Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
Технологія приготування солодких фаршів: з яблук, свіжих вишень або слив, маку, гарбуза, тощо. Вимоги до якості. Використання фаршів
План
1. Технологія приготування начинок з яблук, свіжих вишень або слив
2. Технологія приготування начинок з маку, гарбуза
3. Вимоги до якості начинок, кулінарне використання
1. Технологія приготування начинок з яблук, свіжих вишень або слив
Начинка яблучна.
І спосіб. Свіжі яблука миють, обчищають від шкірки, видаляють насіннєве гніздо, нарізують скибочками, посипають цукром, додають воду (20-30 г на 1 кг яблук) і припускають доти, доки маса не загусне, охолоджують.
Яблука свіжі - 1150/1012, цукор - 300. Вихід – 1000.
ІI спосіб. У яблуках видаляють насіннєве гніздо і шкірку, нарізують скибочками або кубиками і пересипають цукром.
Яблука свіжі - 1186/830, цукор - 200. Вихід - 1000.
Начинка вишнева (сливова).
І спосіб. Вишні перебирають, миють, видаляють плодоніжки й кісточки, пересипають цукром і залишають на 3-4 год. у холодному місці. Сік, що виділився, відціджують, а м'якоть використовують як начинку.
Вишні - 1550/1240, цукор - 150. Вихід - 1000.
II спосіб. Вишні перебирають, миють, видаляють плодоніжки і кісточки. М'якоть посипають цукром і прогрівають до температури 30-40 °С потім при безперервному помішуванні вводять манну крупу і прогрівають при температурі 90-95 °С не більше 30 хв. Охолоджують і використовують.
Вишні - 1013/810, цукор - 190, крупа манна - 70. Вихід – 1000.
2. Технологія приготування начинок з маку, гарбуза
Начинка з маку.
Мак промивають теплою водою і заливають окропом у співвідношенні 1:1, доводять до кипіння, кип’ятять 1—2 хв., залишають на 3—4 год. для набухання. Набухлий мак відкидають на сито або марлю, віджимають і пропускають через м’ясорубку з дрібними отворами двічі, додають цукор і перемішують.
Начинка з маку та меду.
Мак промивають теплою водою, заливають окропом у співвідношенні 1:1, доводять до кипіння, кип'ятять 1-2 хв., залишають на 3-4 год. для набухання. Набухлий мак відкидають на сито або марлю, відтискають і пропускають через м'ясорубку з дрібними отворами два рази, додають мед, перемішують.
Мак - 375, мед - 375. Вихід - 1000.
Начинка з гарбуза.
Обчищений гарбуз подрібнюють, додають цукор, припускають маслом до готовності, протирають і охолоджують.
Гарбуз - 1620/1140, масло вершкове - 100, цукор - 100. Вихід – 1000.
Вимоги до якості начинки з яблук:
Зовнішній вигляд - начинка злегка кремового кольору, однорідна. Консистенція - м’яка, соковита. Запах - властивий даному виду яблук. Смак – яблук,приємний,без сторонніх присмаків.
Вимоги до якості начинки з вишень або слив:
Зовнішній вигляд - маса з частинками плодів вишень або слив, світло червоного кольору з бордовим відтінком. Консистенція - м’яка, соковита. Запах - приємний, властивий вишням або сливам. Смак – вишень або слив,приємний, без сторонніх присмаків.
Вимоги до якості начинок з маку:
Зовнішній вигляд - однорідна маса з частинками маку. Колір світло-сірий з вкрапинками маку. Консистенція - м’яка, мазеподібна, соковита. Запах - приємний, властивий маку. Смак – маку, без сторонніх присмаків.
Вимоги до якості начинки з гарбуза:
Зовнішній вигляд - однорідна маса, світло-оранжевого кольору. Консистенція - м’яка, соковита, злегка розсипчаста. Запах - приємний,властивий гарбузу. Смак – вареного гарбуза,без сторонніх присмаків.
№2:
Вільне введення тексту
Д/з. Питання і завдання:
1. Як готують начинку з яблук?
2. Складіть технологічну схему приготування Начинки сливової
3. Складіть технологічну картку Начинка з квасолі й картоплі з маком
4. Як готують начинку з гарбуза.
5. Які вимоги до якості начинок, кулінарне використання?
Рефлексія від 9 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення:
Інструктаж з БЖД. Технологія виготовлення сувенірів із текстильних матеріалів.Виготовлення креслень базових викрійок.Технологічний процес виготовлення виробу (мак з атласних стрічок). Інструктаж з БЖД.
Уроки 2-3 Технологія приготування пісочного тіста. Дефекти готових виробів та їх усунення. Приготування виробів із пісочного тіста.