• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Хімія
  • Конспект уроку в 11 класі профіль біолого-хімічний з теми "Сахароза, її склад, будова. Фізичні властивості. Поширеність у природі. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів."

Конспект уроку в 11 класі профіль біолого-хімічний з теми "Сахароза, її склад, будова. Фізичні властивості. Поширеність у природі. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів."

Опис документу:
Конспект уроку в 11 класі профіль біолого-хімічний з теми "Сахароза, її склад, будова. Фізичні властивості. Поширеність у природі. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів"містить тести з теми "Сазароза"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

6

Урок№ 87-88

Тема уроку: Сахароза, її склад, будова. Фізичні властивості. Поширеність у природі. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів.

Мета уроку: ознайомити учнів з дисахаридами на прикладі сахарози, вивчити склад її молекули, поширення в природі, фізичні та хімічні властивості; розглянути загальну схему виробництва цукру,розвивати уміння порівнювати, робити висновки, формувати предметну компетентність, виховувати почуття патріотизму.

Обладнання: підручник, ПСХЕ

Хід уроку:

ММ№1 ЗП

1. Організаційний момент

2. Етап перевірки домашнього завдання

2.1. Перевірка наявності в учнів виконаних письмових робіт. Обговорення запитань, що виявилися найбільш складними.

2.2. Технологія «Незакінчені речення».

Запитання

Відповіді

Назвіть клас сполуки С2Н5OH

Спирти

Назвіть клас сполук СnH2n+2

Алкани

Назвіть речовину CH3Cl

Хлорометан

Назвіть клас сполук СnH2n

Алкени

Яка назва частинки CH3

Радикал

Яка традиційна назва речовини CH3COOH

Оцтова кислота

Укажіть тип реакції СH4 + Сl2  CH3Cl +HCl

Заміщення

Назвіть клас сполук СnH2n–2

Алкіни

2.3. Робота з картками. (Роздавальний матеріал.)

Картка 1

У трьох пробірках містяться розчини глюкози, етанолу та етанової кислоти. Запропонуйте спосіб визначення вмісту кожної пробірки.

Картка 2

Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення:

етен  етанол  вуглекислий газ  глюкоза  етанол.

Картка 3

При бродінні глюкози отримано вуглекислий газ об’ємом 2,24 л (н. у.). Яка маса етанолу при цьому утворилася?

3. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

3.1. Технологія «Мозковий штурм».

Сьогодні ми вивчимо склад і властивості невідомої речовини. Щоб дізнатися її назву, вам необхідно скласти слово за першими буквами слів-відгадок з завдання №1 «Незакінчені речення».

Давайте визначимо формулу органічної речовини, якщо масова частка Карбону складає 42%, Гідрогену – 6,4%, Оксигену – 51,5%. Відомо, що молекулярна маса речовини дорівнює 342 (один учень біля дошки розв’язує задачу)

3.2. Повідомлення теми уроку.

3.3. Формулювання разом з учнями мети уроку.

4. Етап засвоєння нових знань

План пояснення нового матеріалу

  1. Сахароза — представник дисахаридів. Склад і будова сахарози.

Сахароза є представником дисахаридів, тому що її молекула складається із залишків двох вуглеводів — глюкози та фруктози:

Сахароза – безбарвна, кристалічна речовина, добре розчинна у воді, солодка на смак. У подрібненому стані має білий колір, містить 99,7% цукру, а у рафінованому стані – 99,9 % цукру. tпл. становить + 184-185°С. При застиганні розплавленої маси утворюється прозора аморфна маса – карамель.

Хімічні властивості сахарози

1. Комплексоутворення. Сахароза, як багатоатомний спирт, реагує й з іншими гідроксидами металів, наприклад з кальцій гідроксидом з утворенням добре розчинного у воді кальцій сахарату:

2. Гідроліз. Сахароза здатна піддаватися гідролізу з утворенням двох вуглеводів, із залишків якої вона складається. Однак безпосередньо з водою вона не реагує, точніше, у звичайних умовах швидкість такої реакції незначна, але вона може бути прискорена каталітичною дією кислот:

Подібне перетворення здійснюється в організмі бджіл: збираючи нектар із квітів, вони засвоюють сахарозу, яка потім гідролізується до глюкози й фруктози. Саме тому мед — це суміш рівних кількостей глюкози й фруктози (з домішкою інших природних речовин). Він солодший, аніж звичайний цукор, тому що містить багато фруктози (фруктоза солодша від сахарози в три рази, солодкість глюкози становить 2/3 від солодкості сахарози).

2. Поширення сахарози в природі. Поширення в природі. Сахароза входить до складу соку цукрових буряків (16-20%) й цукрової тростини (14-26%). Невеликі кількості її разом із глюкозою є в плодах й листі багатьох зелених рослин, у березовому, кленовому, пальмовому соках, кукурудзі, моркві й дині.

3.Властивості сахарози.

Будова.  Сахароза має брутто-формулу С12Н22О11.  Молекула сахарози складається із залишків глюкози (циклічна а-форма) та фруктози, сполучених між собою атомами Оксигену.

Фізичні властивості. Сахароза - безбарвна, кристалічна, оптично активна речовина, розчинна у воді, солодка на смак. У подрібненому стані вона має білий колір. Температура плавлення становить 111°  С.

Хімічні властивості.  У молекулі сахарози немає альдегідної карбонільної групи. Тому хімічні властивості сахарози відрізняються від властивостей моносахаридів.

Під час нагрівання з водою сахароза гідролізується з утворенням двох моносахаридів - глюкози та фруктози (тому сахарозу називають дисахаридом):

С12Н22О11 +  Н2О  =  С6Н12О6  +  С6Н12О6

                                глюкоза      фруктоза

Сахароза, як і глюкоза, легко взаємодіє з гідроксидами металів. Сахароза не вступає в реакцію «срібного дзеркала» та не відновлюється іншими відновниками. Внаслідок окиснення 1 г сахарози виділяється 17 кДж енергії.

5. Виробництво цукру. Загальна схема виробництва цукру. (Повідомлення учнів, доповнення вчителя.) Сахароза (буряковий або тростинний цукор) - цінний харчовий продукт. Близько половини необхідних каловій людина отримує з вуглеводами, з них 1/3 — з цукром. Цукор міститься в багатьох плодах і ягодах. Найбільше його містять цукрові буряки, стебла цукрової тростини, виноград, сок берези, багато плодів і овочів.

Цукрову сировину, як відомо, переробляють цукрові заводи, на яких працює понад тисячу робітників різних спеціальностей, які потребують ґрунтовних знань з хімії. І сьогодні ви відвідаєте один з таких заводів.

7. Історія виникнення цукрового виробництва (робітники заводу).

Сахароза у вигляді тростинного цукру була відома у стародавні часи і використовувалася як лікувальний засіб. Батьківщиною цукру вважають Індію. Перші відомості про цукор в Європі з'явилися після того, як воїни армії Олександра Македонського (327 р. до н. є.) повернулися з Індії. Вони розповідали «про рід тростини, яка дає речовину, що нагадує собою мед, до якого бджола не має ніякого відношення».

У VIII—IX ст. н. є. араби культивують цукрову тростину в Єгипті, Сирії та Іспанії і торгують цукром (арабськ. — суккар). У цей час цукор в Європі — дуже рідка і дорогоцінна речовина; ним користуються лише дуже багаті люди, та й те здебільшого під час хвороби.

З XV ст. цукрова тростина починає культивуватися в колоніях португальцями і голландцями. У Європі цукор-сирець із цукрової тростини з'явився в XVI ст., а з цукрового буряку був виділений уперше в середині XVIII ст.

У 1747 році німецький хімік Маркграф встановлює, що в коренях цукрових буряків вміст цукру досягає 6%. У 1799 р. учень Маркграфа Ашар відкриває перший цукробуряковий завод, який, проте, незабаром змушений припинити своє існування через недосконалість технологічного процесу (цукор був нечистий і гіркуватий).

Нині виробництво цукру в світі становить 110-120 млн т щорічно. З них 33-35 млн т виробляють з цукрових буряків, решту — з тростини.

Україна належить до найбільших у світі виробників цукру.

1. Очищені цукрові буряки у механічних бурякорізках перетворюють на дрібну стружку й вміщують її в спеціальні посудини – дифузори, через які пропускають гарячу воду. В результаті цього з буряків вимивається майже вся сахароза, але разом із нею в розчин переходять різні кислоти, білки та барвники, які треба відокремити від сахарози.

Із 100 кг буряків добувають 15–17 кг цукру і 2–3 кг патоки (меляси) яка містить ~ 50% сахарози

2. Утворений в дифузорах розчин обробляють вапняним молоком. Оскільки кальцієві солі більшості карбонових кислот малорозчинні, то вони випадають в осад. Сахароза ж із гідрооксидом кальцію утворює розчинний сахарат типу алкоголятів. Склад сахарату кальцію можна показати хімічним рівнянням: 
С12Н22О11+ Са(ОН)2 → С12Н22О11 • СаО • 2Н2О (існують сахарати й іншого складу).

3. Щоб розкласти утворений сахарат кальцію й нейтралізувати надлишок гідрооксиду кальцію, крізь їхній розчин пропускають карбон (IV) оксид. У результаті цього кальцій осідає у вигляді карбонату:
С12Н22О11 • СаО • 2Н2О + СО2 → С12Н22О11 + СаСО3↓ + 2Н2О.

4. Добутий після осідання карбонату кальцію розчин фільтрують, потім упарюють у вакуумних апаратах й кристалики цукру відокремлюють центрифугуванням.

Однак виділити весь цукор із розчину не вдається. Залишається бурий розчин (меляса), який містить ще до 50% сахарози. Мелясу використовують для добування лимонної кислоти, спирту та деяких інших продуктів.

5. Виділений цукровий пісок звичайно має жовтуватий колір, бо містить барвники. Щоб їх виділити, сахарозу знову розчиняють у воді й добутий розчин пропускають через активоване вугілля. Потім знову упарюють й кристалізують.

ММ№3 АП

VI. Закріплення знань учнів.

1.    Як ви розумієте назву „вуглеводи”?

2.      Як класифікують вуглеводи?

3.      Записати загальну формулу вуглеводів.( Учень біля дошки)

4.      Написати молекулярну і структурну формулу глюкози. (Учні біля дошки).

5.      Де в природі знаходиться глюкоза?

6.      Які фізичні властивості глюкози?

7.      За допомогою яких реакцій можна довести, що глюкоза – альдегідоспирт?

8.      Які ще властивості глюкози використовуються при її застосування?

9.      У вапняному відділенні здійснюються такі перетворення: СаСО3→ СаО→ Са(ОН)2 . Напишіть рівняння реакцій.

10.  Чи належить виробництво цукру до хімічних виробництв?

11.  Як  можна  визначити  хімічним шляхом розчини глюкози та сахарози?

12.  Чи належить виробництво цукру до хімічних виробництв?

13.  Складіть загальну схему виробництва цукру.

14.  Які побічні продукти цукрового виробництва? Де їх можна використовувати?

15.  Чому цукроваріння належить до сезонних виробництв, адже коренеплоди можна зберігати протягом усієї зими?

Технологія «Ґронування»

Знали

Дізналися

Солодощі

Дисахарид

Біла

C12H22O11

Солодка

САХАРОЗА

Відома з давніх часів

Розчинна

Схема виробництва

Цукор

Гідролізується

Чай

«Мозковий штурм»

1. Як перевірити наявність продуктів гідролізу в склянці гарячого чаю?

2. Як із сахарози добути етанол? Напишіть рівняння реакцій.

4. Назвіть стадії виробництва цукру на цукрових заводах.

5. Із залишків молекул яких речовин складається сахароза?

6. Запишіть рівняння гідролізу сахарози. Які речовини утворюються?

7. Як за допомогою купрум (ІІ) гідроксиду можна відрізнити сахарозу від глюкози?

Розв’яжіть задачі

  1. Якій кількості речовини відповідає сахароза масою 68,4 г?

  2. Визначити масову частку цукру у склянці чаю (250мл), куди поклали дві чайні ложки цукру (по 8 г у кожній)

Тестова самостійна  робота.

І – варіант

1.Яка загальна формула вуглеводів?

 а) CnH2n+1; б) СnH2n; в)R-COOR1;  г) Cn(H2O)m.

2. Які з наведених фізичних властивостей характерні для глюкози?

а)прозорі кристали;  б) газоподібна речовина; в) нерозчинна в воді.

3. За допомогою якої з наведених реакцій можна довести наявність в будові молекули глюкози альдегідної групи?

а) гідроліз; б) горіння;   в) реакція „срібного дзеркала”.                   

4.На якій хімічній властивості засноване застосування глюкози у виробництві пива?

а) спиртове бродіння; б) утворення естерів; в) окиснення.

5. Здійсніть перетворення:

С12Н22О11→ С6Н12О6 → С2Н5ОН → С2Н5–СОО–С2Н5 → С2Н5СООН → С3Н7ОН.

6. У результаті гідролізу сахарози масою 34,2 г утворилась глюкоза з масовим виходом продукту 80 %. Обчисліть масу добутої глюкози.

ІІ – варіант

1. До якого класу вуглеводів належить глюкоза?

а) дисахаридів; б) моносахаридів;  в) полісахаридів; г) несахаридів.

2. Де найрозповсюдженіша глюкоза?

а) у фруктах;  б) в організмах тварин; в) в людському організмі; г) в повітрі.

3. За допомогою якої з наведених реакцій можна довести наявність в будові молекули глюкози п’яти спиртових груп?

а) реакція „мідного дзеркала”; б) реакція з купрум(ІІ)гідроксидом;  в) реакція з воднем.                   

4.На якій хімічній властивості засноване застосування глюкози у силосуванні кормів?

а) молочнокисле бродіння; б) гідратація; в) сріблення дзеркал.

5. Здійсніть перетворення:

С12Н22О11 → С6Н12О6 → С3Н7СООН → С3Н7–СОО–СН3 → СН3ОН → СО2.

6. Під час бродіння з глюкози масою 36 г добули етанол масою 14,8 г. Визначіть вихід етанолу від теоретичного.

VII. Завдання додому.

 Вивчити:  § підручника,  виконати завдання після параграфа.

VIII. Підсумок уроку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
3
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!