Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ЗАКЛАД ДОШКЛЬНОЇ ОСВІТИ №17 «ПРОЛІСОК»
Заняття з художньо – мовленнєвого
розвитку з елементами лялькового театру за казкою «Три доньки»
групи дітей з вадами зору
Підготувала:
вихователь Димкевич О..А.
м.Сміла - 2018
«Три доньки»
Мета: Продовжувати розрізняти жанри (казки, віршів, прислів’я). Вчити оцінювати поведінку героїв. Виховувати любов до ближніх.
Розвиток зв’язного мовлення: Продовжувати вчити дітей переказувати казку близько до тексту, вчити дітей дотримуватися елементарних правил введення діалогу; формувати вміння слухати і розуміти співрозмовника; формувати і ставити запитання; будувати відповідь згідно з почутим.
Звукова культура: Вчити своєчасно змінювати емоційний топ розмови відповідно до ситуації спілкування.
Словник: Збагачувати словник прислівниками, прислів’ями.
Попередня робота: читання татарської народної казки «Три доньки»; бесіда «Мама - найдорожча людина в світі». Вивчення прислів’я,віршів про маму.
Матеріал: ширма, ляльки для лялькового театру, білка, павук, черепаха, серця, лист.
Хід заняття:
Організаційний момент:
Загадати загадку про маму.
Хто життя нам дарував,
Хто часу не шкодував,
Хто навчав нас говорити,
Хто найкращий в цілім світі? (мама)
Мотивація:
Вихователь: Діти, сьогодні я на свою почтову скриньку отримала листа. Чи хотіли б ви дізнатися, що в цьому листі?
Люба моя донечка, я дуже сумую за тобою. На даний час я не здужаю. А так у мене все добре..
Твоя мама.
Як би ви поступили, якби отримали таке повідомлення?
Відповіді дітей:
Подзвонила мамі, спитала, як її самопочуття.
Приїздила до мами.
Викликав швидку.
Заварив чайку з медом та лимоном.
Купив ліки.
Пригорнулась та поцілувала.
Вихователь: по вашим відповідям видно, що ви турботливі діти та люблячи. А які ви взнаєте знаєте прислів’я про турботливість.
Прислів’я про турботливість.
Від добра добра не шукають.
Від добра ніхто не тікає.
Від доброго не бігай, а злого не роби.
Все добре переймай, а зла уникай.
Вчися доброму — погане на ум не піде.
До добра гребись, а від лиха шостому лізь.
До доброї криниці стежка утоптана.
Добра бажаєш добро і роби.
Добра на зле не змінюють.
Добра не уявляєш, так худа не роби.
Добра справа сама себе хвалить.
Добра шукай, а так само прийде.
Добра, що скарбу, шукають, а зле під рукою.
Добре далеко розходиться, а лихе ще й далі.
Добре далеко чути, а ледаче ще дальше.
Д/гра «Ланцюжок»
Мета: утворення нових граматичних форм за допомогою суфіксів від слова мама.
(Діти надавши правильну відповідь стають один за одним ланцюжком)
Малята, давайте пригадаємо казку, яку ми з вами нещодавно читали «Три доньки». Я пропоную вам на даний час стати артистами. Ви встанете за ширму, між собою ви , будь ласка розподіліть ролі. (Виступ дітей)
Три дочки татарська народна казка
Жила в давні часи одна жінка. І було у неї три дочки. Багато доводилось працювати жінці, щоб одягнути, взути і прогодувати дочок.
А дочки росли хорошими. І виросли вони одна краща від іншої. І вийшли вони всі троє заміж, роз’їхались в різні сторони, і залишилась мати сама одна.
Ось минув рік, другий, третій. І сталося так, що захворіла мати. Ось і прохає вона білочку, яка жила в лісі поблизу:
— Білочко, білочко, поклич до мене моїх дочок.
Білочка одразу ж пострибала виконувати прохання.
Прибігла білка до старшої дочки, постукала у вікно.
— Ой лишенько, — сказала старша дочка, вислухавши білку. — Я одразу б до матусі побігла, та ось мені тази треба чистити.
А вона й справді тази чистила.
— Он як, — розсердилась білка, — тоді не розлучайся довіку із своїми тазами!
Тільки -но вона це сказала — вмить стулилися тази, і перетворилася старша дочка на черепаху.
А білка тим часом до середньої дочки прибігла, розповіла їй сумну вість про матір.
— Ох, побігла б я до матусі, та ось треба полотно до ярмарку кінчати.
А вона і справді полотно ткала.
— Он як, — розсердилася білка, — тоді все своє життя тільки те й роби — полотно тчи!
Тільки -но вона це сказала — і середня дочка враз перетворилася на павука.
А коли білка у віконце до молодшої дочки постукала, та тісто місила. Як почула, що матері погано, руки не витерла — побігла до неї.
— Добре у тебе серце, — сказала білочка. — тож нехай і люди добрими до тебе завжди будуть. Живи, люба, щасливо і людей роби щасливими! І люди любитимуть тебе і добро твоє ніколи не забудуть.
Так воно і сталось.
Після виступу:
Вихователь: Молодці,ви виступили як справжні артисти.
Запитання до казки:
До кого звернулася мама?
Кого просила мати покликати до себе?
До кого білка одразу побігла ?
На кого перетворилася перша донька?
На кого перетворилася друга донька?
Що зробила третя донька?
Які побажання сказала білка третій доньки?
Вірно, я задоволена вашими відповідями. Але білка і для нас залишила подарунки, ось ці серця.
Вам треба взяти ці сердечка, та розповісти про маму, яка вона у вас.
Д/гра «Скажи, який?»
Мета: учити добирати прикметники до іменників.
Вихователь: а хто з вас знає вірші про маму?
Читання віршів про маму
«Матінці» - Савицька Іванна
Матінко моя єдина
Ти ж для мене цілий світ!
І хоч я мала дитина
Хоч мені лиш кілька літ,
Та тебе, матусю мила,
Я кохаю над усе життя
І бажаю: будь щаслива,
Наче квітка весняна!
***
«Мама» О.Радушинська
Мама, матінко, матусю,
Я добра від тебе вчуся.
Ти найкраща в світі мама,
Ніжна, добра і ласкава!
***
Мама – найкраща людина у світі.
Знають це всі – і дорослі, і діти.
Морок не ляже на рідний поріг
Мама не пустить, вона - оберіг.
Підсумок: Сподіваюсь, що після заняття, ви для себе багато чого візьмете повчального, і будите любити та поважати своїх близьких людей.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»