Конспект інтегрованого заняття в старшій групі з елементами театралізованої діяльності «Скринька казок»
Мета:
Розвивати уявлення дітей про різноманітність народних казок.
Програмні завдання:
1. Закріплювати знання дітей про зміст казок: «Колобок», «Ріпка», «Три ведмеді», «Царівна жаба». Розвивати у дітей уміння повторювати виразні уривки з казки.
2. Розвивати діалогічне спілкування в колективних бесідах, спільному розповіданні, комунікативні якості, сприяти діалогічній взаємодії.
3. Тренувати дітей в виразному проголошенні слів зі звуками «ж» і «ш», розвивати у дітей правильну звуковимову. Збагачувати і активізувати мовлення дітей.
4. Удосконалювати артистичні навички дітей. Спонукати самостійно, шукати виразні засоби (жести, міміку, рухи).
5. Виховувати любов і інтерес дітей до літературного мистецтва.
6. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу (на якому місці, вище - нижче).
Матеріали та обладнання:
Оформлення: частина групи оформлено в стилі української хати - світлиця, з предметами старовинного українського побуту (піч, рогач, лавка, посуд тощо) комп'ютер
Демонстраційний матеріал: розписана скринька, мольберт, жовтий м'яч, магнітний театр «Ріпка», кубик із зображенням емоцій, мнемотаблиці до казок «Три ведмеді», «Царівна жаба».
Попередня робота:
1. Читання казок «Три ведмеді», «Ріпка», «Колобок», «Царівна жаба».
2. Складання мнемотаблиць до казок.
3. Виготовлення магнітного театру «Ріпка» і кубика з виразом емоції.
Хід заняття:
Вихователь: До мене гості прийшли, дорогі прийшли,
знала не дарма кисіль варила пироги пекла.
Привіт гості дорогі, маленькі і великі,
Проходьте, посидьте та з дороги відпочиньте.
Ой, дітки що вранці було, я ж вам сказати забула
Коли в гості вас чекала, тут в світлиці прибирала,
і коли я прибирала, скринька тут знайшла,
Скринька-то не проста, вона чарівна не пуста.
Відгадавши загадки, ви зможете відкрити скриньку.
Підробив він голосок
Став малим співати
Здогадалися вони
Вовк – не наша мати («Вовк і семеро козенят»)
Купувала самовар,
А рятував її комар.(«Муха Цокотуха»)
Допоможе завжди вам
І птахам і малюкам
Він під деревом сидить
Добрий лікар …(«Айболить»)
Вовка зовсім не боявся
І ведмедю не дістався
Але лисиці на зубок
Вже ш попав він …(«Колобок»)
Вихователь: Всі загадки відгадали, тепер ми можемо відкрити скриньку. Ой, дітки, що це за жовтий м'ячик? Як ви думаєте, з якої казки може бути цей герой?
Вихователь: Ви дізналися, яка це казка? »
Діти: (відповіді дітей).
Вихователь: Так, молодці, це казка "Колобок"
- Хто спік колобок?
- Кого зустрів по дорозі колобок?
- Хто з'їв колобка?
- Дітки, а навіщо колобок сидів на віконці?
Діти: (відповіді дітей)
Вихователь: Яку пісеньку колобок співав лисиці при зустрічі?
(Діти разом з педагогом співають пісеньку колобка з казки):
Пісеньку цю знаємо,
Разом заспіваємо,
Разом заспіваємо:
Я від баби утік,
І від діда я утік,
Колобок, колобок,
Рум’яненький бочок!
Я від баби утік,
І від діда я утік,
І від тебе утечу!
Вихователь: Молодці дітки! Впоралися з казкою.
Вихователь: А що ж ще є в скриньці? Ой, щось в скриньці знову схоже на колобок кругле, жовте ...
Загадка:
Раз весною, при погоді,
Чи в саду чи в огороді
Взявши лопату, скинувши кепку,
Посадив дід диво - (Ріпку)
Вихователь: Діти, а що ж було далі?
(Відповіді дітей ...)
Вихователь: Але казка перемішалася треба поставити героїв по порядку.
(Діти виставляють на магнітну дошку магнітний театр «Ріпка»)
Вихователь: Хто прийшов допомагати дідові ріпку тягнути (бабка, внучка тощо).
- Хто був перший?
- Хто другий?
- Хто наступний?
- Хто останній?
- Хто вище? Найнижчий?
- Разом дружно витягнули ріпку!
Вихователь: Діти пропоную вам пограти в одну гру! Тут не тільки потрібно сказати, але й виразно показати (Діти повторюють за вихователем)
Ті, кого охопить страх,
Вимовляють слово «Ах»!
Хто зустрічається з бідою,
Вимовляє слово «Ой»!
Хто відстане від друзів,
Вимовляє слово «Ей»!
У кого захопить дух,
Вимовляє слово «Ух»!
Вихователь: А зараз давайте повторимо скоромовки.
(Діти стають в коло, і кажуть скоромовки по черзі)
Росте липа біля Пилипа
Обережний хитрий лис
До Нори вечерю ніс.
Бурі бобри брід перебрели,
Забули бобри забрати торби.
Черепаха чаплю вечором
Пригощала чаєм з печивом.
Вихователь: Раз, два, три, чотири, п'ять -
Ще хочете пограти?
Казки любите читати?
Акторами хочете стати?
Тоді скажіть мені, друзі,
Як можна змінити себе?
Діти: (Відповіді дітей) (змінити зовнішність можна за допомогою костюма, масок, гриму, зачіски)
Вихователь: А хто знає, що таке міміка?
Діти: (Відповіді дітей)(емоції, які ми можемо показати на наших обличчях).
Вихователь: Спробуємо перевірити.
(Діти кидають кубик з емоціями і показують емоцію яка їм випала)
Вихователь: А тепер пора прийшла
Спілкуватися жестами, так-так!
Я вам слово кажу,
У відповідь від вас я жестів жду.
"Іди сюди", "йди", "здрастуйте", "до побачення", "тихо", "не грайся", "постривай мене", "не можна", "відчепися", "думаю", "зрозумів", "немає " тощо.
Вихователь: А що ж ще є ще в скриньці? Схема, якої казки у нас зображена?
Відповіді дітей: Три ведмеді.
Вихователь: А як звуть цих казкових ведмедів?
Діти називають героїв казки: (Михайло Івановича, Настасію Петрівну і маленького Мишко).
Вихователь: Ну, а тепер давайте з вами пограємо в гру «Три ведмеді»
Фізкультхвилинка: «Три ведмеді»
Три ведмеді йшли додому (діти крокують перевальцем)
Тато був великий-великий (підняти руки над головою, потягнути вгору)
Мама з ним менша на зріст (руки на рівні грудей)
А синок малятко просто (присісти)
Дуже маленький він був на зріст (присівши, гойдатися по ведмежі)
З брязкальцями все ходив (встати руки перед грудьми, стиснуті)
«Дзінь - дзень, дзень - дзень».
Вихователь: Давайте пограємо в гру «Один - багато»
Одна казка - багато (казок)
Один ведмідь - багато (ведмедів)
Одна скринька - багато (скриньок)
Одна рука - багато (рук)
Одне вухо - багато (вух)
Одна нога - багато (ніг)
Один вовк - багато (вовків)
Вихователь: Дітки ще, щось є в скриньці? А це схема, якої казки у нас зображена?
Відповіді дітей: Царівна жаба.
Вихователь: Діти а які казкові герої є в цій казці?
(Діти називають героїв казки)
Вихователь: Дітки, а тепер пропоную вам прослухати пісню, і зобразити мімікою, і жестами її зміст, і казкових героїв про яких там співається.
(Пісня на вибір вихователя)
Вихователь: Скринька то наша вже порожня! Мені дуже сподобалося, як ви виконували завдання і відповідали на питання. Всі великі молодці! А вам сподобалися у мене в гостях, і чарівна скринька з казками?
Вихователь: Ми будемо і далі читати нові казки, щоб наш скринька наповнювався цікавими і новими завданнями.

