Конспект заняття з Lego -конструювання «Парк»
Мета:
Збагачувати уявлення дітей про можливості конструктивного матеріалу.
Завдання:
Формувати досвід перетворення знайомих конструкцій за допомогою прийомів прилаштовування і надбудови, розвиток навичок експериментування з деталями конструктора, формування ігрового досвіду, виховання акуратності, умінь спільної гри по заданому сюжету.
Матеріали та обладнання: Набори конструкторів, тематична картина «Парк».
Хід заняття:
• Вступна частина
Вихователь заздалегідь готує конструкцію для обігравання (квадратний аркуш -підстави для загальної побудови, атракціони (карусель, гойдалка, колесо огляду, кіоски, фігурки для обігравання, заготовки для огорожі парку, для оформлення входу – воротики)
Вихователь: Нещодавно були вихідні дні .... Ви відпочивали з татами і мамами ... Де (в парку, ходили в театр, в гості, на прогулянку і т. д.).
-У нашому місті багато місць, де діти і батьки можуть відпочити, погуляти ... Вихователь: Що намальовано на цій картині (на панно розміщена картина про відпочинок в парку)
- Чому ви вирішили, що це - парк?
Як дізналися? Що роблять діти в парку? Чому в парку приємно відпочити? Що зроблено в парку для відпочинку дорослих і дітей?
•Основна частина:
Вихователь: Я теж побудувала парк, подивимося, що у мене вийшло?
(Вихователь пропонує розглянути заздалегідь підготовлену конструкцію для добудовування і для обігравання)
-Що є в парку? Для кого?
Вихователь: Парк - це місце відпочинку, воно завжди огороджується красивим парканчиком, для зручності в парк ведуть ворота, щоб можна було увійти в парк з різних сторін, будівельники будують кілька воріт .... Наш парк не добудований .... Що ще потрібно зробити? (Ворота, паркан, доріжки ....) Подивіться, я зробила ось такий парканчик .... - показує заготовку ... .
-Вам подобається? Зручний чи вийшов паркан? (Низький, не ошатний)
-Як можна зробити забор високим? Красивим?
Хто хотів би зробити паркан для парку - високий і красивий? (Частина дітей вибирають задумку).
-А ще я приготувала воротики - давайте подивимося, чи підійдуть вони для наших відвідувачів парку (низькі і вузькі, що не прикрашені).
-Хто зуміє зробити з цих воротики високі і широкі? Прикрасити їх? (Частина дітей вибирає задумку).
-Ще в нашому парку немає доріжок .... Які треба зробити доріжки, щоб всі відвідувачі парку могли по ним гуляти? (Широкі, довгі).
Хто зуміє зробити такі доріжки?
(Потім кожна підгрупа дітей займає місця з певного боку загального столу. З кожною підгрупою освітянин обговорює якомога змінити конструкції - прилаштувати, надбудувати ....) Діти створюють конструкції. Вихователь допомагає розмістити конструкції. (З'єднувати частини забору, розставляє воротики, розмістити доріжки.
(Звертає увагу дітей на те, що в парку не дуже красиво - немає рослин. Дітям дається можливість використання для прикраси парку додаткових деталей Lego (дерева, вихователь на очах дітей робить клумбу (кладе коло з паперу, з'єднує по дві деталі конструктора - зелену і червону, ставить в коло, бажаючі діти так само роблять квіти.)
Вихователь: Тепер можна запрошувати в парк дітей і їх батьків? Вибирайте собі сім'ю (високі і низькі фігурки, фігурки людей, зроблені з Lego)
•Заключна частина
Обігрування конструкції
(Вихователь може включитися в гру, взявши на себе роль екскурсовода в парку).
• Висновок:
-Що ми з вами сьогодні вирішили побудувати?
-Що вийшло?
-Як зробили довгі доріжки?
-Високий парканчик?
-Широкі ворота? Чому парк став зручним? Чим займалися відвідувачі парку? Що їм найбільше сподобалося?
- Що ще можна в парку побудувати?
Вихователь: Якщо це можливо, конструкція може бути залишена для обігравання і добудовування дітьми.

