Формування критичного і креативного мислення молодших школярів в умовах НУШу

Опис документу:
Щоб досягти високих результатів навчання учнів вчитель весь час повинен самовдосконалюватись, йти в ногу з суспільством, використовувати новітні технології навчання, переймати досвід своїх колег не тільки в Україні, а й за кордоном. В процесі навчання я намагаюсь створити умови для обдарованих дітей, щоб вони змогли розвивати свої здібності. Стараюсь зацікавити учнів щоб вони отримували насолоду від своєї праці.Для цього використовую інтерактивні методи навчання, проблемне навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Поняття предметності.

Мета: формувати в школярів уміння відносити до іменників опредмечені якості дій, ознайомити учнів з іменниками з конкретним і абстрактним значенням, удосконалювати навички розрізняти частини мови, виховувати культуру слухання й мовлення, збагачувати словниковий запас.

Обладнання: картина «Дюймовочка», презентація до теми.

Хід уроку

І. Організація класу.

Ось і дзвоник пролунав…

Встаньте, діти, рівненько

Посміхніться всі гарненько

Посміхніться ви до мене, Поверніться до гостей

Привітайтесь «Добрий день!»

Ми вам раді добрі люди

І вітаєм щиро Вас

Та запрошуєм ласкаво

На урок в 3-А клас

  • Сьогодні ми поведемо розмову про мову.

Мова – дзеркало душі людини (народна мудрість)

(Епіграф уроку)

  • Я просила вивчити короткий вірш про мову.

Українська мова – серця мого подих,

Ти – небесна ласка, ясна височінь

Ти для мене, мово, як ковток повітря,

Ти – моє майбутнє й синя далечінь.

(Роздаю листочки.)

Я очікую… (дописати)

(діти дописують на листочках і прикріпляють до дошки.

  • Дізнайтесь і ви, що я очікую від уроку.

  • Перевіримо домашнє завдання таким чином:

  • Подивіться уважно на малюнки.

  • Персонаж якої казки зображений на малюнку?

(Дюймовочка)

  • Опишіть Дюймовочку. Запишіть слова в стовпчик

- Яку частину мови ви використали?

Відповідаємо: Я вважаю, що я використала прикметник, бо він відповідає на питання який? яка? яке? які?

Я вважаю, що я використала прикметник, тому що він означає ознаку предмета.

  • А зараз до кожного з поданих прикметникув доберіть іменники.

  • На екрані правилі відповіді звірте будь-ласка

  • Побудуємо асоціативний кущ.

  • Послухайте ключові слова:

  • Скажіть, чи можете ви доторкнутися, взяти в рукищоденник, дошку, зошит? (так)

  • А доброту, юність,радість, милосердя? (ні)

  • Отже, на сьогоднішньому уроці ми вивчаємо тему: «Поняття про предметність»

Робота з підручником.

  • Опрацювання довідкового матеріалу с.107 Захарйчук.

  • Випишіть у стовпчик:

- Уважно слухаємо.

Гра «Плеск в долоні».

Калина, старанність, зошит, дім, радість, дощ, доброта.

  • Виконаня вправи №259, 260. Завдання 2-3 (самостійно)

  • На дошці висвітлене правильне виконання завдання.

  • Проводимо самоперевірку.

  • Де допустили помилки?

  • А хто виконав бездоганно?

  • Діти, урок у нас сьогоднінезвичайний. У гості прийшов хто? (Казкар)

  • Як ви зрозуміли, що він саме завітав?

(шапка, чарівна паличка)

  • У казку ми зробимо ще один крок.

  • Відкрили альбом з образотворчого мистецтва – малюємо шапку чарівника.

  1. (казка про Оха – чудотвора с.11)

  2. (Чарівний каптур – японська казка)

  • У цих казках добро перемагає зло.

  • З цих прикладів вибрати іменники з конкретним і абстрактним значенням.

  • Робимо підсумок уроку почерзі:

Домашнє завдання.

Гра «Тільки перший».

В кожному слові читайте тільки першу букву. Який вираз склався з цих літер?

«РАЗ ДОБРОМ ЗІГРІТЕ СЕРЦЕ, ВВІК НЕ ОХОЛОНЕ.»

- Діти ви зачарували мене своїми віршами, розповідями. Урок наш був цікавим, творчим і я хочу його закінчити прислів’ям:

- Ось і пролунав дзвінок

Закінчився в нас урок

За роботу по заслузі

Щиро дякую Вам друзі.

  • 15.08.2019
  • Особливості організації освітнього процесу у 2019/2020 навчальному році
  • Інші методичні матеріали
  • 98
  • 0
  • 6
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.