У селах результати PISA гірші, ніж у мегаполісах, на 2,5 роки навчання

Міністерка освіти Ганна Новосад оприлюднила невтішні дані дослідження PISA, які стосуються сільських шкіл України.

Ганна Ігорівна попередньо пояснила, що 30 балів у дослідженні відповідають одному року навчання в закладі загальної середньої освіти.

Суттєва різниця в досягненнях залежно від типу місцевості, – пише очільниця МОН. – У великих містах [від 500 тисяч мешканців] середній бал складає 499,4, що суттєво відрізняється від середнього балу учнів, які проживають у менших містах – 479,9.

Істотно від усіх відрізняються середні бали учнів, які проживають у селах, хуторах й сільській місцевості. Середній бал у таких учнів складає 420,6.

Це становить різницю із великими містами більше, ніж у 2,5 роки навчання. Два з половиною роки!!! – приголомшена пані Новосад.

Принагідно нагадаємо, що сама Ганна Ігорівна Новосад народилася й навчалася у невеликому містечку Ладижин Вінницької області.

Своєю чергою Іванна Коберник, співзасновниця громадських організацій «Батьківський контроль» і «Смарт освіта», у коментарі dw.com нагадала, що результати ЗНО давали таку саму картину:

PISA підтвердила той факт, який щороку показує й українське ЗНО: міські школярі показують кращі результати, ніж учні з сіл, – каже Коберник.

Читайте також: Україна у рейтингу PISA: про що свідчать показники

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.