Конспект квест-гри
«У пошуках театру»
в середній групі
Мета:
Залучення дітей до театрального мистецтва за допомогою квест - гри
Завдання:
Познайомити дітей зі світом театру,
Розширити кругозір в області театрального мистецтва;
Активізувати та вдосконалювати словниковий запас.
Розвивати індивідуальні можливості і потреби дітей в самовираженні, пізнавальний інтерес, допитливість, увагу, мову.
Виховувати навички колективної співпраці, дружні відносини між дітьми.
Активізація словника: сцена, завіса, актори, емоції.
Матеріали та обладнання для заняття: Колонка, маски, клубок, сліди, скриня, ширма настільна, лялька «бі-ба-бо», дзеркала, аудіо записи, шапочки, будиночок - теремок, проектор.
Хід заняття:
Організаційний момент:
(Діти заходять в зал)
Вихователь: Доброго дня дітки! Я так рада, що ми сьогодні з вами усі зустрілися і хочу поділитися своєю посмішкою і гарним настроєм.
Давайте, ми всі за руки візьмемося
І один одному посміхнемося.
Основна частина:
Вихователь: Чудово! Ми подарували один одному посмішку, від якої стало світліше, тепліше і затишніше.
- Дітки, але ж я прийшла сьогодні не просто так, я пропоную вам здійснити подорож в незвичайну, казкову країну, де є сцена і завіса, актори, і актриси, де оживають ляльки і починають говорити звірі. Ви здогадалися, що це за країна? Як вона називається?
Діти: Театр!
Вихователь: Молодці! А хто знає, що таке сцена (відповіді дітей).
-Сцена - це місце, де відбуваються театральні спектаклі. Давайте всі разом скажемо: СЦЕНА.
Вихователь: А хто знає, що таке завіса? (відповіді дітей).
-Завіса - це штори які закривають сцену від зорового залу. Давайте всі разом скажемо: Завіса.
Вихователь: Молодці! А хто живе в цій чарівній країні театру? Хто виступає на сцені?
Діти: Ляльки, казкові герої, артисти, актори.
Вихователь: Молодці, дітки. Ви все правильно сказали. А ви хотіли б стати акторами?
Діти: Так.
Вихователь: Тоді, закривайте очі, я скажу чарівні слова:
Раз, два, три - поверніться
У світі театру опиніться!
Відкривайте очі. Ось ми і на місці. Запрошую вас увійти в дивовижний світ театру!
(Звучить казкова музика, лунає телефонний дзвінок, вихователь бере трубку, чується голос Баби Яги)
Гучний зв'язок: «Здрастуйте хлопці та дівчата! Це я, Баба Яга, замела всі доріжки в цій дивовижній країні. А ось щоб вам знайти початок дороги, яка приведе вас в театр, потрібно відгадати дуже важку загадку: «Хі - хі -хі» Слухайте усі уважно:
Біля бабусиних ніг стрибав білий колобок.
Він скакав, миготів, крутився і в носок раптом перетворився.
Вихователь: Дітки, як ви думаєте, що це може бути?
Діти: Клубок.
Вихователь: А ось і він
(Вихователь вимовляє чарівні слова: «Нам клубочок допоможи і дорогу покажи» і котить клубок в сторону столика. На ньому настільна ширма, а поруч лежить скринька, стоять пеньки - стільчики навпроти екрану)
Вихователь: Дітки нам всім пропонують присісти.
(Діти займають місця, а педагог сідає поруч з ширмою, надягає діда-рукавичку і із-за ширми говорить)
Дідок Лісовичок: Доброго дня любі друзі!
Я - кумедний дідок
А звуть мене - Мовчок
Мені, дітки допоможіть.
Онучку Машу позвіть.
Разом зробимо ми зарядку,
Щоб з язичком все було в порядку.
(Діти з вихователем звуть Машу і на екрані включається артикуляційна зарядка для язичка).
Вихователь: Ви знаєте, що актори кожен день роблять зарядку для мови, щоб їх мова була чіткою і зрозумілою для всіх.
Дідок Лісовичок: Ой дітки вам спасибі, допомогли ви дідові, а в нагороду я подарую вам «Скриньку» з чарівним дзеркальцем, воно і підкаже куди йти далі.
Вихователь: (Вихователь дістає дзеркальце). Подивіться, яке гарне!
Світле ти дзеркальце, скажи
Нам всю правду розкажи.
Що нашим діткам треба зробити
Щоб далі всім пройти.
Дзеркальце: (голос - аудіо запис)
Пі дійдіть усі до дзеркал і на них погляньте.
Вам завдання я дам
Виконати його поспішайте.
Дзеркальце: Здивуєтеся, як Незнайко.
(Діти показують рухом, мімікою подив)
- засумуйте, як П’єра.
(Діти показують смуток, опускають руки)
- Посміхніться, як Мальвіна.
(Діти показують посмішки)
Дзеркальце: Все ви показали вірно і всі емоції дізналися, але щоб далі вам пройти по слідах треба йти.
Вихователь (озирається на всі боки): Ага а ось і сліди. Ідіть всі за мною.
Фізкультхвилинка:
Як ми всі гуляли гуляли.
І театр всі разом шукали, шукали.
І пісеньку, і пісеньку, і пісеньку співали.
Ля - ля-ля, ля - ля-ля, (хлопки).
У театр ми йдемо.
Ля - ля-ля, ля - ля-ля, (хлопки).
І пісеньку співаємо.
Вихователь: Ось дітки і дійшли ми до театру. Пі дійдемо до нього ближче
Що всередині там, подивимося.
(Заходять за будиночок, бачать театральні шапочки)
Вихователь: А тут театральні шапочки нас чекають. Приміряйте, одягайте, виходьте швидше. Тепер ми всі справжні актори.
Ми зараз покажемо казку
Ну а казка про звірят, про веселих ведмежат.
(Виповнюється танець: «Ведмедики»)
Вихователь: Всі ми дружно вклонилися. Всі старалися, молодці! Поплескайте один одному в долоні від душі! Ну що ж, дорогу в театр ми знайшли, акторами побували - прийшов час повертатися в дитячий сад. Театральні шапочки залишимо в театрі (вихователь збирає шапочки). Всі дітки покружились, і в дитячому саду знову опинились.
Вихователь: Ось ми і повернулися назад в дитячий сад з казкової країни театру.
-Вам сподобалося наше-а подорож?
-Куди ми сьогодні пішли?
-Що найбільше запам'яталося?
Рефлексія:
Вихователь: Дітки як здорово я провела сьогодні з вами час, але прийшла пора прощатися, кому як і мені було цікаво і захоплююче візьміть собі в подарунок на пам'ять про нашу подорож театральну маску «радості». Я сподіваюся, що ви ще не раз повернетеся в чарівну країну театру. До побачення.



