Школярі вивчатимуть українську мову за трьома моделями – новий Закон про середню освіту

Нова схема навчання української у закладах освіти.

Закон про середню освіту реалізує право української дитини на оволодіння державною мовою. Відтепер вивчення української у школах відбуватиметься за 3 моделями:

1 модель: 

Корінні народи, що не проживають у мовному середовищі своєї мови і не мають держави, яка цю мову захищала б та розвивала. Вони вивчатимуть мову свого корінного народу разом з українською з 1 до 11 (12) класу.

2 модель:

Особи, які належать до національних меншин України, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, та реалізують право на навчання відповідними мовами в державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти, здобувають:

  • базову середню освіту державною мовою в обсязі не менше 20 відсотків річного обсягу навчального часу у 5 класі із щорічним збільшенням такого обсягу (не менше 40 відсотків у 9 класі);
  • профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 60 відсотків річного обсягу навчального часу.

3 модель:

Особи, які належать до інших національних меншин України, здобувають у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти базову та профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80 відсотків річного обсягу навчального часу.

Перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), що вивчаються державною мовою і мовою національної меншини, визначається освітньою програмою закладу освіти згідно з вимогами державних стандартів та з урахуванням особливостей мовного середовища.

Відповідно до 10 пункту ЗУ про середню освіту, приватні школи мають право обрати мову освітнього процесу, але учні мають оволодіти українською відповідно до державного стандарту.

Що ще зміниться в освіті згідно з новоприйнятим законом – читайте в матеріалі: Верховна Рада прийняла Закон про середню освіту (+ інфографіка)


Нагадуємо, що ваші учні можуть взяти участь в олімпіаді з української мови безкоштовно! Для цього потрібно лише перейти за посиланням https://vseosvita.ua/olympiad/s12/ukrainska-mova і зареєструвати кількість учасників. Обирайте спосіб проходження, виконуйте завдання і отримуйте цінні подарунки! 

Джерело: rada.gov.ua 

#українська_мова #закон #середня_освіта #олімпіада

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
9
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!