Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів

Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №RW214747
За публікацію цієї методичної розробки Олеся Анатольевна Калашнюк отримав(ла) свідоцтво №RW214747
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів

Мета:

Навчальна:

  • навчитись виготовляти індивідуальні зразки шампунів;

  • навчитись складати характеристику різних видів мила на основі їх складових компонентів;

  • навчитись визначати рН розчинів мила;

  • проаналізувати вплив складових компонентів мила на шкіру

Розвиваюча:

  • сприяти розумінню необхідності індивідуального підходу при обслуговуванні клієнтів;

  • розвивати вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;

  • поповнювати професійний глосарій;

  • удосконалювати навички правильного оформлення звітності;

  • формувати в учнів навики працелюбності, комунікативності, інформаційної обізнаності, самостійності та креативності у вирішенні різноманітних професійно-орієнтованих завдань і життєвих ситуацій;

  • розвивати вміння працювати індивідуально й у команді

Виховна:

  • виховувати любов до обраної професії;

  • продовжувати формувати екологічне мислення;

  • сприяти розумінню необхідності захищати довкілля і піклуватись про власне здоров’я;

  • спонукати до творчої діяльності у обраній професії

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок (лабораторно-практична робота)

Форма проведення: інтегрований урок

Міжпредметні зв’язки:

  • Матеріалознавство

  • Хімія

Матеріально-технічне забезпечення: мультимедійний проектор, ноутбук, фліп-чарт; мультимедійна презентація; робочий одяг; власноруч створені зразки мила; основа для шампунів, натуральні олії, витяжки, гідролати, екстракти, ефірні масла; інструкції для виконання лабораторно-практичної роботи; інструкції з техніки безпеки; дидактичний роздатковий матеріал; папір; маркери; смайлики.

Обладнання і реактиви: пляшечки з кришечками для змішування компонентів; дерев’яні палички; індикатор – лакмус паперовий; розчин Купрум сульфату; розчин Натрій гідроксиду; лотки; серветки; піпетки; пробірки; розчини мила; штативи

Завдання:

  • описати компоненти мила, визначити їх властивості;

  • визначити рН показник та середовище розчинів промислового мила;

  • обґрунтувати вплив рН середовища на шкіру;

  • створити індивідуальні зразки шампунів, що вирішують особисті проблеми волосся й шкіри голови

Структура уроку:

  1. Організаційна частина

  • Привітання

Доброго дня. Сподіваюсь на ваш гарний настрій і нашу з вами плідну роботу.

  • Перевірка відсутніх

Будь-ласка, староста, повідомте, хто відсутній.

  • Перевірка готовності до уроку

Ви заздалегідь визначили тип волосся за допомогою відповідного тесту і були нами об’єднані у чотири команди за отриманими результатами.

Зараз капітани команд представлять свою групу і її готовність до виконання лабораторно-практичної роботи.

Команда №1 учасники нашої команди це представники, які мають нормальний тип волосся. Всі члени нашої команди в захисному одязі готові до роботи.

Команда №2 учасники нашої команди це представники, які мають сухий тип волосся. Всі члени нашої команди готові до роботи.

Команда №3 учасники нашої команди це представники, які мають жирний тип волосся. Всі члени нашої команди готові до роботи.

Команда №4 учасники нашої команди це представники, які мають комбінований тип волосся. Всі члени нашої команди готові до роботи.

  1. Повідомлення теми, мети, критеріїв оцінювання

Сьогодні на уроці ми творчо підійдемо до вивчення теми «Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів»,

а саме створимо індивідуальні зразки шампунів; навчимось складати характеристику різних видів мила на основі їх складових компонентів; проаналізуємо властивості й вплив компонентів мила на шкіру.

Кожна праця повинна бути оцінена, ваша оцінка буде сумуватись з двох видів діяльності: усних відповідей і письмового звіту. Погляньте на бланк оцінювання.

За теоретичну частину можна одержати максимум 3 бали, які в кінці уроку, аналізуючи активність в команді, виставить в бланк оцінювання капітан.

Практична робота буде відображена у вашому письмовому звіті і оцінена викладачем, максимум в 9 балів.

Яким чином розподіляються бали за письмовий звіт ви можете побачити на екрані.

Для цього потрібно вірно заповнити таблиці, створити зразок шампуню по правильно розробленому рецепту та зробити висновок до лпр.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Отже, продовжуємо…

Ми кожен день користуємось миючими засобами, але чи завжди ми задоволені ними?

Наше опитування серед учнів училища професії «Перукар» показало такі результати….

На запитання… Чи задовольняють вас миючі засоби, якими ви користуєтесь?

33 відсотка відповіли так

А от 67 відсотків учнів не задоволені миючими засобами.

Я б хотіла дізнатись,

  • Які у вас власне є скарги до магазинних миючих засобів?

Ціна

Результат

Вплив на довкілля

Шкідливі компоненти.

З уроків хімії ми винесли інформацію про 5 найбільш шкідливих речовин

Давайте зараз нагадаємо чим вони небезпечні…

Хто хоче охарактеризувати першу речовину?

Сьогодні ми знайдемо цим речовинам безпечну альтернативу.

Враховуючі озвучені недоліки ми сьогодні будемо вирішувати власні проблеми, створюючи альтернативні миючі засоби.

Навички, які ви опануєте сьогодні на уроці стануть у нагоді вам як у житті так і в професійній діяльності, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного клієнта.

  1. Інструктаж з ТБ перед початком, під час та по завершенню роботи.

Перед початком роботи, ми як завжди на уроках проводимо інструктаж з ТБ.

Давайте ознайомимось з інструкцією, й пригадаємо основні положення при роботі з хімічними речовинами.

Будь-ласка поставте підпис в журналі ТБ.

  1. Ознайомлення з темою і метою інструкційної картки до виконання лабораторно-практичної роботи.

Погляньте на інструкцію до виконання ЛПР.

Наша тема: «Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів»

Мета роботи: створити індивідуальни й зразок шампуню, нам його презентувати, описати компоненти мила, їх вплив на шкіру, визначити рН

Те, що нам сьогодні знадобиться на уроці знаходиться на ваших робочих місцях і відображено в наступному пункті інструкції.

І так, переходимо до виконання ЛПР.

  1. Самостійне виконання роботи.

Вона складається з двох частин: перша стосується мила, а друга – шампуню.

Розпочнемо з першої частини по опису мила

Результатом нашої гурткової роботи є створення зразків мила, які зараз перед вами, а саме 1 команда буде розглядати дитяче мило, 2 команда – шоколадне мило; 3 – обліпихове; 4 – мило на основі активованого вугілля.

  1. Ви повинні порівняти свій зразок мила, з промисловим, зробити висновок про їх вплив на шкіру.

Для цього розгляньте свій зразок власноруч створеного мила, пригадайте, які компоненти ви змішували створюючи свій продукт, тому що ці компоненти вам потрібно буде описати.

Подивіться на таблицю 1.1. Вона містить 3 колонки.

У першій колонці зазначені компоненти вашого мила.

Скориставшись знаннями, отриманими на попередніх уроках, в другу колонку ви повинні вписати характеристику кожного компонента.

В третю його вплив на шкіру.

На виконання завдання вам відводиться 5 хвилин. Чи є у вас запитання? Час пішов.

Добре, виконали.

А зараз ми перевіримо магазинне мило на рН показник.

Давайте пригадаємо, що називається водневим показником?Як впливає рН на шкіру ?

Учні…

У вас на столах в трьох пробірках розчини з трьома видами промислового мила: дитячого, обліпихового та антибактеріального.

Призначені лаборанти візьміть пробірки та розподіліть їх між членами команди. В пробірку занурте лакмусовий папірець і перевірте зразок на рН.

Порівняйте отриманий колір з рН шкалою і оголосіть команді ваш результат.

Кожен член команди заповнює таблицю 1.2.

до третьої колонки якої вносить оголошені показники рН.

Далі кожен самостійно встановлює йони в розчині ( колонка 4)

Та визначає середовище (колонка 5)

Час виконання 3 хвилини.

Виконали? Добре.

Ми з вами виконували перевірку мила на рН і побачили, що кожне мило має різне середовище.

Як можна зменшити шкідливий вплив лугу на шкіру?

Учні…

Правильно. ми повинні уважно прочитати етикетку і одним із перших компонентів має бути гліцерин,

який має зволожуючу роль і знешкодить агресивний вплив лугу на шкіру.

А зараз, давайте перевіримо, чи містить зразок мила з найбільшим рН – гліцерин, для цього скористаємося свіжеприготованим розчином Cu(OH)2-поява темно – синього забарвлення свідчить про наявність гліцерину.

Давайте пригадаємо до якого класу речовин належить гліцерин і яку формулу має?

Учні пишуть на фліп-чарті

А зараз підсумовуючи роботу, обговоримо який же має бути показник для здоров’я нашої шкіри?

Учні

А тепер зробіть письмовий висновок щодо впливу власноруч створеного мила та промислового на шкіру.

(1 хвилина)

Що ж, з милом розібралися, тому переходимо до другої частини – створення зразка шампуню по індивідуальній рецептурі, яку ви розробляли на попередньому уроці.

Давайте пригадаємо, які параметри впливають на вибір шампуню?

Учні: тип волосся, його стан й проблеми шкіри голови.

Так, підбираючи компоненти в рецептуру ви теж враховували ці ознаки.

Розробляючи рецептуру ми визначили тип волосся за допомогою відповідного тесту.

І по результатам тесту ви об’єдналися в команди.

І так, завдання кожній команді: пригадати й записати на аркуші паперу 4 основні риси вашого волосся, які характерні для вашого типу. На обговорення дається 1 хвилина.

А тепер по черзі, кожна команда представляє свої ознаки на дошці.

Учні

Добре, дякую.

Окрім типу волосся, ми визначали його стан й проблеми шкіри голови. Ці показники ми врахували при підборі корисних компонентів і тепер маємо власний рецепт.

А скажіть, будь-ласка, окрім корисних речовин, які ще компоненти входять до складу шампуню?

  • Шампунь має основу, це вода і ПАР, які мають очищувальну здатність

Окрім основи?

  • до складу будь-якого шампуню входять допоміжні компоненти, які допомагають створювати й зберігати його властивості на протязі гарантійного терміну зберігання: консерванти, емульгатори, стабілізатори.

  • Для естетичних властивостей в шампунь додають барвники й ароматизатори.

Молодці, пригадали.

А тепер на основі рецептури практично створюємо зразок шампуню.

Погляньте на рецепт, який компонент зазначений в рецептурі першим? Шампунь-база

Так, от, шампунь – база – це спеціальний розчин води, ПАР, й допоміжних компонентів для створення шампуню по індивідуальному рецепту.

І що головне, не містить шкідливих речовин.

Саме ця шампунь-база знаходиться в ваших пляшечках і до неї ми будемо додавати підібрані корисні компоненти.

Для цього беремо пляшечку з шампунем-базою (25мл), додаємо за допомогою піпетки 4 краплі вашого базового масла, ретельно перемішуємо дерев’яною паличкою. Далі по черзі за складеною рецептурою додаємо корисні компоненти у зазначеній кількості.

На виконання вам дається 7 хвилин. Будь-ласка. В кого виникають запитання по ходу роботи, піднімайте руку і до вас підійде викладач.

Впорались? Добре.

Пляшечку закрийте і збовтайте. Шампунь готовий до використання.

Пропоную вам випробувати його на уроках в/н і довести або спростувати вирішення ним ваших проблем.

  1. Підсумок лабораторно-практичної роботи

Отже, в ході ЛПР ми виготовили зразки шампунів, які зможуть допомогти вирішити власні проблеми, навчилися описувати компоненти і визначати властивості різних видів мила, їх вплив на шкіру.

То ж, закінчіть будь-ласка оформлення звіту висновком.

  1. Підсумки уроку

Капітани команд підсумуйте бали, які ви виставили членам своєї команди, зберіть звіти і передайте їх викладачу разом з бланком оцінювання. Оцінки за письмовий звіт будуть сумуватись з балами капітанів і будуть оголошені на наступному уроці.

А зараз за допомогою смайликів, які знаходяться у капітана, ми визначимо чи сподобався вам урок. Смайлики показують різний настрій, порадьтеся піднімать той смайлик, який відповідає вашому настрою.

Будь-ласка, обґрунтуйте свій вибір.

  1. Видача домашнього завдання:

  • повторити п.2.6.3. с.211-219

  • на занятті виробничого навчання скористатись створеним шампунем та зразком мила та поділитись своїми враженнями щодо стану волосся й шкіри рук після очищувальних процедур. Визначити переваги й недоліки шампуню й мила.

  • запропонувати рецепт мила з дезінфікуючими властивостями, так як наступна тема «Дезінфікуючі речовини»

  • *вирішити задачу професійно-орієнтованого змісту: розрахувати масу базового масла для створення дезінфікуючого мила, якщо маса лугу NaOH – 10 грам, а співвідношення повинно складати 1:5.

І на останок хочеться порадити:

Виготовляйте миючі засоби власноруч, тоді ви будете впевнені в їх безпеці та користі. Дякуємо за урок.

Інструкція до виконання лабораторно-практичної роботи №2

Тема: Вивчення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів

Мета: охарактеризувати складові компоненти власноруч створеного мила, означити їх вплив на шкіру; визначити рН-показник зразків магазинного мила, його значення для шкіри; на основі складеної рецептури виготовити зразок шампуню; переконатись в безпечності власноруч створених миючих засобів

Обладнання, матеріали, інструменти, наочність: робочий одяг; власноруч створені зразки мила; основа для шампунів, натуральні олії, витяжки, гідролати, екстракти, ефірні масла; пляшечки з кришечками для змішування компонентів; дерев’яні палички; індикатор – лакмус паперовий; лотки; серветки; піпетки; інструкції для виконання лабораторно-практичної роботи; інструкції з техніки безпеки; дидактичний роздатковий матеріал

Інструкція до виконання лабораторно-практичної роботи:

  1. Розглянути власноруч створений зразок мила, порівняти його з магазинним, зробити висновок про вплив мила на шкіру

    1. Охарактеризувати складові компоненти власноруч створеного мила, описати їх властивості та вплив на шкіру. Заповнити таблицю 1.1.

Табл.1.1.

Основні компоненти складу

Характеристика компоненту

Властивості компоненту та вплив на шкіру

1 компонент

1 компонент

2 компонент

3 компонент

    1. Перевірити зразки промислового мила на рН-показник за допомогою індикатора

      1. В пробірки з розчинами мила занурити лакмусовий папірець на кілька секунд, вийняти й покласти їх на білий папір.

      1. Порівняти колір лакмусових папірців з еталонною шкалою рівнів рН.

Шкала для визначення рН-показника

2,0 3,0 3,5 4,0 4,5 5,0 5,5 6,0 6,5 6,75 7,0 7,25 7,5 7,75 8,0 8,5 9,0 10,0

      1. Занести показники рН до таблиці 1.2. і визначити йони в розчині й наявне середовище магазинного мила

Табл.1.2.

Пробірка

Назва мила

Показник рН

Йони в розчині

Середовище

1

Дитяче

2

Обліпихове

3

Антибактеріальне

    1. Зробити висновок про вплив промислового й власноруч створеного мила на шкіру

  1. На основі складеної рецептури виготовити зразок шампуню

2.1. Взяти пляшечку з 25мл шампуню-бази.

2.2. Відміряти за допомогою піпетки 4 краплі базового масла й додати його в пляшечку до бази шампуню. Ретельно перемішати вміст пляшечки паличкою.

2.3. Почергово додати у пляшечку інші активні компоненти, зазначені в рецептурі, попередньо відміривши їх піпеткою. Вміст пляшечки акуратно перемішати паличкою після додавання кожного компонента.

2.4. Пляшечку закрити кришкою і збовтати. Шампунь готовий до використання.

3. Зробити висновок до лабораторно-практичної роботи

Тема уроку: Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів

Мета: навчитись виготовляти індивідуальні зразки шампунів; навчитись складати характеристику різних видів мила на основі їх складових компонентів; навчитись визначати рН розчинів мила; проаналізувати вплив складових компонентів мила на шкіру

Творча робота

Тема: Створення власної рецептури шампуню

Мета: навчитись визначати тип, стан волосся, проблеми шкіри голови;

виготовляти індивідуальні зразки шампунів з урахуванням особистих потреб;

  1. Визначити свій тип, стан волосся та проблеми шкіри голови

2.1. Визначаючи тип волосся, необхідно відповісти на запитання, подані у першій колонці таблиці 2.1. Якщо ви згодні з варіантом відповіді, в цій колонці необхідно поставити «+».

Визначення типу волосся

Табл.2.1.

Тип волосся

Нормальний

Жирний

Сухий

Комбінований

1

2

3

4

5

Як часто Ви миєте голову?

1 раз в 2-3 дні

Майже кожен день

1 раз в тиждень

1 раз в 4 дні

Коли корені волосся стають жирними?

Жирні до закінчення третього дня

Жирні до кінця дня

Після миття – сухі, на 3-4 день – нормальні, на 7 - жирні

На 2-3 день

Як виглядають кінчики волосся?

Суховаті чи нормальні, іноді посічені

Не посічені

Ламкі, посічені, сухі

Ламкі, посічені, сухі

Чи є на волоссі блиск?

Так, волосся блискуче і виглядає здоровим

Тільки в 1 день після миття голови

Ні, волосся тускле

Корені мають жирний блиск, а кінчики тусклі

Чи електризується Ваше волосся?

Рідко

Майже ніколи

Часто

Зазвичай кінчики

Яка пишність вашої шевелюри?

Середня пишність

Нормальна на 1 день після миття

Підвищена пишність

Кінчики пишні, а при коренях пишність втрачається на 2 день

Чи добре тримається укладка на волоссі?

В цілому непогано тримається

Волосся добре піддається укладанню, але укладка не довго тримається

Волосся взагалі погано піддається укладанню

Тримається нормально, але на 2-3 день псується

Кількість «+»

2.1.1. Порахуйте «+» у кожній колонці. Запишіть пораховану кількість у нижню графу таблиці 2.1. Колонка з найбільшою кількістю «+» відповідає вашому типові волосся.

2.1.2. Запишіть назву типу волосся у відповідну графу.

Тип волосся _______________________________________________________________________

2.2. Окресліть свій стан волосся й проблеми шкіри голови, позначивши «+» на схемі 2.2.

Схема 2.2.

Себорея

Сухість шкіри голови

Псоріаз

Жирність шкіри голови голови

Лупа

Себорейний дерматит

Випадіння волосся

Відсутній обєм

Сплутування волосся

Електризація

Посічення кінчиків

Відсутній блиск

Сухість волосся

Пошкоджене волосся

  1. Створити власний рецепт шампуню за відповідною таблицею 3.

Табл.3

Рецептурні компоненти

Назва інгредієнту

Кількість

Основа шампуня

Шампунь-база

25мл

Базове масло

4 краплі

Гідролізати, гідролати, екстракти рослин, розчин натрію тетроборату

3 краплі

3 краплі

3 краплі

Колаген, кератин, протеїни, аргінін

2 краплі

2 краплі

2 краплі

Додаткові масла, ефірні олії, вітаміни, кислоти, силікони

1 крапля

1 крапля

1 крапля

1 крапля

Для створення індивідуального рецепту необхідно підібрати такі компоненти:

3.1. Підібрати базове масло в залежності від типу волосся

Відповідно до визначеного типу волосся підібрати базове масло, скориставшись схемою-підказкою 3.1. та описом базових олій в теоретичному матеріалі. Підібране базове масло впишіть у рецептуру власного шампуню. (табл.3)

Вибір базового масла в залежності від типу волосся

Схема-підказка 3.1.

Нормальний тип волосся

Оливкова олія

Сухий тип волосся

Масло авокадо, олія жожоба

Жирний тип волосся

Масло мигдалю

Комбінований тип волосся

Масло виноградних кісточок, рицинова олія

3.2. Підібрати корисні компоненти для виготовлення шампуню.

3.2.1. Ознайомитись з корисними речовинами, що відповідають вашому стану волосся та проблемам шкіри голови (схема 2.2.), користуючись підказкою 3.2.1.

Перелік корисних речовин в залежності від проблем волосся та шкіри

Схема-підказка 3.2.1.

Випадіння та припинення росту волосся

Екстракт кропиви, масло іланг-іланг, масло чайного дереву, реп’яхова олія, колаген, гідролат пряних трав, гідролізат протеїнів пивних дріжджів, віт. Е, ефірна олія розмарину, аргінін, віт.А, віт.В6

Сухість волосся

Масло ромашки, ефірна олія апельсину, кератин, молочна кислота

Посічені кінчики волосся

Реп’яхова олія, масло іланг-іланг, масло ромашки, кератин, масло жолоба, протеїни вівса, кокосовий силікон

Сплутування волосся

Кератин, колаген, масло іланг-іланг, диметикон, протеїни вівса, кокосовий силікон

Кератин, протеїни шовку, колаген, реп’яхова олія, масло іланг-іланг, гідролізат протеїнів пивних дріжджів, вітамін Е, диметикон, аргінін

Пошкоджене волосся

Відсутній бєм

Протеїни шовку й вівса, колаген, диметикон, аргінін

Відсутність блиску

Колаген, масло ромашки, гідролат зеленого чаю, гідролат пряних трав, гідролізат протеїнів пивних дріжджів, віт. Е, диметикон, протеїни вівса, аргінін

Електризація

Диметикон, протеїни вівса

Сухість шкіри голови

Екстракт алое, віт.В6, віт.Е, пантенол, молочна кислота, масло ромашки, рип’яхова олія, гідролат зеленого чаю

Жирність шкіри голови

Масло іланг-іланг, ефірна апельсинова олія, вітамін В6, масло череди, гідролат зеленого чаю, гідролат пряних трав

Лупа

Розчин натрію тетраборату в гліцерині, евкаліптова ефірна олія, екстракт кропиви, масло іланг-іланг, масло череди, масло чистотілу, молочна к-та, віт.А, В6

Себорея, дерматит

Екстракт алое, масло чистотілу, масло череди, гідролат пряних трав, віт.А, віт.В6

Псоріаз

Вітамін В6, евкаліптова ефірна олія, масло чайного дерева, екстракт алоє, масло чистотіла, масло череди

3.2.2. Зазначити «+» усі корисні компоненти, що відповідають Вашому стану волосся й проблемам шкіри голови у таблиці 3.2.2.

Вибір корисних речовин в залежності від проблем волосся та шкіри голови

Табл.3.2.2.

Назва корисної речовини

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

1

Аргінін

2

Вітамін А

3

Вітамін В6

4

Вітамін Е

5

Гідролат зеленого чаю

6

Гідролат пряних трав

7

Гідролізат пивних дріжджів

8

Діметикон

9

Екстракт алое

10

Екстракт кропиви

11

Ефірна олія евкаліпту

12

Ефірна олія апельсину

13

Ефірна олія розмарину

14

Ефірна олія чайного дереву

15

Кератин

16

Колаген

17

Кокосовий силікон

18

Молочна кислота

19

Олія іланг-іланг

20

Олія репяхова

21

Олія ромашки

22

Олія череди

23

Олія чистотілу

24

Протеїни вівса

25

Протеїни шовку

26

Розчин натрію тетраборату

3.2.3. Корисні компоненти з найбільшою кількістю «+» занести до рецептури у відповідні графи (табл.3)

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Державний навчальний заклад

«ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ № 7м.ВІННИЦЯ»

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ІНТЕГРОВАНОГО ВІДКРИТОГО УРОКУ З ПРЕДМЕТІВ

« МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО» І «ХІМІЯ»

НА ТЕМУ:

«Визначення за зразками властивостей миючих засобів. Створення індивідуальних зразків шампунів»

Підготовлено : викладачем матеріалознавства Т.В.Вішталь

викладачем хімії О.А.Калашнюк

ВІННИЦЯ 2016

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Інтегрований урок з хімії і матеріалознавства перукарів для закладів ПТНЗ
  • Додано
    24.02.2018
  • Розділ
    Хімія
  • Клас
    10 Клас
  • Тип
    Інші методичні матеріали
  • Переглядів
    7052
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    5
  • Номер матеріала
    RW214747
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
249 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №RW214747
За публікацію цієї методичної розробки Олеся Анатольевна Калашнюк отримав(ла) свідоцтво №RW214747
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти