Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення з елементами театралізації
в середній групі
«Казка для дідуся Лісовичка»
Мета:
Створення умов для розвитку мовної активності за допомогою театральної діяльності.
Завдання:
1. Забезпечити умови для розвитку пізнавальних інтересів (пізнавальний розвиток)
2. Закріпити зміст казки «Теремок» за допомогою розвиваючих ігор та вправ (пізнавальний і мовленнєвий розвиток)
3. Створити умови для спонукання дітей до мовної активності (мовленнєвий розвиток)
4. Формувати вміння взаємодіяти один з одним і дорослим (соціально - комунікативний розвиток)
5. Виховувати співчуття, бажання допомагати один одному, доброзичливість (соціально - комунікативний розвиток)
Матеріали та обладнання: посилка, лист, клубочок, ілюстрація, дідуся Лісовичка, настінний театр «Теремок», маски героїв казки, музичний запис «Звуки лісу», деталі для аплікації, конструктор.
Попередня робота: Створення в групі умов для театралізованої діяльності вихователя з дітьми, показ дітям різних видів театру, розгляд ілюстрацій різних казок світу, обговорення змісту казок.
Хід заняття:
Проблемна ситуація:
- Дітки, що це,як ви вважаєте? (Посилка)
- Як вона опинилася в нашій групі, як ви думаєте? Хто міг її принести?
- Подивимося, що в ній (відкривають посилку).
- Подивіться - тут клубочок. Дивно ... Також тут якийсь лист (Читає).
«Доброго дня, дорогі друзі! Пише вам дідусь Лісовичок. Я живу в лісі, і хоча живу з лісовими мешканцями, щось я занудьгував. А у вас в дитячому саду, напевно, дуже весело. Ви граєте, пісні співаєте, відгадуєте загадки, розповідаєте казки. Діти, розвеселіть мене будь ласка, розкажіть мені і моїм лісовим жителям цікаву казку. Щоб ви не заблукали в лісі, посилаю вам клубочок. Це не простий клубочок, а чарівний, він покаже вам дорогу. До зустрічі! Дідусь - Лісовичок »
-Поможем дідусю Лісовичку?
- Що він попросив нас зробити? (Розповісти казку)
- Діти, ми з вами вирушаємо в чарівний ліс.
Організаційний момент:
Вихователь кидає клубочок (котиться)
Музична запис «Звуки лісу»
-Ось ми з вами опинилися в чарівному лісі. Подивіться, як тут красиво! Яке чисте повітря! Давайте подихаємо: носиком вдихаємо, ротиком - видихаємо.
-Дітки, як ви думаєте, що можна робити в лісі? (Збирати ягоди, гриби, гуляти).
-Погуляем по чарівному лісі?
Діти під деревом знаходять дідуся Лісовичка.
-Діти, а ось і сам дідусь Лісовичок зустрічає нас. Дивіться, у нього конверт. Що ж в ньому? Загадки. Відгадавши їх, ми дізнаємося, яку казку хоче послухати дідусь Лісовичок.
Дидактична гра «Докажи слівце»
(Діти називають героїв, вихователь прикріплює їх зображення на настінний театр)
1. Зерна в нірку збирає.
Від котів злих тікає.
Всіх лякається малятко,
Ця маленька ... (Мишенятко)
2. Ноги - ласти зелені.
Ставок - її "хатинка".
Їжа - злі комарі.
Це ж.! (Жабка)
3. Пара довгих вушок,
сіренький кожушок,
скорий побігайчик,
як він зветься?... (Зайчик)
4. Хитра шахрайка,
Руда голова,
Хвіст пухнастий - краса,
А звуть її (Лисиця)
5. Весь час по лісі він нишпорить,
Він в кущах когось шукає.
Він з кущів зубами клац,
Хто скажіть це - (Вовк)
6 Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни. (Ведмідь)
- Дітки, як ви думаєте, яку казку хоче послухати дідусь Лісовичок? (Теремок)
- Давайте згадаємо, де живе мишка? (В нірці)
-Зайчик? (В лісі під кущем)
- Лисиця? (В норі)
- Як називається будинок вовка? (Лігво)
- А будинок ведмедя? (Барліг)
- У казці у кожного звірка звали по-особливому. Як?(Відповіді дітей)
Мишка ... (норушка, Жабка ... (квакушка, Зайчик ... (побігайчик,
Лисичка ... (сестричка, Вовчок ... (сірий бочок, Ведмідь (косолапий).
Дидактична гра «Який? Яка? »
Теремок - не низька, невисокий, дерев'яний, красивий.
Мишка - маленька, сіра, м'яка, пухнаста.
Жабка - зелена, квакають, мокра.
Заєць - боягузливий, довговухий, травоїдний, короткохвостий, полохливий.
Лисиця - хитра, руда, пухнаста, красива, довгохвоста, гострозуба.
Вовк - злий, голодний, хижий, сірий, зубастий;
Ведмідь - волохатий, клишоногий, сильний, незграбний, великий.
- Я про теремок гру знаю, пограємо?
Фізкультхвилинка «Теремок»
Стоїть у полі теремок (підняти руки над головою будиночком)
Він не низький, не високий (опустити руки через сторони вниз)
На дверях висить замок (зчепити пальці в «замок»)
Хто відкрити його б зміг? (потиснути плечима)
Постукали, постукали (постукувати долонею об долоню)
Покрутили, покрутили (обертання долонями)
Потягнули і відкрили! (потягнутися зчепленими руками в боки і відкрили)
- Дітиі, я пропоную вам стати артистами і показати казку «Теремок» для дідуся Лісовичка?
Вихователь роздає дітям маски для театралізації.
Театралізація казки «Теремок». (Казку взято з інтернету)
- Діти ведмідь в казці Теремок розчавив, залишилися звірі без будиночка. Як нам бути, як допомогти тваринкам? (Побудуємо для звірів новий теремок).
- З чого будемо будувати теремок? (З конструктора).
- З чого ще можна зробити теремок? (Аплікація).
- Ті дітки, які хочуть будувати теремок з конструктора, проходять на килим і починають будівництво, а ті, які хочуть зробити теремок за допомогою аплікації, проходять за столи.
Самостійна діяльність дітей в центрах по підгрупах.
- Подивіться, який чудовий теремок побудували діти?
- І ви покажіть свої роботи. Вам подобається?
- На жаль, нам пора повертатися назад в дитячий сад. Закриваємо всі оченята- виходимо з казки ... (Діти заплющили очі.)
Рефлексія
- Діти, у кого ми сьогодні були в гостях? (Відповіді дітей)
- Ми допомогли йому? (Відповіді дітей)
- Що ми для нього зробили? (Відповіді дітей)
- Як називається казка? (Відповіді дітей)
- Назвіть героїв казки.» (Відповіді дітей)
