Мета:
Ознайомити дітей з основними правилами поведінки в громадських місцях.
Завдання:
- Ознайомити дітей з хорошими манерами і правилами поведінки.
- Виховувати уважне і поважне ставлення до оточуючих.
- Вчити вживати різні словесні форми ввічливості.
- Продовжувати розвивати мову дітей, допитливість, уяву, пам'ять.
- Закріпити раніше вивчені правила поведінки в громадських місцях.
Матеріал: Ширма, пальчиковий театр.
Хід заняття:
Організаційний момент:
-Дітки встали в коло,
Ти мій друг, я твій друг.
Разом за руки візьмемося
І один одному посміхнемось.
-Ой діти,ви чуєте? Хтось пищить. Дивіться, хто це? (Діти - мишеня)
Вихователь: -Мишеня, що трапилося, чому ти плачеш?
Мишеня: -Зі мною ніхто не хоче дружити, всі мої друзі на мене образилися.
-Ну що дітки, допоможемо мишеняті? (Діти – Так допоможемо)
2. Основна частина
Мишеня: Ось, одного разу я пішов в парк, коли я прийшов то побачив красиву клумбу, де жабеня садило квіти.
Жабеня: Привіт мишеня!
Мишеня: Ой які гарні квіти!
Вихователь: Мишеня ти нічого не забуло зробити?
Мишеня: Ні.
Вихователь: Діти,що забуло зробити мишеня? (Відповідь дітей)
Мишеня: А що мені потрібно зробити що б жабеня мене пробачило?
(Відповіді дітей)
Мишеня: Прости жабеня, я зовсім забуло привітатися.
Жабеня: Мишеня більше ні коли не забувай вітатися.
Мишеня: Добре, ой яка гарна ромашка (і зриває ромашку)
Жабеня: Мишеня я ж старався, садив квіти.
Мишеня: Дітки, чому жабеня знову на мене образилось?
Вихователь: Мишеня, квіти рвати не можна, жабеня старалось, садило квіти, що б всі милувалися красою.
Мишеня: Жабеня, пробач мені, я не буду більше рвати квіти з клумби.
Вихователь:Дітки, давайте з вами трошки пограємо
Фізкультхвилинка «Мишеня»
Рано-вранці мишеня
Вже зарядку почина
Головою покрутило,
Вліво, вправо подивилось (Повороти голови вправо-вліво)
Лапки вгору піднімає
Ну а потім опускає (Піднімання рук через сторони вгору)
Ось розсипані зернятка
Нахиляйся, мишенятко
(Нахили тулуба вперед, торкаючись руками носочків ніг)
Треба мишеняті у куточку сісти,
Щоб свої зернята смачно там поїсти. (Присідання на носочки)
А тепер мишеня стрибає,
Другу ніжку підгинає (Стрибки то на одній, то на іншій нозі)
Враз побігло мишеня
Хто ж його наздоганя (Легкий біг)
Вихователь: Мишеня, а чому ти знову сумне?Ми ж так добре всі пограли.
Мишеня: На мене образився ще й зайчик.
Вихователь: Розповідай мишеня, ми тобі допоможемо.
Мишеня: Іду я по парку а на зустріч мені зайчик.
-Привіт зайчику.
Зайчик: Здрастуй мишеня Мишеня тримай смачну і солодку цукерку.
Мишеня: Давай сюди, ням-ням-ням
Зайчик: Мишеня, який ти не вихований.
Мишеня: Дітки ну чому зайчик на мене образився? (Відповідь дітей)
Мишеня: Ой і правда, я зовсім забув. Зайчику спасибі за цукерку.
Зайчик: Будь ласка мишеня.
Мишеня: А куди мені викинути фантик. О! Викину я його в кущі, що б його ні хто не бачив.
Зайчик: Мишеня хіба так можна робити?
Мишеня: Чому він на мене знову образився? Що я зробив не так? (Відповідь дітей)
Мишеня: Дітки підскажіть, а куди йому потрібно було викинути фантик? (Відповідь дітей)
-Ой, я більше так робити не буду, я його підніму і викину у відро для сміття. А ось як раз відро для сміття біля лавки. До побачення зайчику, до побачення мишеня!
Мишеня: Яка лавочка, у мене як раз є крейда, зараз я її розмалюю і вона буде красивою.
Лисеня: Здрастуй мишеня, а що ти там робиш?
Мишеня: Привіт лисеня, дивись як я обмалював лавку, яка вона красива стала, тобі подобається?
Лисеня: Ай-яй-яй. Хіба так можна робити?
Мишеня: Дітки, що я зробив не так, чому лисеня зробив мені зауваження? (Відповіді дітей)
Мишеня: Я хотів би,щоб вона була красивою. А де ж мені тоді малювати дітки? (Відповіді дітей)
3. Підбиття підсумків
Мишеня: Дуже дякую вам дітки, що навчили мене ввічливим словами, і як потрібно поводитися в парку. Я тепер завжди буду при зустрічі вітатися, за частування говорити спасибі. І ні коли не буду смітити в парку. А тепер мені пора, спасибі що допомогли мені.
До побачення!
