Мета:
Викликати інтерес до ляльковому поданням, бажання брати участь в театральній грі з ляльковими персонажами.
Освітні завдання:
Ознайомити дітей з особливостями народної казки. Вчити користуватися ляльками і озвучувати їх дії за сценарієм, передавати характерні особливості героїв за допомогою простих речень і звуконаслідування.
Розвивати мислення і уяву, довільну увагу.
Розвивати координацію рухів.
Активізувати і збагачувати словник новими словами
Виховувати інтерес і любов до театралізованої діяльності.Бажання грати з народними іграшками та інтерес до театралізованих ігор.
Заохочувати мовленнєву активність дітей.
Матеріал до заняття:
Іграшка Курочка Ряба, дід і баба - ляльки рукавичок, мишка, яєчко «золоте», ширма - декорація дерев'яна хата з віконцями, шапочки курочок, площинні яєчка.
Попередня робота:
Читання казок, розгляд ілюстрацій, настільна гра «Парні картинки», розучування потішок.
Хід заняття:
1 частина:
(Вихователь одягнений в народний костюм оповідачки)
Вихователь: Діточки мої дорогі, а чи хочете ви казочку послухати з моєї чарівної скриньки? Розповім вам казку про діда і бабу, і курочку Рябу.
(Вихователь виймає із скриньки ширму з будинком, ставить на столі. Потім дістає ляльки діда і баби на дерев'яних ложках(На вибір ложки)_)
Вихователь: Жили - були дід та баба. (Імітує руху діда і баби за допомогою ляльок)
(Потім виймає курочку в гніздечку із скриньки)
Вихователь: І була у них курочка Ряба. Ось вона якась, подивіться.
(Імітація рухів курочки за допомогою ляльки, звуконаслідування 2-3 дітей, потім всі разом).
Вихователь: Одного разу знесла курочка яєчко, та не просте, а золоте. (Розгляд яйця)
Вихователь: Яке яєчко? ( «Не просте, а золоте», запитати 2-3 дітей.)
Вихователь: Дід бив, бив, не розбив. (Показ рухів)
Вихователь: Баба била, била, не розбила.
Вихователь: Мишка бігла, хвостиком махнула (Показ рухів іграшкою)
Яєчко покотилося і розбилося. (Показ дії)
-Дід плаче, баба плаче. (Імітація звуконаслідування разом з дітьми)
-А курочка їм куткудаче. (Показ руху крилами і звуконаслідування)
-Не плач діду, не плач бабо, знесу я вам яєчко, не простеньке а золотеньке.
2 частина Питання:
Вихователь: Як звуть нашу курочку (Ряба)
-Де вона жила (В будиночку у діда з бабою)
-Що зробила курочка Ряба? (Знесла яєчко)
-Яке було яєчко? (Не просте, а золоте, міцне, не змогли його розбити)
-Хто його розбив? (Мишка)
-Яка мишка була (Маленька, швидка, з довгим хвостиком)
-Як курочка пошкодувала діда і бабу?
Фізкультхвилинка
Вихователь: Хочете, дітки, перетворитися в курочок?
(Відповіді дітей)
Вихователь: Я махну хусточкою і всі ви станете курочками.
(Одягаються шапочки курочок)
"Вийшла курочка гуляти, свіжої травички пощипати"
(Ходьба на місці з високим підніманням стопи, руки на поясі)
"А за нею дітки, жовті курчатка."
(Поворот в сторони, руки на поясі)
"Ко-ко-ко-ко-ко-ко-ко, не ходіть далеко,"
( Подивитися вправо-вліво руки на поясі)
"Лапками гребіть, зернятка шукайте."
(Нахили вперед «клюємо зернятка» -4 рази)
"З'їли товстого жука, земляного черв'яка, випили водиці повне коритце."
( Погладжуємо животик правою і лівою рукою)
3 частина:
Вихователь: Наша курочка не одне яєчко знесла, як в казці, а багато. І яєчка всі не прості, а золоті. Ой, дивіться, яєчка то всі білі. Допоможемо курочці зробити яєчка золотими?(Відповіді дітей)
Вихователь: Ми їх розфарбуємо помаранчевою фарбою.
(Дітям роздають по одному яйцю, вони сідають за столи і розфарбовують яєчка широким пензлем. Після цього, викладають всі яєчка курочці в гніздечко)
Вихователь дякує дітям за роботу і доброту. Діти говорять спасибі курочці і оповідачу(вихователю)










