Мета:
Розвиток творчих здібностей дітей раннього дошкільного віку засобами театралізованої діяльності.
Завдання:
Розвивати інтерес до театрально-ігрової діяльності;
Розширювати і закріплювати знання дітей про домашніх птахів.
Збагачувати і активізувати словник;
Розвивати слухове і зорову увагу і пам'ять;
Розвивати загальну і дрібну моторику, продовжувати вчити дітей поєднувати рухи з промовою;
Удосконалювати ігрові навички і творчу самостійність через театралізовані ігри;
Виховувати комунікативні навички дітей;
Попередня робота:
Читання і розучування віршів і потішок, бесіда про домашніх тварин. Розгадування загадок.
Матеріали та обладнання: Дерев'яна основа оформлена аплікацією; будиночок-макет, ляльки-актори (виготовлені з кубика і картинки).
Хід заняття:
Вихователь: Доброго дня дітки! Сьогодні я хочу запросити вас в гості до бабусі і познайомитися з її веселими друзями.
Вихователь: Хочете? (Так)
Вихователь: А допомагати мені ви будете? (Так)
Вихователь: На зеленій галявині стоїть маленький будиночок. Рано-рано зранку прокинувся півник. Подивіться, який наш півник красивий!(показує півника)
Вихователь: Де у півника хвіст?
- А де у нього крила?
- А покажіть у півника ніжки?
-А як півник співає?
-Півник кричить голосно? (Відповіді дітей)
Вихователь: Давайте допоможемо півнику? Розбудимо сонечко голосно покричимо «ку-ка-рі-ку».(Діти промовляють за вихователем)
Вихователь: Виглянуло сонечко, прокинулася бабуся. Вийшла надвір, стала кликати курочку з курчатами: ціп-ціп-ціп
(Діти беруть участь в театралізованому показі виконують дії з іграшкою за сюжетом вистави)
Бабуся: Зголодніли мої маленькі. Поклюйте зернятка!
Вихователь: Подивіться, курочка така ж, як півник?
Вихователь: Півник великий, а курочка .... (Спонукає договорювати фразу)
-Хвіст у півника великий, а у курочки (Маленький)
-А як курочка говорить? (Ко-ко-ко)
-Півник -це тато, а курочка? (мама). У них є дітки-курчата. А разом вони-сім'я.
Вихователь: У бабусі живуть веселі два гуси, ось вони які гарні. Один сірий, а другий білий.
-Як кричать гуси? (Га-га-га)
-А де мої маленькі гусенята?
(Інсценування потішки з дітьми «Жили у бабусі два веселих гуся»)
Жили у бабусі два веселих гуси:
Один - сірий, другий - білий,
Два веселих гуси!
Один - сірий, другий - білий,
Два веселих гуси!
Мили гуси лапки десь біля канавки,
Один - сірий, другий - білий,
Десь біля канавки!
Один - сірий, другий - білий,
Десь біля канавки!
Ой, кричить бабуся: "Ой, пропали гуси!"
Один - сірий, другий - білий,
Гусі мої, гуси!
Один - сірий, другий - білий,
Гусі мої, гуси!
Вийшли, вийшли гуси- кланялись бабусі!
Один - сірий, другий - білий,
Кланялись бабусі!
Один - сірий, другий - білий,
Кланялись бабусі!
Тішиться бабуся, що знайшлися гуси,
Один - сірий, другий - білий,
Гуси її гуси!
Один - сірий, другий - білий,
Гуси її гуси!
(Виконують потішку протяжно, виділяючи голосом дії гусей. Діти намагаються виконувати дії ляльками відповідно до тексту.)
Вихователь: Ось які два веселих гуся жили у бабусі, вони разом грають, пустують, разом бабусю веселять. Два гуся, двоє друзів.
Вихователь: Побували і ми з вами дітки в гостях у бабусі, пограли з її веселими домашніми птахами.
-Давайте нагадаємо з ким?
(півник, курочка з курчатами (сім'я) і гуси (два веселих друга) .
Вихователь: Бабуся і її домашні вихованці кажуть вам-до побачення, а я хочу запросити вас на частування, які нам дала бабуся.
