Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
8796
10 грудня 2019 о 19:05
pdf Роздрукувати

Цифровізація української освіти: які зміни очікують загальноосвітні школи

В Україні планують розробити новий формат навчання у вигляді освітніх серіалів.

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України одним зі стрижневих напрямів своєї роботи назвали цифровізацію української освіти в усіх її проявах. Крім того, департамент цифрової освіти візьме курс на повне оцифрування загальноосвітніх шкіл

Освітні заклади в Україні зазнають значної трансформації. Насамперед реалізовуватимуть такі пункти:

  • 100% електронного документообігу;
  • використання у навчальному процесі е-підручників та освітніх онлайнресурсів;
  • надання учням та батькам доступу до оцифрованих навчальних планів, матеріалів уроків, а також розкладу та оцінок у е-щоденнику;
  • створення факультативів у форматі змішаного навчання з таких предметів як цифровий маркетинг, кібербезпека, підприємництво тощо.

Не менш важливе завдання – започаткування креативних спеціальностей зі списку «цифрових професій» у державних ПТУ та ВНЗ, а також залучення до навчального процесу онлайнкурсів та електронних ресурсів.

У межах проєкту «Дія: цифрова освіта» ми займаємося розробленням нового формату навчання у вигляді освітніх серіалів. Сюжети їх базуватимуться на найкращих принципах «едьютейнменту» – шлях героя, діалоги, уривчастість, гумор, імпровізація, – зазначила Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Найближчим часом в Україні планують розгорнути потужну національну кампанію з цифрової грамотності.

Джерело: Комітет з питань цифрової трансформації


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Школа ХХІ століття: цифровізація як освітній тренд

Співпраця МОН та Google: “зелене світло” для цифрових технологій в освіті

Вебінар від “Всеосвіти” Використання цифрових карт в освітньому процесі допоможе вам оволодіти сучасними методами забезпечення освітнього процесу інформаційними технологіями. Спікерка Вікторія Косик розповість про види сучасних інтерактивних карт та можливості їх використання на уроках та позакласній діяльності. 

Долучитися до вебінара: https://vseosvita.ua/webinar/vikoristanna-cifrovih-kart-v-osvitnomu-procesi-71.html

Вебінар від “Всеосвіти” Практичні поради для використання медіа ресурсів під час вивчення програмного матеріалу ознайомить вас з можливостями використання різноманітних медіа на уроці та у позашкільний час. Спікерка Дар’я Демчук-Маригіна розповість про те, які існують переваги і недоліки доступності інформації. 

Долучитися до вебінара: https://vseosvita.ua/webinar/prakticni-poradi-dla-vikoristanna-media-resursiv-pid-cas-vivcenna-programnogo-materialu-50.html

Актуальний вебінар від “Всеосвіти” Використання мобільних застосунків на уроках ознайомить вас з видами мобільних застосунків та їхнім призначенням. Спікерка Вікторія Косик допоможе дізнатися про інтерактивні ресурси для формування та розвитку в учнів навичок 21 століття, а також розповість, як інтегрувати інформаційно-комунікаційні технології в освітній процес.

Долучитися до вебінара: https://vseosvita.ua/webinar/vikoristanna-mobilnih-zastosunkiv-na-urokah-74.html

Курс від “Всеосвіти” Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту допоможе оволодіти навичками системного використання цифрових і креативних технологій в освітньому процесі Нової української школи. Спікерка Марина Ілляхова пояснить, як розвинути цифрову компетентність педагогічних працівників.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/tsyfrovi-praktyky-novoi-ukrainskoi-shkoly-stvorennia-osvitnoho-videoproiektu-42.html

Курс від “Всеосвіти” Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи ознайомить вас з особливостями створення цифрового освітнього контенту та його перевагами як додаткової методики викладання. Спікерка Марина Ілляхова розповість про те, які засоби цифрової комунікації є ефективними.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/rozroblennia-i-vykorystannia-tsyfrovoho-osvitnoho-kontentu-v-osvitnomu-protsesi-novoi-ukrainskoi-shkoly-41.html

Курс від “Всеосвіти” Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітньго процесу допоможе дізнатись про те. як правильно використовувати цифрові компетенції у професійно-педагогічній діяльності. Спікерка Марина Ілляхова ознайомить вас з реалізацією найефективніших цифрових технологій і методів у забезпеченні продуктивності освітнього процесу.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/rozvytok-tsyfrovoho-intelektu-uchytelia-putivnyk-po-tsyfrovykh-instrumentakh-v-efektyvnii-orhanizatsii-i-provedenni-osvitnoho-protsesu-28.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.