Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Побудова дисципліни у ЗДО: профілактика проблемної поведінки
»
Взяти участь Всі події

Алгоритм правильного пошиття чоловічих брюк

Професійна освіта

Для кого: Дорослі

05.10.2020

262

4

0

Опис документу:
Вони висять у кожній шафі. Це не тільки обов’язковий елемент чоловічого костюма, але і популярний у жінок предмет одягу, який підкреслює фігуру. І що особливо приємно: з цією універсальною інструкцією ви крок за кроком можете пошити брюки самостійно без особливих проблем! Просто уважно дотримуйтесь правильної послідовності операцій.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

АЛГОРИТМ ПРАВИЛЬНОГО ПОШИТТЯ БРЮК

Вони висять у кожній шафі. Це не тільки обов’язковий елемент чоловічого костюма, але і популярний у жінок предмет одягу, який підкреслює фігуру. І що особливо приємно: з цією універсальною інструкцією ви крок за кроком можете пошити брюки самостійно без особливих проблем! Просто уважно дотримуйтесь правильної послідовності операцій.

1. СКЛАДКА-СТРІЛКА НА ПЕРЕДНІХ ПОЛОВИНКАХ БРЮК

Складка-стрілка припрасовується на передніх половинках брюк. Складіть ці деталі уздовж розміченої лінії складки-стрілки або, в разі, якщо вона не розмічена, уздовж навпіл так, щоб збіглися лінії бокового і крокового швів. Припрасуйте згин, не доходячи близько 10 см до лінії нижнього краю. При цьому згин повинен бути абсолютно прямим (1).

2. ВИТОЧКИ

Виточки зшийте. Глибини виточок запрасуйте до лінії передньої/задньої середини. Зшийте кишені, при необхідності закладіть і заметайте складки.

3. БОКОВІ ШВИ

Складіть передні половинки із задніми половинками лицьовими сторонами, зметайте бокові зрізи. Зшийте (2). Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

4. КРОКОВІ ШВИ

Складіть кожну половинку брюк уздовж навпіл лицьовими сторонами всередину. Зметайте крокові зрізи, звертаючи увагу на те, щоб деталі лежали рівно на ділянці від підгину низу до висоти коліна (поперечна мітка). Починаючи від коліна вгору, злегка розтягуйте задню половинку брюк. Зшийте крокові зрізи (3). Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

ВАЖЛИВО: у моделей з манжетами лінії швів на половинках брюк, які звужуються або розширюються донизу, не прямі, а трохи ламані. Бокові і крокові зрізи зшивають точно по розмічених лініях швів. Тільки за цієї умови манжети будуть добре лежати.

5. СКЛАДКА-СТРІЛКА НА ЗАДНІХ ПОЛОВИНКАХ БРЮК

Припрасуйте складку-стрілку на задніх половинках брюк. Для цього виверніть половинки брюк на лицьовий бік, покладіть на прасувальну поверхню так, щоб кроковий шов співпав з боковим швом і складка-стрілка передньої половинки була покладена в пряму лінію. Складку-стрілку на задній половинці припрасуйте, не доходячи 10 см до розміченій лінії низу (4).

6. ПЕРЕДНІЙ СЕРЕДНІЙ ШОВ

У обох половинок брюк обметайте припуски на середній шов і обшивку. Виверніть одну половинку виворітним боком назовні, вкладіть в іншу лицьовим боком до лицьового боку (5). Зметайте передні середні зрізи від мітки розрізу для застібки на блискавку до крокового шва, сумістивши лінії швів. Зшийте. В кінці і на початку шва виконайте по закріпці (6).

7. ЗАСТІБКА-БЛИСКАВКА

Жіночі брюки застібаються справа наліво. Тому суцільнокроєну обшивку правого краю розрізу для застібки на блискавку заметайте на виворітний бік по розміченій лінії середини переду. Суцільнокроєну обшивку лівого краю розрізу для застібки на блискавку заметайте на виворітний бік для припуску під застібку на відстані 0,5-0,75 см від лінії середини переду, при цьому припуск на шов надсічіть біля кінця обшивки (стрілка), не доходячи до строчки бл. 0,5 см. Краї припрасуйте (7).

Припуск під застібку (лівий край розрізу) приметайте до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків і пришийте в край, використовуючи однобічну лапку швейної машини для пришивання кантів і застібок-блискавок (8). Розріз сколіть, сумістивши лінії середини (9).

Обшивку правого краю розрізу приколіть до тасьми застібки-блискавки, не прихоплюючи при цьому тканину брюк. Пришийте застібку-блискавку до обшивки (10).

З лицьового боку брюк відстрочіть праву передню половинку уздовж застібки на блискавку по розмітці, прихопивши обшивку (11).

8. ВІДКОСОК

Професійні кравчині обробляють розріз для застібки на блискавку відкоском. Це смуга тканини шириною 6 см і довжиною, що дорівнює довжині розрізу плюс бл. 3 см. Складіть відкосок уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Нижні короткі зрізи заокругліть і зшийте (12).

Зайву тканину зріжте на відстані 0,5 см від строчки. Виверніть відкосок. Краї припрасуйте. Поздовжні зрізи візьміть разом і обметайте. Приколіть відкосок під лівий край розрізу так, щоб обметаний зигзагоподібною строчкою край відкоска лежав зверху тасьми застібки-блискавки (13).

ВАЖЛИВО: якщо ви обробляєте розріз за допомогою відкоска, то спочатку відстрочіть правий край розрізу тільки до початку заокруглення. Відкосок може виступати від розміченої лінії середини переду лише на стільки, на скільки виступає припуск під застібку пояса. З виворітного боку пришийте обшивку лівого краю розрізу до відкоска впритул до шва пришивання застібки-блискавки (14). Для цього встановіть в свою швейну машину однобічну лапку для пришивання кантів і застібок-блискавок. Потім продовжіть оздоблювальну строчку уздовж правого краю розрізу, прихоплюючи відкосок.

9. ПОЯС

Пришийте частини пояса до верхнього зрізу брюк. При цьому залиште пояс виступати біля правого краю розрізу на ширину припуску на шов, а біля лівого краю розрізу - на ширину відкоска. Обметайте задні зрізи пояса.

10. ЗАДНІЙ СЕРЕДНІЙ ШОВ

Знову вкладіть одну половинку брюк в іншу лицьовим боком до лицьового боку, зметайте задні середні зрізи, потім - короткі зрізи пояса. Зшийте (15). Так як на середній шов припадає особливе навантаження, то прокладіть дві строчки або виконайте трьохрядовий шов стрейч. Припуски шва розпрасуйте зверху до початку крокового заокруглення. Вгорі пришийте припуски до внутрішнього боку пояса.

11. НИЖНІЙ КРАЙ БРЮК

Нижній зріз брюк можна відвернути один раз (= простий підгин), а можна двічі (= подвійий підгин). Нижній край можна додатково продублювати брючною стрічкою. Для цього приколіть її вздовж розміченої лінії нижнього краю до припуску на підгин. Кінці стрічки накладіть один на інший біля крокового шва. Пришийте стрічку уздовж поздовжніх сторін в край (16). Потім пришийте припуск на підгин низу.

Тепер ви можете сміливо обирати будь-яку вподобану викрійку брюк і впевнено братися до роботи!

Бажаю всім успіху і натхнення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.