Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Освіта має давати учням схему дій у реальних життєвих ситуаціях – МОН

36% українських підлітків не можуть працювати з елементарними математичними діями.

Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад зазначила, що результати міжнародного дослідження PISA не стали неочікуваними і засвідчили дуже затеоретизоване спрямування української школи. Про це вона розповіла у прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Усі розуміли, що є певні проблеми в системі освіти. Але зараз ми отримали дані, які підтверджують, що наші учні не завжди можуть використовувати ту суму знань, яку вони мають, для вирішення певних життєвих ситуацій, – наголосила міністерка.

За її словами, тестування #PISA вимірює не суму знань та формул, а те, у який спосіб учень може використовувати знання в життєвих ситуаціях.

Ті результати, які ми маємо, показали дуже затеоритизоване спрямування нашої школи. Воно має малоефективний вплив на успішність наших учнів. Безперечно, найгірші результати ми продемонстрували у математиці, і для нас це дзвіночок, що з цією наукою необхідно працювати глибше. Наступного року ми детальніше працюватимемо над новим державним стандартом базової освіти, і першочергово – з математичною галуззю. Необхідно зробити так, щоб закладені знання у зміст освіти мали реальний зв'язок з життям, – підкреслила пані Ганна.

Вона також зазначила, що 36% українських підлітків не можуть працювати з елементарними математичними діями і «мають великі проблеми з дробами і відсотками».

Міністерка висловила переконання, що для вирішення цього питання потрібно переглянути зміст освіти, розвантажити програми і дати учням більше часу на вивчення математики.

Але тут надважлива частина – вчителі. Навіть якщо в нас буде найідеальніший зміст освіти і не буде вчителів, які б вміли з ним працювати, ми не досягнемо успіху, – акцентувала увагу Ганна Новосад.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

У 15-річних українських дівчат читацька компетентність вища, ніж у хлопців, на цілий рік життя

PISA: школярі у селах щасливіші ніж у містах

Відомі результати PISA: скільки балів набрала Україна?

Україна у рейтингу PISA: про що свідчать показники

У програмах з математики матеріалу багато, а годин мало – Ганна Новосад

У селах результати PISA гірші, ніж у мегаполісах, на 2,5 роки навчання

Освітяни сперечаються, чи справді PISA розвінчала міф про якість радянської системи викладання математики

Джерело: Освіта.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.