Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Узагальнення та систематизація знань умінь і навичок з теми «Хімічні реакції»

Хімія

Для кого: 9 Клас

11.11.2019

834

22

0

Опис документу:
Формування предметних компетентностей в курсі хімії 9 класу з теми: «Хімічні реакції». З метою реалізації формування предметних компетентностей у вивченні курсу хімії 9 класу, а саме в розділі «Хімічні реакції» доцільно використовувати інформаційно-комунікаційні технології у поєднанні з традиційними методами навчання.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок № 31 Тема: Узагальнення та систематизація знань умінь і навичок з теми «Хімічні реакції» Навчально-освітня мета: Визначити рівень засвоєння набутих знань та вмінь; узагальнити та від корегувати рівень знань у темі; удосконалювати вміння відрізняти хімічні реакції відповідно до певного типу й за певними ознаками виховувати інтерес до хімії

Очікувані результати: 1Знаннєвий-компонент наводить приклади типів рівнянь реакції за різними ознаками; 2 Діяльнісний – компонент зрівнює рівняння реакцій методом електронного балансу; 3 Ціннісний –компонент обгрунтовує важливість знань про хімічні процеси.

Цілі: Формування ключових компетентностей: комунікативна, уміння вчитись упродовж життя, соціальна, інформаційно- цифрова. Формування предметних компетентностей: проконтролювати рівень сформованості предметної компетентності в темі «Хімічні реакції»,

Проаналізувати помилки для подальшої корекції

Тип уроку: Урок контролю й корекції знань, умінь і навичок.

Технологія уроку: контроль знань.

Місце уроку в навчальній темі: урок№ 11

Обладнання і матеріали: Періодична система Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності.

Структура уроку:

1. Мотивація навчальної діяльності учнів

2. Повідомлення теми і завдань уроку

3. Перевірка зань учнів фактичного матеріалу

4. Перевірка знань учнів основних понять

5. Перевірка глибини усвідомлення знань і ступені їх узагальнення

6. Застосування знань у стандартних умовах

7. Застосування знань у змінених умовах

8. Контроль, самоконтроль, взаємоконтроль. Аналіз знань учнів.

9. Підсумки уроку

10. Повідомлення домашнього завдання

Хід уроку:

1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Активізувати знання з теми «хімічні реакції» з допомогою тематичного лепбука

2. Повідомлення теми і завдань уроку

3. Перевірка знань учнів фактичного матеріалу

4. Перевірка знань учнів основних понять

5. Перевірка глибини усвідомлення знань і ступені їх узагальнення

6. Застосування знань у стандартних умовах

7. Застосування знань у змінених умовах

Завдання контрольної роботи з теми «Хімічні реакції»

1. Реакції,що відбуваються з виділенням теплоти, називаються ендотермічнми.

А) так

Б) ні

2.Установіть відповідність.

1). CuSO4  + 2NaOH → Cu(OH)2  +Na2 SO4            

2). 2Ca  + O 2 → 2CaO

3). 2KClO3 → 2KCl  +3O2                                                   

4). CuSO4  + Fe → FeSO4  +Cu                  

А. Розклад  Б. Сполучення

 В. Заміщення Г. Обмін

3.  Укажіть рівняння ендотермічних реакцій:

а) CH4 + 2O2 → CO2 + H2O; ∆H = −891 кДж

б) CaCO3 → CaO + CO2; ∆H = +178 кДж

в) MnO2 + 2C → Mn + 2CO; ∆H = +293 кДж

г) S  + Fe → FeS;  ∆H = −95,3 кДж

4. Визначити ступені окиснення. Виберіть сполуку, в якій Нітроген проявляє лише окисні властивості:

а) NH3;       б) HNO3;

в) HNO2;      г) NO2.

5. Речовина, що приєднує електрони в окисно-відновній реакції, називається:

а) відновником; б) ізотопом;

в) окисником; г) приймачем.

6. Теплота, що виділяється або поглинається в процесі хімічної реакції, називається

7. Дано систему:

H2 + Cl2 ↔ 2HCl

Збільшення концентрації водню в системі:

а) змістить рівновагу вліво;

б) змістить рівновагу вправо;

в) не вплине на зсув рівноваги.

8. Виберіть усі рівняння окисно-відновних реакцій.

А) H2 + Cl2 = 2HCl

Б) 2HCl + Ca = CaCl2 +H2

В) Fe(OH)3 + 3HCl = FeCl3 + 3H2O

Г) MgCO3 + 2HCl = MgCl2 + CO2+ H2O

9. Наведіть по два приклади рівнянь хімічних реакцій, що належать до різних типів.

- сполучення:

- розкладу:

- заміщення:

- обміну:

10. Розставте коефіцієнти в рівнянні реакції методом електронного балансу, укажіть окисник і відновник:

Mg + H2 SO4 → Mg2SO4 + S + H2O

11. Обчисліть масу осадущо утвориться внаслідок дії достатньої кількості аргентум нітрату на 200 грозчину кальцій хлориду з масовою часткою 15 %.

8. Контроль, самоконтроль, взаємоконтроль. Аналіз знань учнів.

9. Підсумки уроку

10. Повідомлення домашнього завдання Повторити головні питання теми «Хімічні реакції»

1

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.