Конструювання з Lego -конструктора за зразком
«Чудо-дерево»
Мета: Ознайомити дітей з деревом, його будовою (ствол, гілки); Вчити будувати дерево з великого конструктора Lego.
Освітні завдання:
Спонукати створювати композицію з елементів конструктора " Lego "
Допомогти побачити образ в схематичному зображенні
Ознайомити з деякими видами дерев, що ростуть в лісі;
Продовжувати вчити конструювати за зразком, точно з'єднувати деталі;
Розвивати інтерес до конструювання;
Розвивати дрібну моторику пальців рук;
Розвивати увагу, мислення, пам'ять.
Виховувати дбайливе ставлення до дерев і диким тваринам;
Виховувати бажання приходити на допомогу.
Виховувати почуття любові до ближнього, допомога сороку
Обладнання: Ілюстрації лісу і дерев (дуб, ялина, сосна ,, аудіо записи звуків лісу, набори деталей конструктора, іграшка сорока.
Хід заняття:
Вихователь: Доброго дня, дітки! Відгадайте загадку.
Тут і там вона літає,
і на хвіст плітки збирає.
Що довідається, — все
вмить по лісу рознесе…(Сорока)
Вихователь: Правильно. Сьогодні в гості прийшла сорока, а навіщо ви зараз і дізнаєтеся.
Сорока: Доброго дня, дітки. У моєму лісі сталася біда. Якась погана людина вирубала всі дерева, і моїм сусідам тваринам тепер ніде жити. Всі тварини засмучені і гірко плачуть. Але я дізналася, що в вашому дитячому садку є дітки, які всім допомагають. Чи зможете ви допомогти лісовим жителям?
(Відповіді дітей)
Вихователь: Ти не переймайся, сорока білобока, дітки тобі допоможуть. Адже вони знають, що ліс для диких тварин це їхній дім. Діти, а ви знаєте хто живе в лісі? А у кого будиночок на деревах? Відповіді дітей.
Вихователь: Молодці, все правильно відповіли. І якщо не буде вдома у тварин, вони, на жаль, можуть загинути. Ну що допоможемо бідним тваринам?
Вихователь: А як? Відповіді дітей.
Вихователь: Але перед тим, як ми почнемо будувати сорока хоче з нами погратися.
Фізкультхвилинка:
Забавлялися зайченята, (встають, руки піднімають вгору)
Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)
Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)
Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)
Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)
Так — так — так! (стрибають на місці).
Вихователь: Ось які молодці, а тепер можна приступати до роботи. Сконструюємо дерева з ЛЕГО-конструктора. Але перш ніж приступити до конструювання давайте згадаємо, які дерева ростуть в лісі.
(Відповіді дітей педагог супроводжує показом ілюстрацій дерев)
Вихователь: Подивіться на зразок і скажіть, якого кольору нам потрібні деталі?
(Діти відповідають, вибирають деталі і приступають до роботи (звучить аудіозапис «Шум лісу»). Педагог допомагає дітям, у яких виникли труднощі. Після закінчення робіт усі дерева ставляться на стіл, і діти їх розглядають)
Сорока: Який чудовий ліс у вас вийшов, велике вам спасибі. Побіжу потішу звірів. Діти прощаються з сорокою.
(Педагог прибирає іграшку сороки)
Вихователь: А наше заняття пора закінчувати. (Педагог дякує дітей за роботу)
Рефлексія:
- Що конструювали на занятті?
- Кому допомагали?
- Чи все у вас вийшло?