Конспект заняття(вистави) з основи безпеки життєдіяльності за допомогою театралізованого дійства
«Пригоди Степанка»
Мета:
Розширити уявлення дітей про їстівні і отруйні гриби..
Освітні завдання:
Навчити розрізняти отруйні і не отруйні гриби;
Навчити елементарним правилам безпеки (не йти з незнайомими людьми, не тікати від мами);
Відповідати на питання, робити найпростіші висновки.
Розвивати уважність при перегляді вистави.
Виховувати вміння співпереживати головним героям казки.
Плановані результати розвитку інтеграційних якостей дошкільника:
Проявляє інтерес до перегляду лялькового спектаклю, бере участь в його обговоренні, відповідає на питання за змістом вистави, робить висновки, володіє відповідними віком основними рухами, проявляє позитивні емоції в ході перегляду вистави.
Хід заняття:
1) Організаційний момент
Вихователь пропонує дітям перегляд лялькової вистави, казку "Пригоди Степанка в лісі"
2) Перегляд вистави:
Сценарій лялькового спектаклю «Пригоди Степанка в лісі»
Дійові особи::
Бабуся
Степанко
Баба Яга
Слоненя
Лев
Бабуся: Ох, як хочеться пиріжків спекти, та ні з чим. Треба внучка мого Степанка в ліс відправити за грибами, ось і вийдуть смачні пиріжки. (Кличе внука)
Бабуся: Степанку, а йди но до мене, мій любий онучку.
Степанко: Так бабусю!
Бабуся: Степанку сходи, будь ласка в ліс за грибочками, а я пиріжків спечу смачненьких.
Степанко: Добре бабусю. Я візьму кошик.
Бабуся: Тільки, онучку, в лісі будь дуже обережний і уважний, зі стежки нікуди не йди.
Степанко: Я буду, бабусю, дуже уважним, ти не турбуйся за мене.
(Бере кошик і йде наспівуючи пісеньку)
(З'являється Баба Яга)
Баба Яга: Ха – ха - ха, хлопчисько, значить, в ліс пішов, ну я йому зараз покажу які гриби треба збирати. (Садить мухомори і поганки)
(З'являється Степанко)
Баба Яга: (ніжним голосом) Доброго дня хлопчику!
Степанко: Доброго дня бабусю!
Баба Яга: А що ти в лісі робиш один, хлопчику?
Степанко: Я прийшов грибів назбирати на пиріжки для бабусі.
Баба Яга: А ось дивись які гарні грибочки (показує на мухомори)
Степанко: (звертаючись до дітей в залі для глядачів)
-Дітки, а хіба можна ці гриби збирати?
(Діти відповідають «Ні!»)
Степанко: Ці гриби бабуся отруйні, я їх збирати не буду!
Баба Яга: (тихо) Розумний хлопчисько!
Баба Яга:(Голосно) Хлопчик, а ти цукерки любиш?
Степанко: Так, люблю
Баба Яга: А підемо до мене, я тобі цукерку дам.
Степанко: Дякую, бабусю, але я з чужими не ходжу
(Звертаючись до дітей в залі)
-Дітки чи можна з чужими ходити за цукерками?
(Діти відповідають «Ні!»)
Степанко: До побачення бабусю, мені треба йти.
Баба Яга: (тихо) Розумний хлопчик, але нічого, я кого-небудь іншого в гості заманю і з'їм.
(Йде далі Степанко по стежинці)
(Чути плач)
(З'являється слоненя, плаче і співає сумно: Заблукав я в лісі…)
Слоненя: Нічого я не зрозумію-у-у ...
(Виходить Степанко, бачить слоненя)
Степан: Ти хто? І чому ти плачеш?
Слоненя: Я- слоненя
Степанко: (здивовано) Слоненя?
(Звертаючись до дітей) А хіба слони живуть в нашому лісі?
(Діти відповідають «Ні!»)
Слоненя: Я живу далеко, в Африці. Я пішов гуляти з мамою, балувався, втік від мами і заблукав.
Степанко: Ай-ай-ай! Хіба можна тікати від мами (питання і до дітей)
(Відповіді дітей)
Степан: Ти посидь тут, я спробую знайти кого-небудь, хто тобі допоможе, тільки нікуди з незнайомими не йди.
(Степанко пішов)
Слоненя: Добре, я буду чекати тебе тут (важко зітхає)
(З'являється Баба Яга)
Баба Яга: Ой, який малюк, і один. Малюк, ти любиш цукерки?
Слоненя: Люблю
Баба Яга: Підемо до мене в гості, я тебе пригощу (слоненя збирається йти)
(Чути, хтось кличе слоненя)
Баба Яга: (розсерджено) Знову мені завадили! (Тікає)
(з'являється Лев)
Лев: Слоненя, ось ти де!
Слоненя: (радісно) Лев! Ура! Як ти мене знайшов?
Лев: Мені хлопчик Степанко сказав, що ти тут. Ех слоненя, слоненя, ну хіба можна тікати від мами? Ти ж міг зовсім загубитися!
Слоненя: Я більше ніколи не буду тікати від мами і не буду балуватися!
Лев: Підемо швидше додому!
(Хором Лев і Слоненя ) -До побачення, Дітки !
Вихователь: А тим часом Степанко вернувся додому із повним кошиком грибів, і його бабуся спекла смачних пиріжків.
3) Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
4) Бесіда з питаннями:
Вихователь: Чому Степанко не зібрав красиві гриби мухомори?
Вихователь: Чому Степанко не пішов з Бабою- Ягою?
Вихователь: Чому слоненя заблукало?
(Відповіді дітей)
(Повторне пояснення дітям, чому не можна чіпати отруйні гриби. І чому не можна втікати від мами і йти з чужими)
5)Аплікація:
Вихователь пропонує дітям допомогти Степанку набрати хороших (не отруйних) грибів (показ на зображенні гриба Боровика)
Вихователь показує дві частини гриба (капелюшок і ніжку, запитує на які фігури схожі (капелюшок -половина кола, ніжка кругла знизу) і показує як на папері треба наклеювати гриб (по центру) та в якій послідовності (спочатку ніжка, а потім капелюшок).
6)Рефлексія:
(Запитання вихователя)
-Чи сподобався спектакль?
-Про що він?
-Що сподобалося найбільше?

Конспект заняття(вистави) з основи безпеки життєдіяльності за допомогою театралізованого дійства
«Пригоди Степанка»
Мета:
Розширити уявлення дітей про їстівні і отруйні гриби..
Освітні завдання:
Навчити розрізняти отруйні і не отруйні гриби;
Навчити елементарним правилам безпеки (не йти з незнайомими людьми, не тікати від мами);
Відповідати на питання, робити найпростіші висновки.
Розвивати уважність при перегляді вистави.
Виховувати вміння співпереживати головним героям казки.
Плановані результати розвитку інтеграційних якостей дошкільника:
Проявляє інтерес до перегляду лялькового спектаклю, бере участь в його обговоренні, відповідає на питання за змістом вистави, робить висновки, володіє відповідними віком основними рухами, проявляє позитивні емоції в ході перегляду вистави.
Хід заняття:
1) Організаційний момент
Вихователь пропонує дітям перегляд лялькової вистави, казку "Пригоди Степанка в лісі"
2) Перегляд вистави:
Сценарій лялькового спектаклю «Пригоди Степанка в лісі»
Дійові особи::
Бабуся
Степанко
Баба Яга
Слоненя
Лев
Бабуся: Ох, як хочеться пиріжків спекти, та ні з чим. Треба внучка мого Степанка в ліс відправити за грибами, ось і вийдуть смачні пиріжки. (Кличе внука)
Бабуся: Степанку, а йди но до мене, мій любий онучку.
Степанко: Так бабусю!
Бабуся: Степанку сходи, будь ласка в ліс за грибочками, а я пиріжків спечу смачненьких.
Степанко: Добре бабусю. Я візьму кошик.
Бабуся: Тільки, онучку, в лісі будь дуже обережний і уважний, зі стежки нікуди не йди.
Степанко: Я буду, бабусю, дуже уважним, ти не турбуйся за мене.
(Бере кошик і йде наспівуючи пісеньку)
(З'являється Баба Яга)
Баба Яга: Ха – ха - ха, хлопчисько, значить, в ліс пішов, ну я йому зараз покажу які гриби треба збирати. (Садить мухомори і поганки)
(З'являється Степанко)
Баба Яга: (ніжним голосом) Доброго дня хлопчику!
Степанко: Доброго дня бабусю!
Баба Яга: А що ти в лісі робиш один, хлопчику?
Степанко: Я прийшов грибів назбирати на пиріжки для бабусі.
Баба Яга: А ось дивись які гарні грибочки (показує на мухомори)
Степанко: (звертаючись до дітей в залі для глядачів)
-Дітки, а хіба можна ці гриби збирати?
(Діти відповідають «Ні!»)
Степанко: Ці гриби бабуся отруйні, я їх збирати не буду!
Баба Яга: (тихо) Розумний хлопчисько!
Баба Яга:(Голосно) Хлопчик, а ти цукерки любиш?
Степанко: Так, люблю
Баба Яга: А підемо до мене, я тобі цукерку дам.
Степанко: Дякую, бабусю, але я з чужими не ходжу
(Звертаючись до дітей в залі)
-Дітки чи можна з чужими ходити за цукерками?
(Діти відповідають «Ні!»)
Степанко: До побачення бабусю, мені треба йти.
Баба Яга: (тихо) Розумний хлопчик, але нічого, я кого-небудь іншого в гості заманю і з'їм.
(Йде далі Степанко по стежинці)
(Чути плач)
(З'являється слоненя, плаче і співає сумно: Заблукав я в лісі…)
Слоненя: Нічого я не зрозумію-у-у ...
(Виходить Степанко, бачить слоненя)
Степан: Ти хто? І чому ти плачеш?
Слоненя: Я- слоненя
Степанко: (здивовано) Слоненя?
(Звертаючись до дітей) А хіба слони живуть в нашому лісі?
(Діти відповідають «Ні!»)
Слоненя: Я живу далеко, в Африці. Я пішов гуляти з мамою, балувався, втік від мами і заблукав.
Степанко: Ай-ай-ай! Хіба можна тікати від мами (питання і до дітей)
(Відповіді дітей)
Степан: Ти посидь тут, я спробую знайти кого-небудь, хто тобі допоможе, тільки нікуди з незнайомими не йди.
(Степанко пішов)
Слоненя: Добре, я буду чекати тебе тут (важко зітхає)
(З'являється Баба Яга)
Баба Яга: Ой, який малюк, і один. Малюк, ти любиш цукерки?
Слоненя: Люблю
Баба Яга: Підемо до мене в гості, я тебе пригощу (слоненя збирається йти)
(Чути, хтось кличе слоненя)
Баба Яга: (розсерджено) Знову мені завадили! (Тікає)
(з'являється Лев)
Лев: Слоненя, ось ти де!
Слоненя: (радісно) Лев! Ура! Як ти мене знайшов?
Лев: Мені хлопчик Степанко сказав, що ти тут. Ех слоненя, слоненя, ну хіба можна тікати від мами? Ти ж міг зовсім загубитися!
Слоненя: Я більше ніколи не буду тікати від мами і не буду балуватися!
Лев: Підемо швидше додому!
(Хором Лев і Слоненя ) -До побачення, Дітки !
Вихователь: А тим часом Степанко вернувся додому із повним кошиком грибів, і його бабуся спекла смачних пиріжків.
3) Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
4) Бесіда з питаннями:
Вихователь: Чому Степанко не зібрав красиві гриби мухомори?
Вихователь: Чому Степанко не пішов з Бабою- Ягою?
Вихователь: Чому слоненя заблукало?
(Відповіді дітей)
(Повторне пояснення дітям, чому не можна чіпати отруйні гриби. І чому не можна втікати від мами і йти з чужими)
5)Аплікація:
Вихователь пропонує дітям допомогти Степанку набрати хороших (не отруйних) грибів (показ на зображенні гриба Боровика)
Вихователь показує дві частини гриба (капелюшок і ніжку, запитує на які фігури схожі (капелюшок -половина кола, ніжка кругла знизу) і показує як на папері треба наклеювати гриб (по центру) та в якій послідовності (спочатку ніжка, а потім капелюшок).
6)Рефлексія:
(Запитання вихователя)
-Чи сподобався спектакль?
-Про що він?
-Що сподобалося найбільше?



