Мета заняття:
Створити ігрову ситуацію в пізнавальної діяльності з використанням моделювання об'єкта на основі ЛЕГО- конструювання.
Освітні завдання:
Закріпити поняття «зоопарк», його значення в житті людини.
Розширювати знання дітей про тварин зоопарку.
Продовжувати знайомити з деталями конструктора - ЛЕГО, і способах кріплення.
Збагачувати словниковий запас.
Розвивати зорове і просторове сприйняття, наочно-дієве мислення, увагу, пам'ять, дрібну моторику.
Розвивати інтерес до ЛЕГО- конструювання
Виховувати доброзичливе ставлення один до одного, вміння працювати в команді.
Матеріал: Конверт із запрошенням, квитками; стільчики з картинками як на квитках; розрізні картинки (лисиця, ведмідь, лев); дидактична гра «Чий слід»; картинки до загадок (тигр, мавпа, слон, вовк); макет-зоопарк; ЛЕГО-конструктор, тварини для зоопарку; магнітофон.
Хід заняття:
(Діти стоять у колі на килимі)
Вихователь: Здрастуйте діти! Скажіть, чому при зустрічі завжди потрібно вітатися? (Відповідь дітей)
Вихователь: Правильно! Ми бажаємо один одному здоров'я. Давайте ще один одному посміхнемось, що б сьогодні у всіх був гарний настрій, і пограємо. Я буду називати різних тварин або птахів, а ви будете робити відповідні рухи (стрибають, махають руками як крилами, пливуть - імітація плавальних рухів)
Гра «Літає, бігає, плаває» Тварини: жаба, дельфін, кінь, слон, заєць, горобець, карасик, коник, акула, кішка, корова.
Вихователь: Сьогодні вранці нам прийшло запрошення, а куди? ви повинні відгадати загадку і тоді дізнаємося куди
Це дуже дивний сад.
Звірі в клітинах там сидять.
Його парком називають.
Люди в парку відпочивають.
Там укриття, вольєри.
За парканом ходять звірі.
Як ми цей парк кличемо
І дивитися звірів йдемо.
Відповідь дітей: зоопарк
Вихователь: Правильно. Сьогодні я отримала запрошення в зоопарк. (Показую конверт із запрошенням і завданнями) Але що б потрапити в зоопарк треба буде виконати деякі завдання. Діти, а ви знаєте, що таке зоопарк? (Відповіді дітей)
Вихователь: Зоопарк - це місце, де містяться дикі тварини, часто привезені здалеку, з тих куточків планети, де вони мешкають в природних умовах. У зоопарках за тваринами доглядають, тут їх вивчають і розводять, тим самим часто рятуючи цілі види тварин від вимирання. Ви готові, відправиться в зоопарк?(Відповіді дітей)
Вихователь: Тоді в дорогу. А поїдемо ми на автобусі (зі стільців зроблений автобус) Діти,, а що потрібно для проїзду в автобусі?
Відповідь дітей: Білетики
Вихователь: Правильно. Нам і квитки надіслали. (Роздача квитків) Зверніть увагу у вас на квитках картинки, знайдіть таку ж картинку на стільчику і займіть своє місце відповідно до квитка.
(Гра-імітація їзди в автобусі)
Вихователь: Ось ми і приїхали, і перше завдання. Що ми бачимо?
Діти: Сліди різних тварин
Вихователь: Сліди тварин, діти, давайте з вами визначимо, чиї сліди (дидактична гра «Чий слід?») Діти виконують завдання.
Вихователь: Йдемо далі. Наступне завдання. Д / гра «Збери картинку» (Діти - парами збирають картинку тварини)
Вихователь: Хто у вас на картинці?
Діти: Лисиця.
Вихователь: Яка вона? Відповіді дітей
Вихователь: А у вас хто? А в тебе? І т. д Всі ці та багато інших тварин ми можемо побачити в зоопарку. Дітки, розкажіть мені, кого ще можна побачити в зоопарку? Відповіді дітей
Вихователь: Відгадайте загадки
Він такий смугастий,
Він такий ікластий,
Найстрашніший у тайзі,
Перед ним тремтять усі,
Як роззявить пащу: игрр!
Називають звіра … .(Тигр)
Ліс обійшов, поїв весь мед,
В барлогу ліг і спить…
А мед він любить, не секрет,
На те він і …(Ведмідь)
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
Як зовуть її?...(Лисиця)
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами,
Весь, як є, —
Жорстока лють,
Очі в нього так і ллють.
Зачаївся ось, примовк.
Грізний звір цей, звісно, ... (Вовк)
Вихователь: Молодці! Ви впоралися із завданнями. Ось ми і прийшли до зоопарку, а він незвичайний з Лего- конструктора.
(Вивіска «Зоопарк» та оголошення. У зоопарку ремонт, вибачте!)
Вихователь: Дітки, що будемо робити? Давайте допоможемо швидше зробити ремонт? Відповіді дітей.
Вихователь: Дивіться, паркан в зоопарку зламаний і загони в поганому стані. Давайте всі дружно побудуємо новий паркан і загони для тварин? Подивіться, у кожного є набір конструктора ЛЕГО. Давайте повторимо назви деталей конструктора.
-Як називаються деталі конструктора? (Цеглинки)
-Як називається найменша деталь? (Кубик) Приступаємо до роботи.
(Діти конструюють. Звучить музика. Вихователь надає допомогу)
Вихователь: Давайте подивимося, що у нас вийшло. Тепер можна в вольєри запустити тварин. Добре. Ходімо відкривати зоопарк.
Підведення підсумків:
-Чим ми займалися?
-Що будували з ЛЕГО конструктора?
-Хто живе в зоопарку?
-Що вам більше сподобалося на занятті?
Вихователь: Ви сьогодні молодці! Дякую за заняття!


