Конспект заняття з Lego конструювання «Літак»
Мета:
Вчити дітей ідентифікувати деталі конструктора LEGO за зразком, з'єднувати їх в конструктивну модель літака.
Освітні завдання:
• розвивати дослідницькі навички у використанні деталей конструктора;
• виховувати інтерес до конструювання 3D - конструкцій.
• Вивчити конструкцію літака і його основні частини
• Збагачення словникового запасу дітей: фюзеляж, закрилки, реактивний двигун, кермо висоти, закрилки, кермо напрямок, кіль.
Матеріальне забезпечення: Пляшка з листом, Мольберт, Картинка зі схемою літака, картинка закрилків, заздалегідь зроблена модель літака і безлюдного острова. Конструктор Лего.
Хід заняття:
Вихователь: Доброго дня діти. Сьогодні я проходила повз річку і на березі знайшла пляшку, з посланням. Подивимося від кого воно?
Відповідь дітей: Так.
Вихователь: «Наш літак зазнав аварії, і ми опинилися на безлюдному острові. Врятуйте нас будь ласка. Міша і Таня.
Вихователь: Дітки, потрібно обов'язково допомогти дітям. Тільки як нам дістатися на безлюдний острів?
Відповіді дітей: На кораблі, на літаку.
Вихователь: Так діти можна і на кораблі, але у нас в місті немає порту для кораблів. Діти хтось знає аеропорт є в нашому місті?
Відповідь дітей: так.
Вихователь: Відмінно значить нам потрібно побудувати літак. Тільки що б його побудувати, нам потрібно дізнатися з чого ж він складається?
(Педагог звертає увагу дітей на мольберт з зображення схеми літака)
Вихователь: Які частини літака ви знаєте?
Відповіді дітей: Крила кабіна пілота, хвіст і т. д.
Вихователь: Правильно діти, тепер давайте разом розглянемо будову літака. Кабіна пілота там знаходяться пілоти, далі йде корпус або ще його називають фюзеляж, там знаходяться пасажири, 2 крила праве і ліве на крилах розташовані реактивні двигуни які допомагають набрати швидкість і злетіти. На крилах по кроям є елерони це деталь, без якої літак не зможе летіти, повертати, злітати і сідати. На крилах ближче до корпусу ще є закрилки вони є продовженням крила а в випущені стані допомагають літаку знизити швидкість. (Педагог звертає увагу на окреме фото з закрилками) Педагог далі показує хвостову частину літака
Вихователь: Діти а як називається ця частина літака?
Відповідь дітей: Хвіст і т. д.
Вихователь: Вірно у нього є 2 невеликих крила це кермо висоти і вертикально по середині розташований кіль вони теж помагають літаку злітати і утримувати рівновагу на висоті.
Фізкультхвилинка:
Вихователь: Перш ніж почати будувати давайте самі спробуємо перетвориться в літаки.
Літаки загули (обертання перед грудьми зігнутими в ліктях руками,
Літаки полетіли (руки в сторони, по черзі нахили вліво і вправо,
На галявину тихо сіли (присісти, руки до колін,
Та й знову полетіли. (руки в сторони.)
Вихователь: Відмінно. Тепер приступимо до будівництва.
(Педагог пропонує модель побудованого літака ставить його на стіл перед дітьми. Діти починають будувати за зразком. По закінченню будівництва дістається макет безлюдного острова, на який діти летять на літаках і можуть обіграти свій приліт)
