Конспект заняття з Lego -конструювання «Теремок»
Мета:
Моделювання об'єктів, розвиток у дошкільнят конструктивних умінь на основі лего- конструювання.
Освітні завдання:
• Розвивати просторове орієнтування.
• Активізувати розумовий процес дошкільнят (творче рішення поставлених завдань, винахідливість, пошук нового і оригінального)
• Навчати конструювати за умовами, за власним задумом.
• Удосконалювати комунікативні навички дітей при роботі в колективі.
Матеріали та обладнання: конструктори «ЛЕГО» різного розміру.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, сьогодні нас чекає незвичайна подорож. А куди, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.
Там диво, там чудеса,
Буває там Баба Яга,
Герої діють розумно
І дружба перемагає зло!
Діти: Це казка!
Вихователь: Молодці! А скажіть, звідки беруться казки?
Діти. Їх придумує народ, пишуть письменники, чарівники, казкарі.
Вихователь. А ви хочете відправиться в подорож по казках? Щоб в казці побувати, потрібно загадки відгадати. Але загадки не прості. У кожного казкового героя є ім'я, але воно буває ще й подвійним. Зараз я вам буду говорити першу частину імені, а ви будите доповнювати, закінчувати.
Наприклад, я говорю Олена, а ви - Прекрасна. І так, починаємо.
• Чахлик Невмирущий
• Сестричка - ... Оленка
• Братик - ... Іванко
• Сівка - ... Бурка
• Лисичка - ... Сестричка
• Іван Царевич
• Жаба - ... жаби
• Коник Горбоконик
Вихователь: Ви молодці, можете дізнатися казку по загадці. А у мене є ще одна загадка. Якщо ви її відгадаєте, ми опинимося в цій казці.
Звірі жили в тім домі,
Але ведмідь зламав їхній будинок,
Він залізти в нього не зміг,
Це казка …. (Теремок).
Вихователь: Все правильно. І ми з вами опинилися на узліссі, де раніше стояв теремок. А зараз на цьому місці залишилося ... Що ж це таке? Що це за деталі такі різні? Відповіді дітей.
Вихователь: Правильно, це лего. А як ви думаєте, якщо ми з вами побудуємо теремок з деталей лего, ведмідь не зможе його зруйнувати?
Діти: Ні, деталі лего кріпляться дуже щільно і надійно.
Вихователь: Тоді ми з вами зробимо теремок з лего. Але для початку пропоную зарядитися енергією для роботи.
Фізкультхвилинка:
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
Вихователь: А тепер пропоную розділитися на кілька будівельних бригад і побудувати кілька теремків, щоб у героїв казки був вибір. Давайте почнемо з вами будівництво.
(В ході будівництва діти самі обирають яким буде їх будиночок)
Вихователь: Всі ви великі молодці. Я думаю тепер в казці буде ціле містечко з Теремків, і в них стануть жити всі бажаючі мешканці лісу. Спасибі вам, дітки!

