і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Лабораторний дослід №1

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД1

Тема: Виявлення органічних кислот у харчових продуктах

Мета: Якісне та кількісне визначення органічних кислот у харчових продуктах.

Реактиви і обладнення: Ваги ; колби мірні, колби конічні місткістю 100, 250 см3 –8; склянки хімічні місткістю 100 см3 – 4; піпетки градуйовані об’ємом 10 см3 – 8; піпетки градуйовані об’ємом 20 см3 – 8; лійки, скляні палички – 8; фільтрувальний папір; марля; подрібнювач рослинної сировини; 0,1 н NaOH; Фенолфталеїн або тимолфталеїн; плодово-ягідна сировина трьох видів:(яблука, апельсини, груші, виноград, сливи тощо) – по 500 г; універсальний індикаторний папір;соки: яблучний, апельсиновий, виноградний; маринад для маринованих огірків або помідорів

Дослід №1. Визначення загальної кислотності в харчових продуктах

Хід роботи

Для дослідження зважують 25г подрібненого продукту на технічних вагах з точністю до 0,01г. Наважку переносять з хімічної склянки через лійку у мірну колбу місткістю 250см3 і доливають гарячою дистильованою водою до половини колби. Залишають на 30 хвилин, періодично помішуючи. Потім колбу охолоджують до кімнатної температури і доливають дистильованою водою до мітки. Далі вміст колби перемішують і фільтрують через паперовий фільтр або вату.

Для візуального титрування відбирають такий об’єм фільтрату, щоб на титрування пішло не менше 6 см3 титранту (як правило, 10–25 см3 0,1Н розчину NaOH). Для цього піпеткою відбирають 10см3 досліджуваної рідини, добавляють дві - три краплі розчину фенолфталеїну (якщо розчин світлий) або тимофталеїну (якщо розчин темного кольору) і титрують 0,1Н розчином лугу до отримання рожевого забарвлення з фенолфталеїном або синього забарвлення у випадку використання тимолфталеїну. Забарвлення не повинно зникати впродовж 30 с. Занотовують об’єм лугу, який пішов на титрування.

При визначенні титрованої кислотності рідких продуктів (соку, маринаду і т.п.) відбирають 25см3 рідини в мірну колбу 250см3 і доливають дистильованою водою до мітки. Ретельно перемішують вміст колби і відбирають 10см3 в конічну колбу для титрування.

У разі потенціометричного титрування фільтрат необхідно титрувати тим самим розчином лугу (безперервно його перемішуючи за допомогою магнітної мішалки) спочатку швидко – до рН 7, а далі таким чином: одночасно прилити по чотири краплі титранту, занотуйте затрачену кількість лугу і визначте рН. Титрування закінчують додаванням не менше чотирьох крапель розчину гідроксиду натрію після досягнення рН 8,1. Кількість розчину титранту, що точно відповідає рН 8,1, знаходять інтерполяцією даних титрування.

Відносна похибка методу, що характеризує збіжність результатів, дорівнює 3 %.

ПРИМІТКА. Титрування проводять тричі і визначають середнє арифметичне значення об’єму титранту.

Вміст органічних кислот, %, розраховують за формулою

K V1 KV0 ,

mV2

де: V1– кількість 0,1Н розчину NaOH, що пішов на титрування, см3;

К – коефіцієнт перерахунку на переважаючу кислоту: яблучну – 0,0067; лимонну – 0,0064; оцтову – 0,0060, молочну – 0,0090, винну – 0,0075;

V0 – об’єм, до якого доведена наважка, см3;

m – маса наважки, г (см3);

V2 – об’єм розчину, взятого на титрування, см3.

Опрацювання результатів досліду

Після кожного етапу здійснюють відповідні розрахунки, результати яких записують у зведену таблицю.

Показники кислотності

Загальної

Активної

Об’єм титранта, мл

Кислотність, %

рН

Плід яблуко

Яблучний сік

Плід апельсин

Апельсиновий сік

Виноградний сік

Маринований

продукт

Висновок:

Дослід №2. Визначення активної кислотності в харчових продуктах.

Хід роботи

Точність результатів при визначенні активної кислотності у великій мірі залежить від стану електродів. Перед проведенням досліду електроди необхідно ретельно промити дистильованою водою. Перевірку рН метра проводять, використовуючи стандартні буферні розчини.

Приступаючи до аналізу, з підготовленої проби відбирають у стаканчик місткістю 50см3 таку кількість продукту, щоб забезпечити занурення електродів. Якщо продукт в’язкої, твердої або густої консистенції, то допускається його розведення дистильованою водою вдвічі. Зміни концентрації водневих іонів при цьому не відбудеться через буферні властивості харчових продуктів. Вимір буферної ємності проводиться за методикою, приведеною нижче. Продукт при дослідженні повинний мати температуру 20±2°С.

Електроди опускають у стаканчик із продуктом і після того, як показання приладу стабілізуються, відраховують значення рН по шкалі приладу. Розбіжності між рівнобіжними визначеннями не повинні бути більші 0,1. Проводять відлік результатів з точністю до першого десяткового знака.

Висновок:

Загальний висновок:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Інструкція до виконання лабораторної роботи №1 у 10 класі за новою програмою. Тема: Виявлення органічних кислот у харчових продуктах Мета: Якісне та кількісне визначення органічних кислот у харчових продуктах.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти