Супервізори для вчителів: допомога у професійному та особистісному розвитку

У МОН затвердили наказ, відповідно до якого у школах впроваджуватимуть систему професійної підтримки педагогів.

Для педагогів, залучених до Нової української школи, впроваджують систему супервізії – професійної підтримки, яка допоможе реалізовувати цілі реформи, долати труднощі та рости професійно. Відповідний наказ №1313  затверджено у Міністерстві освіти і науки.

Це ще один інструмент, який дозволить педагогам розвивати свої професійні навички та особистісні якості. Важливо розуміти, що супервізія – це не перевірка чи контроль. Супервізор – це наставник і консультант, який допоможе, підтримає, навчить новому та поділиться досвідом. Супервізорами будуть також педагоги, і подібна взаємодопомога – це те, чого потребує така масштабна і важлива реформа, як Нова українська школа, – підкреслила Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад.

Супервізію здійснюватимуть для вчителів та їхніх асистентів, тренерів-педагогів, директорів та заступників директорів шкіл, а також фахівців ІРЦ.

 Яка мета? 

Метою супервізорів буде професійний та особистісний розвиток педагогів. Спеціалісти, зокрема, допомагатимуть вчителям долати професійні труднощі, протидіяти стресу, запобігати професійному вигоранню та зміцнювати позитивну самооцінку. Крім того, супервізори матимуть функцію фасилітаторів та допомагатимуть налагоджувати педагогіку партнерства.

Супервізія також допомагатиме коригувати освітній процес відповідно до завдань Нової української школи.


Під час супервізії вчителі матимуть консультації щодо таких пунктів:

 • впровадження НУШ;
 • реалізації освітніх програм і навчальних планів, організації освітнього середовища;
 • впровадження сучасних методик і технологій навчання;
 • використання інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій;
 • самоосвіти та самовдосконалення;
 • побудови демократичної моделі управління закладом освіти.

 Хто здійснюватиме супервізію? 

Здійснювати супервізію будуть підготовлені спеціалісти – їх готуватимуть 311 тренерів, які пройшли спеціальне навчання протягом 2019 року. Супервізорами стануть фахівці з числа вчителів, тренерів, тренерів-педагогів, працівників закладів післядипломної педагогічної освіти, методистів, експертів, залучених до проведення сертифікації, а також директорів шкіл та їхніх заступників з навчально-виховної роботи.

 Яка структура? 

Супервізія складатиметься із 1-3 наставницьких циклів, під час яких будуть застосовуватись індивідуальна та групова форми роботи за такими напрямами:

 • ознайомлення з результатами самооцінювання педагога та вибраними пріоритетами для розвитку;
 • спостереження за діяльністю педагога;
 • підтримка у створенні плану професійного розвитку;
 • наставницькі бесіди;
 • групове обговорення кращих практик, труднощів, пошук шляхів їх вирішення, а також можливостей для подальшого розвитку.

Вас можуть зацікавити такі матеріали:

Як запобігти професійному вигоранню вчителя

“Всеосвіта” пропонує переглянути вебінар Як справитися з професійним вигоранням? від зіркової спікерки Олени Черниш. Пані Олена розповість про перші сигнали професійного вигорання та навчить, як зупинити цей процес і де взяти сили на повноцінне щасливе життя.

Сертифікат/Свідоцтво вебінара може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.

Долучитися до вебінару: https://vseosvita.ua/webinar/ak-spravitisa-z-profesijnim-vigorannam-78.html

Актуальний курс від “Всеосвіти” Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти ознайомить вас з основними концепціями НУШ та ключовими компетентностями сучасного педагога. Спікерка Вікторія Сидоренко розповість про те, як отримати додаткові і вдосконалити наявні знання і вміння з основних напрямів професійно-педагогічної діяльності.

Сертифікат курсу може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/rozvytok-kliuchovykh-kompetentnostei-pedahoha-novoi-ukrainskoi-shkoly-v-umovakh-bezperervnoi-osvity-37.html

Курс від “Всеосвіти” Розвиток життєво-професійної ефективності особистості в освітньому процесі НУШ: технології, методики, вправи розкаже про те, як ефективно планувати освітній процес відповідно до вимог Нової української школи, а також як вдало використовувати гнучкі навички. Спікерка Марина Ілляхова ознайомить слухачів з методикою безперервного професійного самовдосконалення в умовах неформальної та інформальної освіти.  

Сертифікат курсу може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/rozvytok-zhyttievo-profesiinoi-efektyvnosti-osobystosti-v-osvitnomu-protsesi-nush-tekhnolohii-metodyky-vpravy-36.html

Актуальний курс від “Всеосвіти” Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи ознайомить з ефективними методами педагогічного селф-коучингу та навчить застосовувати їх на практиці. Спікерка Вікторія Сидоренко розповість про головні відмінності між коучингом та наставництвом, тренінгами тощо.

Сертифікат/Свідоцтво курсу може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/self-kouchynh-samonastavnytstvo-iak-tekhnolohiia-profesiinoho-rozvytku-pedahoha-novoi-ukrainskoi-shkoly-15.html

Курс від “Всеосвіти” Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж ознайомить вас з усіма сходинками розвитку мовленнєвої майстерності педагога Нової української школи. Спікерка Вікторія Сидоренко розповість про те, як швидко і ефективно виробити індивідуальний мовленнєвий стиль. 

Сертифікат/Свідоцтво курсу може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/movlennieva-maisternist-pedahoha-novoi-ukrainskoi-shkoly-verbalnyi-i-neverbalnyi-imidzh-18.html

Джерело: МОН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.