Сценарій батьківських зборів у нетрадиційній формі "П'ять шляхів до серця дитини"

Опис документу:
1. Організаційний момент під час якого йде зустріч батьків та розподіл їх на групи за допомогою різнокольорових стрічок, котрі вони обирають на свій смак. 2. Вступне слово вчителя 3. Основна частина під час якої батьки працюють у групах над своїми завданнями, котрі відображають один із шляхів до серця дитини: 1 група - "Дотик"; 2 група - "Слова заохочення"; 3 група - "Час"; 4 група - "Подарунки"; 5 група - "Допомога" 4. Заключна частина

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Сценарій батьківських зборів у нетрадиційній формі

ТЕМА: П’ять шляхів до серця дитини

МЕТА: Зав'язати діалог між батьками, визначити правильний шлях , щоб виразити любов до своєї дитини для кожного з присутніх, навчити користуватися цим шляхом, увести дітей у доросле життя.

ФОРМА ЗБОРІВ: робота в групах

ХІД ЗБОРІВ

І. Організаційний момент:

1. Зустріч батьків;

2. Розподіл батьків на групи за допомогою різнокольорових стрічок, котрі батьки обирають на свій смак.

ІІ. Вступне слово вчителя.

Шановні батьки! Мабуть кожному з вас відомо, що кожна дитина сприймає батьківську любов по – своєму. І якщо батьки знають цю «мову», дитина краще їх розуміє. Сьогоднішнє наше з вами завдання і буде полягати в тому, щоб ми ознайомилися із шляхами вираження своєї любові і підібрали до кожного з вас той, який буде найоптимальнішим для вас і вашої дитини.

Я розподілила вас на 5 груп недарма, бо за психологічними дослідженнями існує саме 5 шляхів, які допоможуть вам показати свою любов до дитини. Перед кожною групою буде стояти завдання: розглянути один із цих шляхів, обговорити завдання, яке буде запропоноване і поділитися з іншими батьками своєю точкою зору.

ІІІ. Основна частина.

І група. Шлях № 1. Дотик.

1. Як у вашій сім'ї говорили на цій мові? Обіймали вас батьки, цілували? Як ще вони виражали свою любов? Як це вплинуло на вас?

2.Спираючись на свої погляди, скажіть: чи досить часто ви доторкаєтесь до своїх дітей? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому?

3. Наведіть приклади неочікуваних способів говорити на цій мові: боротьба і т. д. Як фізичний контакт задовольняє емоційні потреби? Як в цьому випадку провести грань між дозволеними дотиками й тими, які можуть образити дитину?

4. Що допоможе оволодіти цим способом? Як ви можете використати на практиці інші форми дотику, крім поцілунків та обіймів.

5. На наступному тижні спробуйте збільшити фізичний контакт з дитиною. Але при цьому врахуйте його вік та особисті нахили. Подивитися, який це дасть ефект.

Для обговорення в групі.

Поміркуйте, чи може «мова дотику» бути головною, переважною для ваших дітей. Якщо так, чому ви дійшли такого висновку. Крім того, поділіться своїми дитячими спогадами про «мову дотику». Чи завжди ці дотики використовувались позитивно? Що можна використати з цього досвіду?

ІІ група. Шлях № 2. Слова заохочення.

1. Чи не траплялося так, що слова ваших батьків виявилися пророчими? Проаналізуйте, як на вас вплинули позитивні або негативні слова, неважливо, чи відповідали вони дійсності з самого початку.

2. Тепер зробіть те саме для вашої дитини. Виберіть одне позитивне і одне негативне ствердження, яке б вплинуло на його поведінку погано чи добре. Потім відведіть дитину в бік й спробуйте ще раз підтвердити позитивне й відмовитися від негативного.

3. Часто ми любимо дітей й думаємо, що вони розуміють нашу любов. Але поки вони мислять конкретно, вони можуть зовсім не розуміти нас. Наступного разу, коли ви захочете показати дитині свою любов, виражайте її явно. В кінці тижня спитайте, чи краще вони зрозуміли вашу любов.

4. Словесне вираження любові завжди має право на існування, але ви повинні при цьому використовувати особливі слова. Бажано говорити дитині про любов, коли ви разом там, де вони полюбляють бувати. Тоді ви можете перерахувати дитині всі причини, чого ви його любите. Намагайтеся, щоб ваші похвали торкалися тільки його вроджених якостей, а не досягнень.

5. Слова заохочення можуть бути важливими засобами виразу любові. Якщо вас хтось підбадьорює, записуйте ці слова, потім перегляньте ці записи і використайте їх відповідно до віку та інтересів дитини. Можливо, для початку вам потрібно спитати у дитини, в якій області йому потрібна допомога (спитайте, не думайте, що ви і так знаєте).

6. Чи бувало так, що ви зривали злість на дитині, кричали на неї? Вибачтесь, - якщо навіть гнів був виправданим, він ранив дитину та спротивив ваші відносини.

Для обговорення в групі.

Наш найбільший ворог – гнів. Обговоріть конструктивні способи встановити дисципліну без негативних руйнівних ефектів гніву. Нехай члени вашої групи поділяться один з одним способами, за допомогою яких вони справляються з гнівом. Що ви можете використати з їх досвіду?

ІІІ група. Шлях № 3. Час.

1. Скільки часу, не рахуючи тих годин, які пішли на задоволення її фізичних потреб, ви провели з дитиною на минулому тижні? Що подобається робити кожній вашій дитині? Спитайте у них, чого вони найбільше хочуть?

2. Дайте обіцянку, що будете весь наступний рік проводити хоча б по годині на тиждень з кожною вашою дитиною. Це здається важко виконати та й термін, на який ви даєте обіцянку, надто великий. Але хіба ваші діти не заслуговують на це? Спробуйте зробити помітку про зустріч у вашому тижневику, якщо у вас це не виходить, тоді спробуйте знайти час на вихідних.

3. Складіть для кожної дитини перелік тем для обговорення. Це можуть бути бесіди про моральні цінності, поведінку, розваги, ви можете говорити про плани на майбутнє, їх внутрішній світ й, на кінець, про ваш внутрішній світ.

4. «Тиранія терміновості» - серйозна проблема нашого часу. Перегляньте, що ви зробили за останній місяць. Від скількох гарних планів ви відмовилися! Ви згаяли час на те, що в послідуючому вас розчарувало. А весь ось цей час ви могли б витратити на сім'ю.

5. Ви б могли використати час, який дитина витрачає на домашні зобов'язання й перетворити його на навчання. Ви могли б допомогти дитині, в той же час проводячи бесіду про цікаві речі.

Для обговорення в групі.

Найкращий час для батьків це той час, коли вони поруч з дітьми. Поділіться найприємнішими спогадами про ваше спілкування, навчання та іншими радощами.

Подумайте про майбутнє, бо діти рано чи пізно підуть від вас. Сплануйте хоча б одну масштабну справу разом в наступаючому році.

Нехай кожен член групи поділиться своїм досвідом проводити час з дітьми. Ви можете пригадати, як проводили час з дітьми. Що можна використати з цього досвіду?

ІV група. Шлях № 4. Подарунки.

1. Усі ми полюбляємо подарунки. Причини можуть бути най різноманітними: користь, яку можна використати з подарунка, увага та піклування, які проявив той, хто дарував, й навіть ціна. Чи є у вас подарунки, які ви зберігаєте багато років? Чому? Що це говорить вам про вас самих?

2. Яке ваше відношення до подарунків відбивається на тому, які подарунки ви дарите дітям? Ваші погляди співпадають? Обговоріть це питання з кожною дитиною у вашій сім'ї окремо, спробуйте разом визначити, коли подарунок приносить користь, а коли – шкоду.

3. Поміркуйте, можливо вам доводилось дарувати подарунки дітям з якимось натяком? Що це було: розрахунок, хабар, а можливо власна пиха? Спробуйте в майбутньому не повторювати таких помилок й дарувати подарунки тільки тому, що ви любите свою дитину, не маючи при цьому ніяких інших намірів.

4. Подивіться на ігри та іграшки, які купуєте своїй дитині чи підлітку. Визначить у яку з перелічених категорій підпадає більшість з них:

  • Іграшки, які слугують для позитивної мети, допомагають дитині протистояти поганому впливу однолітків чи суспільства;

  • Іграшки – одноденки, які нічого не дають дитині й швидко набридають;

  • Іграшки, які ви самі зробили.

5. У наступному місяці подаріть кожній вашій дитині по подарунку, що непов'язаний з певними обставинами. Потім визначить, чи володіє вона «мовою», спостерігаючи за її реакцією:

1) чи приділяє вона велику увагу упаковці;

2) чи хоче вона розгорнути подарунок у вашій присутності, як можна урочисто;

3) чи ставить подарунок на особливе місце та чи піклується про нього;

4) Чи дякує вона вам, чи розповідає, яким корисним виявився ваш подарунок.

Для обговорення в групі.

Обговоріть, як можна дитину навчити дивитися на саме життя, як на подарунок.

Як багато було дано нам, обговоріть, як поділитися цим з дітьми, нічого не очікуючи взамін й не ставлячи умов. Якими ще безцінними подарунками, не рахуючи саме життя, ми можемо поділитися з дітьми, з того, що нам дається безкоштовно, але дуже дороге?

V група. Шлях № 5. Допомога.

1. Батьки можуть допомагати дітям тільки тоді, коли їх фізичне та емоціональне здоров'я дозволяє їм. Чого недостає вам? Назвіть тир галузі, на які ви повинні звернути увагу, щоб у вашому житті все налагодилося. Які кроки потрібно використати для цього?

2. Як вам здається, ви враховуєте вік дитини, коли допомагаєте їй? Перерахуйте все те, що ви для нього робите. Поміркуйте, можливо, дитині пішло б на користь, як би вона сам виконувала деякі завдання ? В залежності від того, скільки дитині вашій

років, виділяйте спеціальні години, щоб навчати її виконувати певні домашні справи. Нехай це стане одним із способів виразити свою любов на мові допомоги.

3. Усім нам доводиться щось робити для інших, керуючись не самим кращими мотивами. Спробуйте перерахувати, як вам вдається допомагати іншим. Аркуш паперу розділіть на десять стовпчиків: самий лівий – оплата за послугу, самий правий – допомоги, що не потребує винагороди. Тепер випишіть в цю таблицю приклади того, як ви допомагаєте людям в залежності від того, які відчуття вами керують. З якого боку переважно розміщувались ваші вчинки? Справа? Зліва? Чому?

4. Разом з кожною дитиною розробіть план, як допомогти одному з ваших сусідів (не родичу), який живе в гірших умовах ніж ваша сім'я. Дитина повинна це зробити, потім обговоріть, що було приємного й корисного в цьому вчинку.

5. Проаналізуйте конфлікти, котрі виникають між вами, коли ви просите дитину зробить що-небудь. Щоб все залагодити, вам досить лише попросити дитину? Якщо так , то чому? Якщо ні, то чому? Чи можна з цього дізнатися щось про ваше та її відношення до допомоги та праці?

Для обговорення в групі.

Ми, батьки, постійно допомагаємо нашим дітям. Як ми можемо якомога краще задовольнити потреби дитини та поєднати допомогу з ніжними словами та навчанням? Нехай кожен в групі скаже свою думку та пропозицію, як використовувати допомогу, щоб викликати у дитини любов.

Щоб ви могли запозичити в інших членів групи?

(батьки працюють у своїх групах, а після обговорення проводяться доповіді членів кожної групи)

ІV. Заключна частина.

Ну ось ми й підішли з вами до кінця нашої зустрічі. Гадаю, що наша з вами зустріч, а також спілкування один з одним допомогли розібратися у стосунках з вашими дітьми. І гадаю, що можна сподіватися, що кожен з вас, що був сьогодні ось тут, визначив для себе, яким саме шляхом достукатися до серця своєї дитини, як налагодити стосунки та взаєморозуміння, любові з боку дитини та з боку батьків. А також над чим вам ще довго працювати. Дякую вам за цікавий діалог між вами і за те, що ви прийшли на цю зустріч. До побачення!

  • 15.08.2019
  • Особливості організації освітнього процесу у 2019/2020 навчальному році
  • Інші методичні матеріали
  • 89
  • 0
  • 4
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.