Перехід російськомовних шкіл на українську: вчителі пройдуть підготовку

Підготовка проводитиметься у формі курсів підвищення кваліфікації.

На вчителів російськомовних шкіл очікують курси підвищення кваліфікації в рамках підготовки до переходу на українську мову викладання. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповіла міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад.

Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою, – зазначила пані Новосад.

Залишаються побоювання, чи не матимуть діти (зокрема старшокласники) проблем з термінологією під час переходу з однієї мови на іншу. Міністерка пояснила, що триватиме певний адаптаційний період, а результати першого року продемонструють, наскільки він буде успішним – можливо, з’явиться потреба відкоригувати навчальні програми.  

Нам нині насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови, – підкреслила пані Новосад.

Нагадаємо, що для російської мови, згідно з мовною статтею Закону «Про освіту», Україна не визначила перехідний період, як це було зроблено для Європейського Союзу. Міністерка пояснила це тим, що мови достатньо близькі. За словами пані Новосад, дітям, що навчаються російською мовою, вивчити українську та вчитися нею значно легше, ніж дітям, які, наприклад, вчаться угорською мовою. Російська та українська мови належать до однієї мовної групи, і в російськомовному середовищі українська мова так чи інакше завжди присутня.

Це середовище, в якому українську мову чують. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним, – наголосила Міністерка.

Джерело: https://vse.ee/bjk


Нагадаємо, що курси та вебінари від «Всеосвіти» мають бути зараховані у підвищення кваліфікації.

До кожного вебінара та курсу від «Всеосвіти» можна замовити сертифікат, зміст якого повністю відповідає вимогам документів про підвищення кваліфікації (згідно пункту 13 «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»).

Сторінка вебінарів: https://vseosvita.ua/webinar

Сторінка курсів: https://vseosvita.ua/course


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: 

Підвищення кваліфікації педагогів згідно з новим Законом про середню освіту

Школярі вивчатимуть українську мову за трьома моделями – новий Закон про середню освіту

У 2020 році російськомовні школи переведуть на українську мову

Зеленський не знає про перехід російськомовних шкіл на державну мову

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!