Конспект відкритого заняття з образотворчого мистецтва
з урахуванням інтеграції театралізованої діяльності
в середній групі
«Золота рибка»
Мета:
Ознайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання - ватяними паличками, пробкою, LEGO конструктором.
Освітні завдання:
Вчити дітей малювати за допомогою підручних засобів: ватні палички, пробки. 3акрепити техніку прицмокування, вміння проводити хвилясті лінії.
Формувати навички зображення рибок в певній послідовності.
Розвивати дрібну моторику рук.
Розвивати увагу, уяву.
Розвивати художньо-творчі здібності дітей, інтерес до нетрадиційного способу малювання.
Виховувати акуратність в малюванні, вміння співпрацювати в процесі створення колективної роботи.
Матеріали та обладнання:
Ватман, папір для малювання, гуаш, пробки, ватяні палички, LEGOконструктор, стрази, блискітки, серветки, клей, ширма, ляльки (дід, баба, Золота рибка) відео з рибками.
Попередня робота:
За тонувати ватман синьою гуашшю, трафарети рибок. Читання казки О. С. Пушкіна «Казка про рибака і рибку», розгляд ілюстрацій до казки «про рибака і рибку» перегляд мультфільму, розглядання зображення і фотографії риб.
Хід заняття:
(Діти на килимі, дивляться сценку) - постановка лялькового театру)
Вихователь: Жив старий із своєю старою
Біля самого синього моря.
Жили вони в ветхій землянці
Рівно тридцять літ і три роки.
Дід ловив неводом рибу,
А баба скудлила пряжу.
(Баба з'являється і за ширми)
Баба: Агов, діду, йди-но до моря,
Піймай на вечерю риби.
Вихователь: Старий ловив рибу з ранку і до ночі,
бабу свою порадувати він хоче!
(На ширмі з'являється дід з неводом)
Дід: Сьогодні в море закинув невід, —
Прийшов невід з самим баговинням.
Удруге закинув невід, —
Прийшов невід з травою морською.
Як утретє закинув невід, —
Витяг невід однісіньку рибку,
Золоту рибку, не просту.
Почала та рибка благати,
Людським голосом промовляти:
(З'являється на ширмі рибка золота)
Рибка: Дідусю відпусти мене в синє море:
Там, на просторах води,
Мої малі дітки залишилися - одні!
Будуть вони сумувати,
Сльози за мене проливати!
"Відпусти мене, діду, до моря,
Дорогий дам за себе я відкуп:
Відкуплюся чим тільки ти захочеши!"
Дід: Здивувався я, злякався.
Я рибалив тридцять літ і три роки
Та не чув ніколи, щоб риба говорила.
Відпускаю я тебе золота рибко.
Ще й кажу тобі привітливе слово:
"Бог з тобою, рибко золота!
Мені твого відкупу не треба,
Іди собі, рибко, в синє море,
Гуляй там собі на просторі!"
Вихователь: Повернувся старий до своєї старої.
(На ширмі з'являється стара)
Дід: Я сьогодні піймав було рибку,
Золоту рибку, не просту,
Але рибка почала благати, просила бідолаха:
«Пусти мене в море» - там дітки мої.
Я, бідну, випустив в синє море.
Баба: Який ти молодець, не правильно це щоб малі діти залишилися без мами одні!
Баба: Як же хочеться мені теж на рибок подивитися.
Вихователь: А в цьому ми можемо допомогти, золота рибка нам прислала відео про своє підводне царство, де багато рибок.
(Перегляд відео про риб)
Вихователь: Діти, а мені так захотілося намалювати рибок, а ви хочете намалювати рибок які вам найбільше сподобалися?
Діти: Так!
Вихователь: Оксанко, яка рибка тобі сподобалася? Ваня, а тобі?
Фізкультхвилинка:
Вихователь: Пропоную розім'яти пальчики. Гра про рибок.
Рибки весело пірнали.
В чистій, свіженькій воді.
(руки над столом, долоні вниз торкнутись кожним пальчиком столу)
То зі жмуться, розі жмуться.
(Руки стиснути в кулачки)
То зариються на дні.
(Струснути кистями рук)
Вихователь: А тепер давайте разом намалюємо рибок, які вам найбільше сподобалися.
(Вихователь показує спосіб малювання. Нагадати дітям прийом прицмокування пробкою. На тілі рибки, виходить луска, на хвості прямі лінії. Лінії малювати ватними паличками. Прикрасити рибу блискітками, з стрази зробити очі рибці)
(Самостійна робота дітей)
(Діти наклеюють свої роботи на ватман)
Вихователь: Яких чудових рибок намалювали ви дітки! Всім Вам, велике спасибі.
Рефлексія:
Вихователь: Молодці. Дуже красиві рибки у нас вийшли, вони всі такі різні! Дітки вам сподобалася нова техніка малювання?
Очікуваний результат: У дітей з'явився інтерес до малювання за допомогою нетрадиційних технік.

