Конспект заняття з Lego-конструювання «Динозаврик»
Мета:
Вчити дітей конструювати за інструкцією.
Освітні завдання:
- закріплювати і розширювати знання про динозаврів.
- розвивати увагу, пам'ять, мислення,
- дрібну моторику пальців рук,
- вміння працювати за інструкцією;
- виховувати акуратність.
- формувати вміння доводити розпочату справу до кінця.
Попередня робота: бесіди про динозаврів, розглядання малюнків і перегляд відео фрагментів.
Роздатковий матеріал: конструктор LEGO.
Рекомендовані матеріали (4-х кольорів)
Кубик 2х6: зелений -2 шт.
Кубик 2х4 :: салатовий - 1 шт.
Кубик 2х2: зелений-3шт, салатовий скошенний- 3шт.
Кубик зелений скошений - 5 шт.
Кубік1х1: салатовий- 2шт, темно - зелений-2шт, скошений зелений-8шт.
Кубик хвіст-2шт.
Очі-2шт.
Циліндри маленькі білі-6шт.
Скошені темно-зелені пластинки-6шт.
Хід заняття:
Вихователь: Гуляючи в парку Лего- чоловічки знайшли статую .... Відгадайте загадку і дізнаєшся, що знайшли чоловічки
(Гігантські монстри, по лісі гуляли, Верхівки дерев, Головою чіпляли) Відповідь дітей: Динозаври
(Діти разом з вихователем збирають по схемі динозавра. Тероподи - хижі двоногі динозаври на зразок тиранозавра)
Вихователь: (Поки діти займаються будівництвом, запитаєте, які були динозаври?)
- Чому жодна людина на світі не бачив справжніх динозаврів?
-Чим харчувалися і чому вимерли?
(Вихователь пропонує дітям побудувати печеру для динозавра)
Вихователь: Дітки, LEGO- чоловічкам дуже сподобався динозавр.
- Як ви думаєте, ми впоралися із завданням?
- Як називають таких динозаврів?
- А ви знаєте, де можна зустріти динозаврів зараз? (В парках динозаврів)
Вихователь: Сьогодні таких парків стає з кожним роком все більше у світі. В них маленькі дослідники зможуть отримати відповіді на свої численні запитання: як виглядали ці тварини, чим вони харчувалися, як з'являлися їх дитинчата, коли і чому вимерли ці гіганти. Спасибі всім і до зустрічі!
