Мета заняття:
Спонукати дітей до мовної активності через театралізовану гру по українській народній казці «Колобок».
Завдання:
1. Викликати бажання відповідати на питання вихователя за змістом казки.
2. Виховувати емоційну чуйність через театралізовану діяльність.
3. Розвивати дрібну моторику рук.
Попередня робота: читання казки, розглядання картинок за казкою;
Обігрування казки «Колобок» через використання настільного театру, магнітного театру, малювання колобка, ліплення колобка.
Хід заняття:
Діти з вихователем заходять в групу, вітаються з гостями.
Вихователь: Дітки, ми з вами сьогодні вирушимо в казку, а в яку казку, ви зараз спробуєте вгадати.
Вихователь показує колобка.
Вихователь: Відгадайте, як його звуть, з якої він казки?
Діти: Колобок!
Вихователь: Скажіть мені діти, який колобок?
Діти: Круглий! Жовтий.
Вихователь: Правильно, дітки, колобок круглої форми, жовтого кольору.
Вихователь: Давайте вирушимо в подорож по казці і її повторимо.
(Вихователь ставить колобка на стіл і дістає ляльок театру бі-ба-бо баби і діда).
-Хто спік колобка?
Діти: Баба спекла.
Вихователь: А хто попросив її спекти колобка?
Діти: Дід попросив.
Вихователь: А куди баба поклала колобка?
Діти: Баба поклала на віконечко!
Вихователь: Що зробив колобок, коли набридло йому на віконці сидіти?
Діти: Покотився по доріжці!
Вихователь: Молодці!
І покотився колобок по доріжці ...
(Звучить музика. Діти йдуть по імпровізованому лісі)
-А кого зустрів колобок в лісі?
Діти: Колобок зустрів у лісі зайчика
Вихователь: (дістає ляльку бі-ба-бо зайця) Правильно, подивіться який зайчик, що це у зайчика? (Вушка)
-Які вушка у зайчика? (діти: довгі вуха)
-Який хвостик у зайчика? (діти: короткий хвостик)
Вихователь: Що сказав зайчик колобку? (Відповіді дітей)
- Давайте заспіваємо разом з колобком (Звучить музика)
(Діти промовляють (підспівують) слова пісні)
Вихователь: Молодці! (Муз викл.)
Вихователь: Зайчик хоче ще з вами пограти.
Гра «Зайчик»
Діти присідають .На слова вихователя: «Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде», вихованці приклавши кисті до вух, то розгинають, то згинають їх. Потім вихователь пропонує «зайчикам» ніжки погріти:
Зимно зайчику стояти,
Треба трошки пострибать:
Скік-скік,скік-скік, скік-скік.
Треба трошки пострибать,
Пострибавши відпочить.
«Зайчики» сідають на місця.
Вихователь: і покотився колобок далі ... (Звучить музика, діти проходять далі по групі)
Кого зустрів Колобок? (Муз викл.) (Діти: Зустрів Вовка)
Вихователь: (дістає ляльку бі-ба-бо вовка) який був вовк, покажіть?
(Вовк побачив колобка і здивувався, а потім як він розсердився. (Міміка))
Вихователь: Молодці!
-А кого потім зустрів Колобок? (Діти: -Медведя)
Вихователь (дістає ляльку бі-ба-бо ведмедя)
-Давайте діти, порадуємо ведмедика, віршик про нього розповімо і покажемо:
Віршик «Ведмедик клишоногий»
Ведмедик клишоногий
По лісі мандрував.
На лісовій дорозі
Він шишечки збирав.
Аж раптом шишка впала
Ведмедю на чоло.
Ведмедик розізлився:
"Це що таке було?!
Ні, більше я не буду
Ці шишечки збирати!
Лишуся краще вдома
Під ковдрою дрімати!"
Вихователь: І покотився Колобок далі ...
- Кого ще зустрів Колобок?(Діти: Лисицю!)(Дістає ляльку бі-ба-бо лисиці)
-Подивіться яка лисиця, який у неї хвостик?(Діти: пухнастий, гарний)
Вихователь: В казці що трапилося з колобком? (Відповіді дітей)
Вихователь: Давайте придумаємо інший кінець цій казці.
-Наша лисичка добра, вона не буде їсти нашого Колобка.
А щоб нашому колобку не було нудно одному, вона просить намалювати йому друзів, таких же колобків!
-Скажіть мені дітки, який колобок? (Діти: Круглий! Жовтий)
Вихователь: Правильно, діти, колобок круглої форми, жовтого кольору. Діти, подивіться, у нас на столі лежать пензлики, альбомні листи, фарби;
- Якого вони кольору?(Діти: жовтого кольору)
Вихователь: Сідайте за столи!
Вихователь: Візьміть, будь ласка в руки пензлики і умочіть в жовту фарбу, а потім намалюйте рум'яний, красивий колобок.
-Подивіться, які у нас вийшли колобки!
-Які ви молодці, намалювали колобку друзів! Ах як колобку буде весело з друзями! Давайте згадаємо яких тварин ми зустріли в лісі подорожуючи по казці? (Відповіді дітей: зайчика, вовка. ведмедя, лисицю.)
-Ми з ними грали, пісеньку співали, вірші розповідали, вони залишилися задоволені зустріччю з нами? А вам сподобалося наша подорож по казці?
(Відповіді дітей)
За це казкові звірі вам дякують і передають солодкі подаруночки!
