ЩО ДЛЯ ТЕБЕ ВАЖЛИВІШЕ: ЗНАННЯ ЧИ ОЦІНКИ

Опис документу:
1. Прагнеш здобути знання, якщо: Завжди добросовісно й наполегливо виконуєш домашні завдання. Отримавши нові підручники, з нетерпінням дізнаєшся, що в них цікавого. Твоє бажання виконувати завдання не залежить від його оцінювання. Можеш бути незадоволеним власною відповіддю, а не балами. Твої знання оцінили не надто високо? Відразу з’ясовуєш, що зробив неправильно, а повернувшись додому, повторюєш погано засвоєний матеріал.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ЩО ДЛЯ ТЕБЕ ВАЖЛИВІШЕ: ЗНАННЯ ЧИ ОЦІНКИ…

 1. Прагнеш здобути знання, якщо:

         Завжди добросовісно й наполегливо виконуєш домашні завдання.

         Отримавши нові підручники, з нетерпінням дізнаєшся, що в них цікавого.

         Твоє бажання виконувати завдання не залежить від його оцінювання.

         Можеш бути незадоволеним власною відповіддю, а не балами.

         Твої знання оцінили не надто високо? Відразу з’ясовуєш, що зробив неправильно, а повернувшись додому, повторюєш погано засвоєний матеріал.

      Вітаю! Адже не зраджуєш мудрому правилу: «Через терени до зірок!»

 1. Тебе цікавлять тільки оцінки, якщо:

  • Отримавши високі бали, до наступного року вже ретельно не готуєшся, оскільки знаєш, що не запитуватимуть.

  • Після канікул зазвичай важко втягуєшся в навчальний процес.

  • Вважаєш, що краще хворіти й лежати під ковдрою, ніж ходити до школи.

  • Тобі не шкода, що не було уроку.

Навчання для тебе – це обтяжливий обов’язок, а не нагода щось пізнати. Боїшся розгнівати батьків, бо мрієш про мобільник… Рано чи пізно твоя позиція завдасть шкоди. Схаменися й нарешті усвідом важливість міцних знань!

 

Скільки кошеняток не дорахувалася вихователька киця?

ЯКИЙ ТИ В ОЧАХ ОТОЧУЮЧИХ…

 1. Постійно цікавишся новим? А коли про щось розповідаєш, друзі полишають усі справи та захоплено слухають? А ще тобі ніколи не доводиться підвищувати голос аби присутні почули найважливіше? Вітаю! Адже володієш справжнім магнетизмом – якістю, що дозволяє легко ставати загальним улюбленцем!

 2. Маєш безліч захоплень, але в лідери не поспішаєш? Коли хтось розмовляє, зосереджено слухаєш? А от якщо сам щось розповідаєш, про всяк випадок повторюєш окремі слова, щоб усі почули? Ти занадто скромний! Звичайно, ця якість прикрашає, проте не тоді, коли межує з невпевненістю. Завжди нагадуй собі, що ти – особливий, цікавий і талановитий, а найголовніше – вартий симпатії не менше, ніж будь-хто інший! Частіше наполягай на власній точці зору, й тоді не загубишся в натовпі.

 3. Коли говориш, оточуючі тебе часто перебивають? А приятелі дивляться в очі комусь іншому, коли розповідають щось цікаве? Навчився спілкуватися: розшир коло власних інтересів і не відмовляй у послугах . Невдовзі однокласники, сусіди та приятелі не зможуть без тебе обходитися!

У розмаїтті рукавичок знайди пару.

 

ПРО ЩО РОЗПОВІДАЄ ТВОЯ УЛЮБЛЕНА ПОЗА...

Стань перед великим дзеркалом так, як найбільш зручно та звично.

 Опираєшся всіє вагою тіла на одну ногу? Ти легко вступаєш у контакт, залюбки спілкуєшся й не уявляєш життя без друзів. На жаль, іноді нав’язуєш свої бажання оточуючим. Можливо, так маскуєш невпевненість…

 1. Любиш перехрестити ноги, опираючись всією вагою на праву, а лівою стати на носочок? Це вказує на невпевненість у власних силах, коли доводиться зіштовхуватися зі складнощами. Ти обережний, навіть дещо підозрілий.

 2. Носочки взуття торкаються? Із тобою приємно спілкуватися, тому що вмієш як ніхто добре слухати.

 3. Ставиш ноги по-війському – п’ятки разом, а носки нарізно? На тебе можно впевнено покластися. Маєш рішучу вдачу й за необхідності легко даси відсіч. Ось тільки не будь таким дратівливими і нестриманим у словах.

 4. Щойно вибрав спортивну стійку – ноги по ширині плечей або одна видається трішки вперед? Така поза свідчить про те, що стомився й ніщо тебе не обходить. Зроби паузу і відпочинь!

 

Що на картинці зайве?

ПОГОВОРІМО ПРО ЧЕРВОНІ ЩІЧКИ….

Більшість людей, ніяковіючи, вкриваються рум’янцем – червоніють. Спробуємо з’ясувати, чому так відбувається.

1.     Протягом дня настрій змінюється, адже тебе переповнює безліч емоцій – радість, упевненість, збентеженість або гнів. Кожне відчуття має своє «помешкання» на тілі людини: страх «оселився» між ребер, образа – в горлі, ревнощі – у спині, а незадоволення – як і нежить, у носі.

2.     Та тільки найсильніші переживання (найчастіше - сором) змінюють звичайний колір обличчя на червоний. І відбувається це, на лихо, завжди невдалої миті. Щічки, вуха, а інколи й шия стають схожими на мак, і в такі хвилини хочеться провалити крізь землю.

3.     Якщо, наприклад, тебе викликати до дошки, й відчуваєш, що обличчя починає палати, не панікуй. Спробуй заспокоїтися, глибоко вдихни та пригадай, скільки разів стояв на цьому ж місці й відповідав на «відмінно». Тому приводу для занепокоєння немає. Якщо в компанії бовкнув щось недоречне, це також не страшно. Справжні друзі ніколи не глузуватимуть із тебе через помилку.

 

!!! Провалитися крізь землю – безслідно зникнути від сорому чи страху.

 

З’єднай лініями слова, що римуються.

 

ЯК КЕРУВАТИ ВЛАСНИМ ГОЛОСОМ…

Навіть не дивлячись на людину, можна запросто скласти про неї перше враження. Варто лише прислухатися до голосу. Виявляється, саме так чинник упливає на зародження симпатії чи, навпаки, бажанню уникнути знайомства. Тож, аби справляти приємні враження, варто прислухатися до таких премудростей:

 1. Пристосовуй голос до середовища, в якому говориш. Не варто підвищувати інтонацію на вулиці чи у транспорті.

 2. Той, хто говорить надто тихо, справляє враження невпевненої людини, а володаря гучного голосу вважатимуть агресивним і нахабним.

 3. Правильна мова – ознака добре вихованої особи. Якщо кожного дня хоча б годину читатимеш у голос, то за кілька місяців досягнеш значних результатів. До речі, ця вправа допоможе не німіти від хвилювання на уроці. І тоді впевнено переповідатимеш вивчені завдання й отримувати гарні оцінки.

 4. Спілкуючись, постійно змінюй інтонацію. Якщо запитуєш, то голос підвищуй, а коли висловлюєш довіру чи переконання – варто знизити звуки.

І пам’ятай: щира усмішка та ввічливі слова допоможуть розпочати розмову і стати приємним співбесідником!

 

Хто на малюнку зайвий?

ЯК УНИКНУТИ СУТИЧКИ З СОБАКОЮ,ЩО ВТРАТИВ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ


 

Усі знають, що собака – друг людини. Але навіть найпривітніший пес часом буває не в настрої. Тому зверни увагу на такі премудрості:

 1. Не ставай ініціатором конфлікту з собакою. Навіть найсерйозніший пес не кидається на людину першим. Минаючи аґресивну тварину, не можна пильно дивитися їй у вічі й усміхатися. По-собачому це означає показувати зуби та вихвалятися силою. Краще поводься скромно, бо що як тварині захочеться перевірити твої бійцівські якості?

 1. Не біжи. Повернися до собаки обличчям, не допускай, аби наблизився збоку чи ззаду.

 1. Не замахуйся на пса й не кричи: «Йди туди, звідки прийшов!» Накажи: «Стояти!», «Сидіти!», «Лежати!» Це допоможе собаці заспокоїтися.

 1. Тварини не люблять, коли людина, на яку вони нападають, змінює позу. Скористайся цим. Можеш упасти на коліна чи лягти на землю долілиць і завмерти.

 1. Якщо собака тебе все ж таки вмудрився вкусити, промий ранку мильною водою, змаж йодом і забинтуй. Негайно звернися до лікаря, аби зробити щеплення проти сказу.

 

Завдання: подивись уважно й напиши, скільки квадратів ти бачиш:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОГОВОРІМО ПРО УЛЮБЛЕНІ ІГРАШКИ

 

 1. У квартирі є твоя власна територія – це куточок або навіть кімната. Оглянувши ії, можна впевнено сказати, що любиш та чим захоплюєшся. А ще – чи належиш до бруднуль – замазур.

 2. Отож уважно обведи поглядом особисті володіння. Чи подобаються вони тобі? Що розповідають про захоплення та вдачу господаря? Чи зробити якийсь висновок заважає безлад?

 3. Аби тобі було завжди зручно й затишно та хотілося сюди повертатися після школи, підтримуй лад. Для іграшок знайди місце й не розкидай їх по всій кімнаті – так надовго залишаться цілими й радуватимуть тебе.

 4. Забавки найкраще зберігати на полицях, у шафі чи у великій коробці, яку розмалюй веселими картинками чи оздоб барвистими наклейками.

 5. Якщо збираєш колекції машинок, літачків, фігурки солдатиків або звіряток, розстав їх на спеціальній полиці, виготовити яку попроси тата.

 6. Прикріпи мотузочки до модельок літачків і звернися до старших, аби підвісили до полиць, шафи, люстри чи карниза, до якого кріпляться штори.

Що на малюнку зайве?

ЧИ ВМІЄШ ДАВАТИ РАДУ ПЕРЕЖИВАННЯМ...

Чи опинявся ти в ситуації, коли було важко оволодіти собою? Чудово, якщо зумів відстояти власну думку, нікого не образивши! А що коли ти надто сором’язливий і терпиш глузування? Чи занадто войовничий і часто стаєш кривдником? Спробуймо розібратися.

 1. Оточуючі впевнені, що твоя доброзичливість безмежна? Справді, намагаєшся бути приємним для всіх. Щоправда, однокласники та приятелі рідко підтримують твої пропозиції та ідеї. А все тому, що через невпевненість у собі ділишся з ними неохоче. Сміливіше, друже!

 2. Якщо з кимось не погоджуєшся, не можеш утриматися від сварки? Ти постійно підвищуєш голос і вигадуєш покарання товаришам, якщо «вони на це заслуговують»? Любиш насміхатися й робити на зло іншим? «А як іще підкажеш боротися із заздрісниками?»- часто виправдовуєшся у відповідь. Друже, так можна й без приятелів залишитися!

 3. У всьому прагнеш справедливості, тому завжди і стаєш на захист того, хто потребує підтримки? Твоя стриманість не має нічого спільного зі звичкою ковтати образи. Молодець! Так тримати!

!!!! Ковтати образи  - мовчки терпіти чиєсь погане ставлення.

 

 

Що на картинці зайве?

ЩО ОЗНАЧАЮТЬ НАШІ ЖЕСТИ

Спілкуючись з оточуючими, часто до слів додаємо жести, щоб переконати, здивувати чи просто підсилити значущість того, про що йде мова. Та чи знаєш, що, придивляючись до рухів особи, можна визначити, наскільки вона щира з тобою та зацікавлена в розмові? Тому зверни увагу на декілька прикладів:

 1. Якщо людина, з якою збираєшся поговорити, тримає на стегнах стиснуті в кулаки руки, це означає, що вона налаштована або рішуче, або агресивно.

 2. Якщо співбесідник поклав ногу на ногу й дивиться на кінчик взуття, то швидше за все, розмова йому набридла.

 3. Прикладена до щоки рука означає, що людина про щось розмірковує чи оцінює, а якщо до підборіддя – поринула у власні проблеми, й зовсім не слухає.

 4. Ледьсхилена набік голова співбесідника свідчить про особливу увагу до твоїх слів, а якщо легенько поляскує себе кулаком по підборіддю – ухвалює важливе рішення стосовно почутого.

 5. Якщо, відповідаючи на запитання, особа постійно торкається рукою свого носа, то, ймовірніше, каже неправду.

Зваж на це, й тоді краще розумітимеш оточуючих і легше знаходитимеш із ними спільну мову та унікатимеш проблем.

 

 

ЧИ МОЖНА ЗАБАВЛЯТИСЯ ЧУЖИМИ ІГРАШКАМИ…


Батьки збираються в гості та пропонують тобі піти з ними. Зрозуміло, залюбки погоджуєшся, адже це така чудова нагода повтішатися новими іграшками! «І чому чужі забавки такі цікаві?» – частенько намагаєшся знайти відповідь на це запитання. Спробуймо розібратися разом.

1. Батьки купують іграшки передусім для того, щоб порадувати тебе. Адже чудово розуміють, як захоплюєшся всім новим і незвичайним. Усе ж забавок чомусь ніколи не буває досить. Варто потримати в руках щось новеньке, як уже за годину хочеться ще одного сюрпризу.

2. Саме тому в гостях важко втриматися від спокуси позабавлятися відразу всім, що тільки потрапляє на очі. Та навіть якщо руки самі тягнуться до ляльки, машинки, ведмедика чи конструктора, не забудь ввічливо запитати дозволу у друга. Пам’ятай, твоя вихованість допоможе уникнути непорозумінь і дозволить стати найулюбленішим гостем.

3. Не сперечайся та не вередуй, якщо господар не хоче виявляти щедрість. Обов’язково продемонструй витримку. В жодному випадку не нарікай на приятеля дорослим.

4. Батькам товариша буде надзвичайно приємно, якщо після гри в кімнаті все буде до ладу. Тож обов’язково допоможи другу скласти забавки на місце.

 

 

Завдання. Як доїхати додому, рухаючись тільки за стрілками?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!