Конспект інтегрованого заняття
в старшій групі
«Знайомство з театральними професіями»
Мета:
Ознайомити дітей з мистецтвом театру і театральними професіями.
Завдання:
1. Ознайомити дітей з мистецтвом театру і театральними професіями.
2. Формувати асоціативне мислення і уяву у дітей.
3. Представить можливість спробувати себе в ролі: костюмера, гримера, актора, відчути значимість кожної професії.
4. Формувати повагу до людей та їх праці.
5. Виховувати доброзичливе ставлення в спілкуванні з іншими дітьми і дорослими.
6 Розвивати початкові творчі прояви дітей в музично -Ігровий діяльності: міміку, голос, рухи, жести.
7. Активізувати і збагачувати словниковий запас дітей за рахунок театральних термінів (режисер, костюмер, артист, гример, грим).
Демонстраційний матеріал: перуки, грим, набори костюмів, мітла дитяча, ширма (імпровізований театр, підставка для одягу, вішалки, дзеркало)
Попередня робота: бесіда про театр і театральні професії, показ ілюстративного матеріалу, проведення ігор, пантоміміки та етюдів.
Хід заняття:
(Діти входять з вихователем в групу і стають півколом)
Вихователь: Станем поряд, по колу,
Скажемо "Добрий день!" Один одному.
Нам вітатися ні лінь
Всім "Привіт!" І "Добрий день!";
Якщо кожен посміхнеться -
Ранок добрий усіх почнеться.
Вихователь: ДОБРОГО РАНКУ! Хлопчики і дівчатка! Подивіться, до нас прийшли гості. Побажаємо нашим гостям доброго дня
(діти вітаються з гостями «Добрий день»)
Вихователь: Сьогодні я вас запрошую здійснити подорож у дивовижний світ професій.
Вихователь: Що таке професія? (Відповіді дітей.)
- Професія - це праця, якій людина присвячує своє життя. Давайте разом з вами згадаємо, які бувають професії. (Відповіді дітей.)
-Вірно! Професій дуже багато!
Вихователь: Я хочу з вами поговорити про театральні професії, але спочатку скажіть будь ласка мені: що таке театр? (Відповіді дітей).
Вихователь: Театр - це чарівний світ, в якому ви завжди були глядачами, а сьогодні ми пройдемо з вами за лаштунки, щоб дізнатися хто працює в театрі.
Тільки сьогодні,
Тільки в нас
театр відкриває
Чарівну завісу для Вас!
Вихователь: Проходьте в наш театр.
(Діти проходять через відкриту завісу в імпровізований театр-під аудіозапис фрагменту маршу П. І. Чайковського до балету «Лускунчик».)
Вихователь: Ось ми з вами і опинилися за лаштунками театру, а як ви думаєте, хто в театрі грає різних героїв? (Відповіді дітей)
Вихователь: Правильно, артисти. Але, щоб стати справжнім артистом потрібно вміти багато чого робити: володіти мімікою, жестами, чітко, ясно вимовляти текст, пластично рухатися. Отже, я пропоную вам на час стати артистами. Ставайте в коло і уважно стежте за тим, що я буду говорити, і виконуйте разом зі мною.
Дивіться, калюжа попереду,
Її нам треба обійти.
А ось величезне лежить колода,
Нам дуже важко перелізти через неї.
Тепер стежка стала так вузька,
Нам балансувати доводиться злегка.
А ось глибокий і широкий рів,
І з нього води нам чути рев.
Як через рів ми перейдемо?
Ну, здогадалися ви? Звичайно ж, стрибком.
І раптом ми в казці опинилися.
Поглянувши навколо, ми сильно здивувалися.
Біжить зайчик пустотливий.
Стривай, боягуз, не біжи, постій!
Ми так само стрибаємо, як ти,
Чи не віриш, а ну подивися!
Чи вміємо крастися, як хитрюща лисиця,
Хвостом дорогу замітаючи: не залишити б сліду!
Чи вміємо нишпорити, як сердитий вовк,
Якого звуть «зубами клац».
Чи зуміємо і, як ведмедик, ми пройти,
Змітаючи все, що попадеться на шляху.
Вихователь : Ви зараз, як артисти перевтілювалися в різних героїв. А для артистів перевтілення - головне вміння. Вжитися артистам в роль допомагає грим, який накладає гример і костюм, який підбирає костюмер.
Вихователь: Я хочу вам запропонувати пограти в театр, ви хочете? (Відповіді дітей) .
-І тому нам потрібен: режисер, гример, костюмер і артист. Для чого потрібен в театрі костюмер? (Відповіді дітей.)
-А що робить гример? (Відповіді дітей)
- Скажіть, хто такий режисер? (Відповіді дітей).
Вихователь: Режисер - це людина, яка розподіляє ролі і ставить спектаклі. Я пропоную розподілити професії, режисером буду я, ну а ви по черзі будете гримерами і костюмерами, згодні? (Відповіді дітей.)
Вихователь: За допомогою театру ми можемо потрапити в будь-яку казку. Ви любите казки? (Відповіді дітей).
- Яких казкових героїв ви знаєте? (Відповіді дітей)
У мене теж є улюблений казковий герой. Відгадайте, хто це?
(Вихователь загадує загадку)
Залізні зуби,
Кістяна нога,
Всі діти знають - це ... (Баба - Яга.)
Вихователь: Як можна сказати про Бабу - Ягу, яка вона? (Відповіді дітей).
Вихователь: Ви, напевно, думаєте, що Баба - Яга - зла, хитра, але в душі вона зовсім не така. Послухайте, пісню Баби-Яги.
(Вихователь виконує «Куплети Баби - Яги»)
Вихователь: Ну що, переконалися, що Баба - Яга буває не тільки злою, але і доброю? (Відповіді дітей)
-А хто б з вас хотів зіграти добру Бабу - Ягу? (Відповіді дітей)
-Я, як головний, режисер хочу призначити на роль Баби - Яги Настю.
(Дитина виходить в центр)
Вихователь: Скажіть, Настя схожа в цьому одязі на свою героїню? (Відповіді дітей).
-Звичайно ж, ні, а що їй для цього потрібно? (Відповіді дітей).
-Правильно, потрібен спеціальний костюм і грим. Я пропоную вам стати костюмерами і підібрати нашій артистці потрібний костюм.
(Діти виходять до стійки з костюмами - підбирають костюм і наряджають Бабу - Ягу)
Вихователь: Ну, а тепер Настя може грати Бабу - Ягу? (Відповіді дітей)
-А що їй для цього необхідно? (Відповіді дітей.)
Вихователь: Для цього вам потрібно побути гримерами. Підберіть для Насті відповідний перуку і ніс і накладіть грим. (Виконання завдання)
Вихователь: Тепер у Баби - Яги є все, що потрібно: і костюм, який їй підібрали костюмери, і грим, який їй зробили гримери. Схожа Настя тепер на свою героїню? (Відповіді дітей)
Вихователь: (Звертаючись до дівчинки «Баби - Яги») А ти хотіла б пограти з нашими дітками в гру «Бабуся Ягуся»?
Правила гри: Вибирається Баба-Яга. Вона креслить коло і залишається в ньому. Решта грають дражниться за колом:
Бабка-Йожка,
Кістяная ножка,
З грубки впала,
Ніжку зламала,
А потім і каже:
- У мене нога болить.
Діти продовжують дразнилку, забігаючи в коло, а Баба-Яга намагається когось спіймати із дітей. (Виходити за коло їй не можна.)
Гра - забава «Бабуся Ягуся». (З мітлою)
Вихователь: Молодці! Дітки де ми з вами сьогодні побували (відповіді дітей). Правильно, в чарівній країні, ім'я якій - ТЕАТР. Любіть театр. Він зробить вас добрішими чесніше, справедливіше.
-Розкажіть, ким ви сьогодні були в нашому театрі і що робили? Ким була я? (Відповіді дітей).
-А ким була сьогодні Настя? (Відповіді дітей.)
Вихователь: Як ви думаєте, вийшла б з Насті справжня Баба - Яга, якби в театрі не було гримера, костюмера, режисера? (Відповіді дітей).
-Всі професії в театрі потрібні і необхідні. Тільки тоді виходить хороший спектакль, який приносить задоволення і радість глядачам, коли всі працюють дружно. Ну а я вас всіх дякую за участь. На згадку про наше занятті я хочу подарувати вам ось такі сувеніри.


