Виховання здорової особистості. "Вимоги до норм рухової активності молодших школярів".

Опис документу:
Запас рухової енергії дитини, особливо молодшого віку, настільки великий, що він самостійно реалізує потребу в русі природним шляхом - в грі, і це було добре відомо з давніх часів. Джерело: Інтернет ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вимоги до норм рухової активності молодших школярів.

В основу визначення норми рухової активності можуть бути покладені наступні вимоги:

перше - забезпечення необхідного і достатнього кількості довільних рухів, які виконуються дитиною протягом дня;

друге - відповідність фізичних навантажень протягом дня функціональними можливостями організму молодшого школяра, їх орієнтація на зміцнення його здоров'я і повноцінне психофізичний розвиток;

третє - дотримання якісного розмаїття рухів, збалансованого в кількісному співвідношенні з індивідуальними потребами і можливостями кожної дитини.

Свій важливий і незамінний внесок в визначення та підтримання оптимального рухового режиму молодших школярів з урахуванням індивідуальної варіативності в показниках їх здоров'я і розвитку покликана внести ігрова діяльність і, в першу чергу, ті її види, основу яких складає вільне дитячий рух.

Запас рухової енергії дитини, особливо молодшого віку, настільки великий, що він самостійно реалізує потребу в русі природним шляхом - в грі, і це було добре відомо з давніх часів. Багато з народів, що прославилися досконалістю свого фізичного і духовного розвитку, зовсім не займалися систематичної гімнастикою, а, навпаки, на першому плані у них були ігри. У стародавніх греків цим цілям служили, головним чином, стрибання, біг, метання диска, боротьба, ігри в м'яч, тобто якраз саме ті самі ігри, які і в даний час найбільше і всюди подобаються дітям. "Ігри являють собою наіестественнейшій вид фізичних вправ ... Ні при якому іншому способі фізичних вправ мета ця не досягається так повно і правильно, як, наприклад, при рухливих іграх. Тут у величезній більшості випадків посильно працює і вправляється весь організм, внаслідок чого найвірнішого досягається бажана гармонія між різними частинами тіла ... Ігри безперечно становлять одне з найбільш правильних, здорових і гігієнічних вправ.

Рухливі ігри з самою суттю своєю вимагають великих відкритих просторів, достатку чистого повітря, а тому і з цього боку вони найбільш відповідають ідеалам гігієни, ніж гімнастика, звичайно і майже завжди проводиться в закритих і тісних просторах. Подивимося, крім того, скільки гігієна виграє від того одухотворення і веселощів дітей, які спостерігаються під час ігор, і чого зовсім бракує ніякому іншому виду фізичних вправ.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»