Проективний психологічний тест «ПРОГУЛЯНКА ЛІСОМ»

Опис документу:
Уявіть, що ви робитимете подумки прогулянку по лісі, де з вами може відбутися все, що завгодно. Уважно слухайте і все, що уявили, запишіть. Отже, ви йдете лісом. Уявіть собі, який це ліс: світлий чи темний, рідкий чи просторий, частий чи густий. Йдете ви по стежці чи самі прокладаєте шлях.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ПРОЕКТИВНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТЕСТ «ПРОГУЛЯНКА ЛІСОМ»

Інструкція:

Уявіть, що ви робитимете подумки прогулянку по лісі, де з вами може відбутися все, що завгодно. Уважно слухайте і все, що уявили, запишіть.

 1. Отже, ви йдете лісом. Уявіть собі, який це ліс: світлий чи темний, рідкий чи просторий, частий чи густий. Йдете ви по стежці чи самі прокладаєте шлях. Запишіть.

 2. Ви йдете і бачите перед собою чашку. Уявіть її і опишіть її: брудна чи чиста; колір; матеріал, з якого зроблена; міцна чи крихка. Запишіть.

 3. Ви зустрічаєте перешкоду у вигляді заростей чагарнику. Що будете робити? Запишіть.

 4. У лісі ви побачили будинок. Розгляньте і опишіть, який він має вигляд. Увійдіть до будинку. Що ви там побачили? Що ви будете робити в будинку?

 5. У лісі вам зустрівся вовк. Опишіть свої дії при зустрічі зі страшним вовком.

 6. Далі у вашій подорожі ви вийшли до озера. Що ви будете робити біля озера? Запишіть.

Інтерпритація:

 • Ліс, як відомо, це суспільство, соціальне середовище, у якому живе людина. Характеристика лісу — це сприйняття і відносини людини з даним середовищем. Якщо страху немає перед майбутнім і перед суспільством, то, як правило, ліс світлий і просторий. Впевненість і відсутність тривожності виявиться у наявності стежки чи дороги. Якщо людина не впевнена в собі, то ліс у неї темний, а стежку вона не бачить. Може бути й таке: коли ліс темний, а людина сама прокладає шлях. Це свідчить про невпевненість і страх, але наполегливість і спроби перебороти свої страхи.

 • Опис чашки психологи пов’язують із сприйняттям людиною самої себе, із самооцінкою, ставленням до себе. Тож чиста чашка — це сприйняття себе як позитивної людини, брудна — критичне ставлення до себе. Колір чашки також дає певну інформацію. Світлий колір чашки (рожева, біла, блакитна і т. д.) пов’язаний з високою моральністю, червона — з активністю, зелена — із прагненням до лідерства, синя — із замкнутістю, фіолетова — з емоційністю і схильністю до мистецтва. Тендітний матеріал, з якого зроблена чашка, говорить про невпевненість людини. Дорога антикварна чашка свідчить про високу самооцінку.

 • Подолання заростей чагарників говорить про вміння переборювати труднощі в реальному житті. Якщо людина йде напролом, то вона сама справляється із труднощами. Якщо обходить їх, то це людина, яка не вміє переборювати труднощі або любить створювати їх собі сама.

 • Опис будинку характеризує сприйняття людиною своєї сім’ї. Міцний будинок — це гарна сім’я, у якій людині затишно і вона там захищена. Іноді описують багатоповерховий будинок. Це говорить про те, що людині приділяється мало уваги в сім’ї. Який будинок усередині і як поводиться людина, говорить про відносини в сім’ї. Якщо затишно і світло — то в сім’ї все добре. Темні кімнати, бруд говорять про неблагополуччя, самотність і незахищеність людини.

 • Зустріч із вовком і поведінка у цій ситуації говорить про вміння людини переборювати свої страхи. Якщо тікає, то шукає захисту в інших людях. Якщо намагається вмовити вовка, то страх заганяє усередину себе і підвищується тривожність. Використанням зброї й катуванням перемогти вовка, демонструє агресію і озлобленість людини.

 • За поведінкою біля озера можна судити про ставлення людини до життя. Якщо в озеро спробували ввійти, замочили ноги або викупалися, то в людини активне відношення до життя, якщо до води підійшли, але не доторкнулися до неї або не підійшли взагалі, то це свідчить про певну депресію людини.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»