Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Виготовлення оздоблень з шоколаду для борошняних кондитерських виробів

Технології

26.01.2021

500

6

0

Опис документу:
Робота розроблена для практичного використання на уроках виробничого і теоретичного навчання з технології приготування борошняних кондитерських виробів. Метою роботи є формування в учнів вмінь , знань та навичок при роботі з шоколадом. Завдання: навчити правильно підбирати та підгодовувати сировину; дотримуватися технологічного процесу темперування шоколаду; засвоїти основні прийоми з виготовлення прикрас з шоколаду; набути навичок підбору та використання посуду, інвентарю, інструментів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вступ

Зовнішній вигляд кондитерських виробів має велике значення. Більшість кондитерських виробів, після того як їх випекли, потребуютьв додатковій доробці для додаткових смакових відчуттів, ну і звичайнодля створення потрібної краси виробу Останніми роками в Україні спостерігається прагнення відійти від громіздких прикрас, дати оригінальні легкі малюнки. У цьому зв’язку слід зазначити, що найбільш сучасним є оформлення виробів без застосування штучних барвників з використанням натуральних продуктів.

Д

Рисунок 1-Шоколад

ля оформлення останнім часом усе ширше використовуються більше нові оздоблювальні матеріали, що сприяють відновленню зовнішнього вигляду тортів і тістечок. Шоколад використовують для виготовлення об'ємних фігурок тварин, пташок, рослин, будиночків тощо. Для оздоблення поверхні тістечок і тортів також широко використовують барельєфні фігурки, шоколадні ошурки, тонкі штрихові малюнки — «вусики». Із шоколаду можна приготувати посипки, глазурі, стружку, литі прикраси у вигляді листочків і різних фігурок, приготувати малювальну масу для виконання написів, орнаментів. Для оформлення можуть бути використані шоколадні цукерки й фігурки промислового виготовлення. Ці прикраси використовуються одночасно із кремом, помадкою й іншими напівфабрикатами.

Історія шоколаду починається у Мексиці 15 столітті. період, коли Христофор Колумб висадився на американську землю, то знак гостинності запропонували чашку шоколаду. Звична форма плитки з'явилася лише середині 19 століття. Сьогодні шоколад (рисунок 1) – це найбільш популярна група кондитерських виробів. Шоколадом прийнято називати продукт, у якому містяться какао продукти. До какао продуктів відносять : какао терте і какао- олію, які у своє чергу виготовляють з какао-бобів. Крім корінних компонентів шоколад, залежно від виду, може містити молочні продукти, горіхи, ароматизатори та інші компоненти. 1674 році історія шоколаду отримала новий виток – з’явився м’який шоколад у вигляді батончиків та рулетів. Перший молочний шоколад з’явився в Швейцарії, після чого швейцарська фірма Nestle завоювала популярність. У 1879 році Рудольф Ліндт з Берна випустив шоколад, який танув у роті. Він винайшов конширування – спосіб повільного нагрівання шоколаду – і почав додавати в свою продукцію більше какао-масла. А перший шоколад з начинкою з’явився в 1913 р. В середині 18 століття історія шоколаду відзначає його перетворення з дорогого вишуканого на дешевший і доступніший для всіх верств населення. Винахід преса для отримання какао-масла в 1828 році поліпшив якість шоколаду і зробив його ще більш доступним. У 1765 році шоколад з’явився в Північній Америці. У 19 столітті лідером з виробництва какао-бобів була Венесуела, зараз половина какао вирощується в Бразилії і в Кот-д’Івуарі. Лідером з виробництва шоколаду зараз вважаються США.. У світі щорічно з’їдається 600000 тонн шоколаду. Виробництво шоколаду – одна з найприбутковіших галузей харчової промисловості.

Рисунок 2-Какао-боби

Основною сировиною для виробництва шоколаду та шоколадних виробів є какао - боби (рисунок 2). Какао - боби насіння плодів тропічного дерева. Дике дерево какао росте на узбережжі Мексики, в Центральній і Південній Америці та на деяких островах Азії, досягає у висоту 12м. Дерева плодоносять 2 рази на рік протягом 30- 80 років. Найбільші врожаї дають дерева у віці 10-30 років - у середньому 200-500кг сухих плодів з гектару. З одного дерева знімають від 50 до 120 плодів, з яких одержують у середньому 1кг ферментованих сухих какао-бобів. На початковій стадії сушки фенольні сполуки частково окислюються і конденсуються із збільшенням доступу кисню повітря і дії поліфенолоксидази, а потім руйнуються ферменти. Світлі какао - боби набувають світло-коричневого, а фіолетові темно-коричневого забарвлення. Одночасно пом'якшується гіркий смак і з'являється характерний аромат. Ядро є найбільш цінною складовою частиною какао-бобів завдяки значному вмісту какао-масла, а також наявності білкових, дубильних речовин, крохмалю, теоброміну, кофеїну. Ароматичні речовини какао-бобів відіграють важливу роль у формуванні відповідного аромату какао продуктів та шоколаду. На смак і аромат шоколаду впливають такі фактори, як сорт какао-бобів, ступінь стиглості плодів під час збирання врожаю, спосіб ферментації свіжого насіння. Шоколад класифікують за вмістом какаопродуктів (таблиця 1) та за способом обробки (таблиця 2).

Таблиця 1 – Класифікація шоколаду за вмістом какаопродуктів

Види шоколаду

Характеристика виду

Звичайний

шоколад із вмістомкакао-продуктов від 35 до 55-60%.

Гіркий

шоколаді зміст какао продуктів перевищує 55%. Гіркий шоколад вважають найбільш корисним, оскільки в ній міститься максимум какао продуктів.

Білий

це повноцінний представник шоколадної імперії, а білий він оскільки у ньому відсутня какао порошок або какао терте, а какао олії вбираються у ньому менше, ніж звичайному темному шоколаді.

Шоколад без додавань

шоколад класичному розумінні, виготовляють з какаотертого, цукрової пудри та олії какао. Такий шоколад має специфічними властивостями, властивимикакао-бобам.

Шоколад з додаваннями

відрізняється, передусім, змістом добавок, що визначають смак і "родзинку" кінцевий продукт. Як добавки найчастіше виступають молоко, вершки, горіхи, родзинки, шматочки фруктів, какао-крупка, крихти вафель та його поєднання.

Шоколад з начинками.

виробляють, як правило, із звичайної шоколадної маси у вигляді плиток, батончиків та фігур. Найбільш популярна помадная начинка, також горіхова, шоколадна, вершкова чи молочна, кремова, желейная начинки чи їх поєднання.

Таблиця 2 – Класифікація шоколаду за способом обробки

Види шоколаду

Характеристика виду

Десертний шоколад

через особливості технології виробництва, має тонку дисперсность (какао-продукти під час виробництва піддавалися ретельнішої і тривалої обробці). десертний шоколад має як високі ароматні і смакові властивості.

Пористий шоколад

одержують у основному з десертної шоколадної маси. Пористий шоколад відрізняється від традиційного пористої структурою, що дає йому особливий смак та аромат.

В

Рисунок 3 - вигляд доброякісний

шоколаду

имоги до якості шоколаду

Шоколад повинен мати блискучу лицьову поверхню (рисунок 3). Шоколадні медалі, шоколад з тонкоподрібненими додаваннями молочних продуктів і горіхів, а також ваговий і формований у фольгу може мати матову поверхню. Не допускається посивіння шоколаду і пошкодження його шкідниками хлібних запасів. Частка надламаного шоколаду з начинками обмежується і може становити 4%, а з великими добавками - 2%.

Форма виробів повинна бути правильною, без деформацій для всіх видів шоколаду, крім вагового. Консистенція шоколаду передбачена тверда, а структура однорідна, у пористого - пориста.

Ступінь подрібнення шоколаду звичайного має становити не менш як 92%, десертного з добавками - 96 і десертного без добавок - 97%. Обмежується масова частка золи, нерозчинної у 10%-му розчині соляної кислоти до 0,1%.

В

Рисунок 4 - Чорний шоколад

иди шоколаду

Чорний шоколад (рисунок 4).

Для справжніх гурманів не існує іншого шоколаду, окрім чорного. У ньому міститься від 56% до 90% тертого какао. Містить у 2–5 разів більше теоброміну ніж молочний

ш

Рисунок 5-Молочний шоколад

околад. При купівлі продукту перевагу варто віддавати маркам з високим відсотком вмісту плодів какао-дерева.

Молочний шоколад (рисунок5).

В

Рисунок 6-Білий шоколад

цьому сорті менше какао-бобів і більше цукру, ніж у чорному, а також містить молоко або молочний порошок. Молочний шоколад більше підходить для прикраси тортів і тістечок.

Білий шоколад (рисунок 6). Складається з какао-олії, сухого молока і цукру. На відміну від інших сортів шоколаду, білий шоколад не містить шоколадного лікеру або какао-порошку. Головне правило: при розтопленні використовуйте делікатну температуру. Перегрітий білий шоколад стає зернистим і втрачає смак.

Інвентар при роботі з шоколадом

В

Рисунок 7 - Вінчик

інчик (рисунок 7). Використовують для помішування та вибивання шоколаду при розтопленні на водяній бані.

П

Рисунок 8 - Пергаментний папір

ергаментний папір (рисунок 8). Використовують як основу для малювання шоколадом та корнетиків. Пергаментний папір підходить не тільки длямалювання, але і для зберігання шоколаду.

Л

Рисунок 9 - Лопатка

опатка (рисунок 9). Використовують для знімання фігурок та візерунків намальованих шоколадом з паперу, за допомогою лопаток виготовляють шоколадну стружку

Миски (рисунок 10). Використовують для розтоплення в них шоколадних мас, та змішування шоколаду.

Г

Рисунок 10 - Миски

Рисунок 11- Гребінці

ребінці (Рисунок 11). Використовують для нанесення візерунків, розгладжування поверхні шоколаду та нанесення шоколаду на поверхню.

Темперування шоколаду.

Мета темперування шоколаду - кристалізація масла какао в шоколаді, що пов'язано з робочою температурою шоколаду. У процесі темперування, масло какао в шоколаді переходить в стабільну форму. Це надає шоколаду твердість, крихкість і блиск після охолодження. Якщо шоколад розтопити при температурі від 40 до 45°C, а потім охолодити, готовий продукт не буде глянсовим і твердим.

Темперування на мармуровій плиті. Розтопити шоколад при температурі 40 - 45°C на водяній бані (рисунок 12) або в мікрохвильовій печі. Вилийте 2/3 маси на холодну мармурову поверхню. Вимішуйте шоколад за допомогою шпателя і скребка. Продовжуйте вимішувати до тих пір, поки шоколад не загусне (температура на 4-5 градусів нижча, ніж робоча): кристалізація почалася. Ви побачите 'бурульки', що стікають зі шпателя Влийте кристалізований шоколад в ємність решти 1/3 шоколаду і добре перемішайте. Шоколад готовий до роботи. Якщо шоколад загусне, злегка підігрійте його до робочої температури. Завжди виконуйте перевірку: занурте кінчик ножа або шматочок пергаменту в шоколад, якщо шоколад правильно темперувати, він застигне за 3хв при температурі близько 20°C. Якщо на плиту вилити весь шоколад, його потрібно вимішувати до тих пір, поки температура не опуститься на 1-2°C нижче.

Кристалізацію можна провести дуже просто, якщо додати раніше кристалізований шоколад до розтопленого шоколаду. Для цього можна скористатися шоколадом у вигляді крапель які раніше були темперовані і містять масло какао в стабільній кристалічній формі. Необхідна кількість крапель залежить від температури розтопленого шоколаду і крапель. Коли розтоплений шоколад має температуру близько 40°C, Вам потрібно додати 15-20% крапель, які мають температуру 15-20°C Розтопити шоколад при температурі 40-45°C на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Додайте від 15 до 20% крапель з температурою 20°C. Добре перемішайте шоколад до тих пір, поки краплі не «розійдуться» в попередньо розплавленій масі. Якщо краплі «розійшлися» дуже швидко, значить шоколад був дуже теплим. Додайте ще крапель і продовжуйте перемішування.

Темперування в машині типу «Колесо». Розпустіть шоколад в темперуючій машині (встановіть термостат на 45°C) потім опустіть температуру (+/- 32°C для темного шоколаду, +/- 30°C для білого і молочного) і додайте 15-20% крапель кімнатної температури Машина перемішає краплі з розтопленим шоколадом, поширюючи кристали какао масла по всьому об'єму. Якщо краплі розплавилися занадто швидко, значить шоколад був дуже гарячим. Додайте ще крапель і продовжите перемішування. Після повного розчинення крапель і досягнення робочої температури шоколад готовий до роботи. Для використання цього методу в темперуючих машинах інших типів, ми рекомендуємо проконсультуватися у постачальника обладнання.

Темперування в мікрохвильовій печі. Метод добре підходить для темперування шоколаду в дропсах. Помістіть трохи дропсів в пластикову або скляну чашу. Поставте чашу в мікрохвильову піч і розплавте дропси. Встановіть максимальну потужність мікрохвиль 800-1000Вт. Через кожні 10-15сек діставайте чашу і перемішуйте дропси.

Д

Рисунок12 - Розтоплення шоколаду на водяній бані

ля перевірки результату темперування, нанесіть трохи шоколаду на кінчик ножа або смужку пергаменту. Якщо шоколад добре відтемперовано, він стане твердим протягом 3хв при температурі повітря 18-20°C, і володітиме хорошим блиском. Якщо цього не сталося, продовжуйте темперування.

Рисунок 13 -Ажурні малюнки

Робота з шоколадом

Ажурні малюнки (рисунок 13).

На поверхні. Це відмінний варіант прикраси торта. Потрібно пензлик, кондитерський мішок або поліетиленовий пакет, темний і білий шоколад. покриваємо весь торт шоколадом, який буде використовуватися для фону (інший шоколад буде використовуватися для створення малюнків). Для цього розтоплюємо шоколад до рідкого стану будь- яким способом.

Глазуємо масою торт, використовуючи кулінарний пензлик. Дамо глазурі повністю висохнути. Розтоплений шоколад іншого кольору розтоплюємо та засипаємо в кондитериський мішок обо звичайний поліетиленовий пакет в нижньому, його куточку зробивши невеликий отвір. Малюємо різні візерунки (рисунок14).

Рисунок 14 - Малювання візерунків з шоколаду

Спіральки (рисунок15).С

Рисунок 15 - Спіральки

Рисунок 16 -Метелики

пеціальна плівка з готовим малюнком для чорного або білого шоколаду є простим та швидким методом створення неповторних шоколадних декорацій. Розтоплений охолоджений шоколад виливаємо на плівку, рівномірно розподіляють його. Даємо шоколаду застигнути і проводимо кондитерським

гребінцем,утворюючи полоски, які закручуємо спіральки та переносимо в холодильник до повного застигання. Після зстигання шоколад знімаємо з плівки разом з візерунком нанесиним на ньому

Метелики (рисунок 13).

Р

Рисунок 17 - Виготовлення листочків

озтоплюємо шоколад будь-яким способом до рідкого стану, переміщуємо його в кондитерський мішок або в поліетиленовий пакет з отвором.На обробну дошку розстілаємо харчову плівку. Рідким шоколадом на харчовій плівці малюємо метеликів. Якщо використовувати два шоколаду (білий і темний), то прикраса буде більш ефектною. Коли малюнок трохи застигне, переміщуємо його в холодильник до повного застигання. Дістаньте прикраси з холодильника, акуратно відокремте плівку. Використовуємо для прикрашання кондитерських виробів.

Листочки (рисунок 17).

Б

Рисунок 18 - виготовлення банта

еремо добре вимиті листочки, троянди, яблуневі, зі смородини. Розтоплюємо на водяній бані шоколад та пензликом наносимо його на листочки. Не потрібно наности шоколад дуже товстим шаром, але і листочок просвічуватися крізь шоколад не повинен. Листя з шоколадом викласти на рознос та перемістити в морозильник. Охолоджуємо протягом 30 хвилин, знімаємо щоколад з листя Прикрашаємо ними морозиво, торти, десертии, тістечка. Шоколадний бант (рисунок 18)

2

Рисунок 19 - Виготовлення цукерок

-3 см і довжиною близько 12-15 сантиметрів. За допомогою пензлика наносимо Розтоплюємо шоколад. З харчової плівки нарізаємо смужки шириною приблизно шоколад на смужку, залишивши з одного боку 1-2 см. Вигинаємо смужку так, щоб шоколад опинився всередині. Кінці смужок скріплюємо защібкою. Кладемо скріплені смужки до холодильника. Після застигання прибираємо плівку. Формуємо бант, розкладаючи частинки по колу: перший ряд з п'яти частин, другий - із трьох, третій - з однієї. Всі частини з'єднуйте між собою розтопленим шоколадом.

Ш

Рисунок 20 - Фігурки з шоколадної маси

околадні цукерки (Рисунок 19).

Чорний шоколад розтопити на водяній лазні. На дно формо для цукерок залити небагато шоколаду й дати йому застигнути, після чого на шоколад викласти начинку і забрати формочки в холод, а коли й цей шар застигне, знову полити зверху шоколадом. Формочки злегка потрясти, щоб шоколад рівномірно розподілився з боків цукерок, а потім відправити в холодильник.

Фігурки з шоколадної маси (рисунок 20). Шоколад потрібно розтопити лише трохи, щоб він підтанув, додаємо глюкозу та швидко вимішуємо, при цьому шоколад залишається досить жорстким, схожим на тісто. Вдягаємо рукавички і виліплюємо з шоколаду різні фігурки. Переміщуємо фігурки в холодильник, а після застигання перемістіть їх на кондитерський виріб або десерт.

Корисні поради

Готові прикраси дуже крихкі, так що звертайтеся з ними дбайливо.

Краще охолоджувати шоколад повільно, при різких перепадах температур він може стати дуже ламким. Під час темперування шоколад повинен бути добре перемішаний.

Бажано мати велику кам’яну поверхню для рівномірного розподілу шоколадної маси.

Під час темперування повинен здійснюватися ретельний контроль кінцевої температури.

Якщо шоколад перекрелістизувався, потрібно до нього додати більш гарячого шоколаду і перемішати або підігріти.

Вся робота з шоколадом повинна проводитися тільки чистим і сухим інструментом.

При роботі з шоколадом температура повітря в приміщенні не повинна перевищувати 20-22С.

Цікаві відомості

Рекорд, виготовивши найбільшу шоколадну плитку вагою 4,41т, яка занесена в Книгу рекордів Гіннесса. Плитка рекордного шоколаду виготовлялася протягом 4 днів, її довжина становить 5,6м, ширина— 2,75м, а висота 25см. Колишній аналогічний рекорд належав італійським кондитерам, які виготовили плитку вагою 3,58т.

Британський виробник шоколаду Thorntons побив світовий рекорд Книги рекордів Гіннесса, приготувавши найбільшу плитку шоколаду, вагою майже 6тонн (5792,5кг). Такого величезного шоколадного монстра, чотири метри завширшки і чотири метри в довжину, продемонстрували на 100-річчя всесвітньо відомої компанії. Рекордна шоколадна плитка вийшла еквівалентом 75000 звичайних шоколадок Thorntons.

За результатами когортного дослідження німецького інституту дієтології в Потсдамі, 6гр шоколаду в день імовірно асоціюються з зниженням ризику інсульту та інфаркту міокарда на 39 відсотків і зниженням кров'яного тиску в середньому на 1мм ртутного стовпчика.

В 1200–1000р до нашої ери індіанці Центральної Америки пили «шоколадне пиво», яке виготовляли із зброджених плодів какао.

11 липня — Всесвітній день шоколаду День шоколаду вперше був заснований французами в 1995 році.

У світі існує кілька шоколадних музеїв

Висновок

В умовах сучасного виробництва кондитер повинен володіти певними знаннями і необхідними практичними навичками. Відповідно до кваліфікаційної характеристики кондитер повинен знати: основні властивості сировини, що використовується для приготування кондитерських виробів, методи визначення її якості; асортимент і технологію приготування різноманітних напівфабрикатів - різних видів тіста, начинок, сиропів, кремів, помади, мастики, посипок тощо; технологічний режим приготування кондитерських виробів; способи оздоблення кондитерських виробів кремом, помадою, мастикою, шоколадом, марципаном, глазур'ю; правила технічної експлуатації обладнання; способи економного використання енергії; порядок користування збірниками рецептур; вимоги до якості напівфабрикатів і готових виробів; їх можливі дефекти і заходи з попередження чи усунення цих дефектів; раціональні методи організації праці й санітарно-гігієнічні вимоги до утримання робочих місць; правила техніки безпеки в роботі, а також вимоги особистої гігієни і правила внутрішнього розпорядку.

Кондитер повинен мати тонкі смакові відчуття і гарне чуття запаху, вміло поєднувати смакові речовини у різних пропорціях для забезпечення приємного смаку і аромату готових виробів, підбирати кольори кремів природних тонів, творчо мислити і постійно працювати над розробкою та впровадженням нових рецептів, напівфабрикатів і готових виробів, вміти самостійно скласти рецептуру і технологічну картку на будь-який кондитерський виріб.

Використана література:

Полякова О.И. Розробка ресурсозберігаючої технології шоколадних виробів

та розширення їх ассортименту. – К.; КНТЕУ, 2005.

Рецептуры на шоколад, шоколадные изделия и порошок какао. – М.;

Экономика, 1988.

Соболева М.Д. Исследование процесса «поседения» шоколада. – М.: Дашков

К, 1999.

http://www.tehnochoc.ru – Науково-виробниче об’єднання «ТехноШок». Світ

шоколаду, кондитерське обладнання, секрети виробництва шоколаду та інше.

Маркитанов И.Б. Эффективность и качество шоколадного производства. СП.: Агенство "РДК-принт", 2010.

Сирохман І.В., Лебединецъ В.Т., Гирка О.І. Товарознавство кондитерських виробів. Індивідуальні навчально-дослідні завдання для самостійної роботи студентів спеціальностей 6.050301, 6.050302, 6.050303 (денної і заочної форм навчання). - Львів: Видавництво Львівської комерційної академії, 2009. - 464 с.

Технологічні інструкції по виробництву цукерок, ірису та шоколаду. -К.: 2009. - 228 с.

Додаток 1

План уроку

Тема: Приготування оздоблювальних напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів.

Тема уроку: Виготовлення оздоблень з шоколадної маси для кондитерських виробів.

Мета уроку:

- навчальна: закріпити практично - теоретичні знання з: розрахунку сировини для приготування заданої кількості шоколадних оздоблень, організація робочого місця; технології приготування оздоблювальних напівфабрикатів з шоколадної маси;

- розвиваюча: розвивати в учнях самостійність та творче мислення при виконанні завдань4

-виховна: виховувати у учнів бережливе ставлення до майна, електроенергії, обладнання та сировини, правил техніки безпеки і охорони праці. Матеріально – технічне забезпечення уроку:план уроку,інструмент,інвентар, посуд, обладнання.

Сировина: шоколад (чорний, білий, молочний), глюкоза, барвники.

Хід урок

1. Організаційна частина:

-перевірити: присутність учнів за списком;

-стан санітарного одягу;

- дотримання учнями правил особистої гігієни;

-наявність сировини.

2. Вступний інструктаж :

-повідомлення теми та мети уроку; виявлення рівня знань:

2.1. Які види прикрас з шоколаду ви знаєте?

2.2. Які види темперування шоколаду ви знаєте?

2.3. Шоколадна маса під час темперування «відсікається», як виправити такий дефект?

2.4.Як перевірити кристалізацію шоколаду?

2.5.Які вимоги до готових прикрас з шоколаду?

3Пояснення переліку та характеру робіт:

3.1 організація робочого місця для виконання даного завдання; підбір інструменту, інвентарю, посуду;

3.2 відпрацювання: навичок та професійних прийомів при темперуванні шоколаду, прийоми малювання шоколадом, виготовлення прикрас з шоколаду, ліплення фігурок з шоколадної маси.

3.3 дотримання охорони праці та ППБ, вимог санітарії та гігієни при роботі з шоколадом;

3.4 роздати картки–завдання;

3.5 попередити про можливі типові помилки та шляхи їх усунення.

4.Ознайомити учнів з критеріями оцінювання.

5.Повідомити кількість часу на виконання завдання.

6. Поточний інструктаж:

Цільові обходи майстром в/н робочих місць учнів з метою надання допомоги та контролю виконання всіх операцій технологічного процесу.

Увага майстра фіксується на роботі кожного учня, особливо на діяльності слабких учнів. Виявивши помилкові дії учнів, майстер практичним показом допомагає їх подолати.

Дії майстра в/н у здійсненні допомоги:

Дії учня

- в організації робочого місця;

- підбору інструмента, інвентарю, посуду;

- у дотриманні правил санітарії та гігієни, вимог безпеки праці;

- у практичному відпрацюванні трудових прийомів при темперуванні шоколаду, виготовленні прикрас з шоколадної маси.

- організовує робоче місце;

- підбирає інструмент, інвентар;

- дотримується правил санітарії та гігієни, вимог безпеки праці;

- відпрацьовує прийоми темперування шоколаду,виготовлення прикрас з шоколадної маси.

Ознайомити учнів з критеріями оцінювання.

Повідомити кількість часу на виконання завдання.

Заключний інструктаж

Провести аналіз роботи кожного учня.

Підведення підсумків роботи.

Виставлення оцінок.

Повідомлення домашнього завдання .

Здача робочих місць.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.