Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

інтегроване заняття(ознайомлення з соціумом+конструювання з LEGO)

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

21.04.2020

420

11

0

Опис документу:
Інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку з ознайомлення з соціумом та конструювання з LEGO. Діти знайомляться з державними та народними символами України,розповідають вірші, співають українські пісні,конструюють...
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Народні символи України.

Мета: Збагачувати знання дітей про Україну, рідний край, про культурну спадщину українського народу. Ознайомлювати з національними символами, оберегами, предметами одягу, спонукати дітей виразно читати та слухати вірші про Україну, про народні символи. Розвивати пам’ять в мовленнєвій грі «Добавлянки». Викликати бажання виконувати дитячі українські пісні. Виховувати патріотичні почуття: любов до рідного краю, до Батьківщини, поваги до її символів, до національної культури, звичаїв та оберегів.

Матеріал: мапа України, картинки із зображенням народних символів, глиняні свищики, аудіо запис дитячої пісні «Соловейку братику», конструктор LEGO-дупло, пташка соловей(картинка).

Хід заняття

Вихователь читає вірш:

Де зелені хмари яворів заступили неба синій став,

На стежині сонце я зустріла, привітала його і запитала:

- Всі народи бачиш ти з висот, всі долини і гірські шпилі.

Де ж найбільший на землі народ? Де ж найкраще місце на землі?

Сонце посміхнулося здаля:

Правда, все я бачу з висоти, всі народи рівні.

А земля там найкраща, де родився ти!

Виростайте, діти, й пам’ятайте:

Батьківщина – то найкращий край!

Діти! Хто може пояснити, що таке Батьківщина?(Рідний край, земля, де ми народилися та живемо)

А як називається наша Батьківщина? (Україна)

Справді, наша Батьківщина – це рідна Україна, земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили і живуть наші бабусі, дідусі, прадідусі та прабабусі. Погляньте на дошку. Що ви бачите? (карту України). Погляньте на карту України! Великі простори займає наша земля, де з давніх-давен живе наш народ. Є у нас і моря, і гори, і ліси, і ріки, і великі міста і села. Давайте викладемо за допомогою конструктора LEGO кордон нашої України.

- А хто живе в Україні? (українці). Україна означає край, де живуть українці, український народ. Україна – велика Батьківщина, наша рідна країна. Про Батьківщину ми знаємо вірш, давайте його розповімо:

Батьківщина – це ліс та гайок,

Це домівка моя, дитсадок.

Батьківщина – це труд і свято.

Батьківщина – це мамо й тато.

Це твої найщиріші друзі

І бджола на веснянім лузі.

Наша Україна має ще свої символи. Погляньте на карту: на ній є символи. Це державні символи України. (діти розглядають державні символи України). Як називаються символи, які ви бачите? (прапор та тризуб), на що схожі кольори прапора?( жовтий – сонце, пшениця, синій - небо, море), що означає герб –тризуб? (волю, перемогу, а ще у тризубі єдність життя: батько-мати-дитя). Крім державних символів є ще символи, які називають скарбами народу. А де зберігаються скарби? (у скрині). Давайте відкриємо скриню і дістанемо ці скарби(діти по черзі дістають українські символи і називають їх). Як називаються ці символи одним словом? (Народні символи). Я вам хочу розповісти одну цікаву казочку, слухайте уважно.

- Одного чудового ранку Сонечко зійшло над Україною. Подивилося воно вниз і побачило мальовниче українське село. Зазирнуло в першу хатку. Там на скрині лежали вишитий рушник та вишиванка. Замилувалося Сонечко гарними візерунками. Давайте і ми розглянемо вишиті рушники. Розглядання рушників з різними візерунками. Заглянуло Сонечко у віконце другої хатки, а там на столі духмяний коровай. Сонечко аж облизнулося. Давайте і ми розглянемо коровай. Розглядання короваю. У третій хатці танцювала дівчинка-україночка – гарна, ошатно вбрана, ще й з віночком на голові. Для українців – це не просто прикраса, а й оберіг: він дарує здоров’я і щасливу долю. Давайте і ми розглянемо український віночок. Розглядання українського віночка. От так і мандрувало Сонечко Україною, багато див побачило на нашій землі. «Гарні, працьовиті люди тут живуть, - подумало воно. Буду їм допомагати, зігрівати та оберігати».

Сподобалась вам казочка? Давайте і ми з вами побудуємо за допомогою LEGO конструктора народні символи України. Поділимось на три команди за бажанням, кожна команда буде будувати свій народний символ. Після закінчення роботи, ігрова діяльність дітей.

Звернути увагу дітей, що прилетіла якась пташка, а що це за пташка сидить (соловей). Слухання аудіозапису «Спів солов’я». Соловейко це також символ для України. Так як соловейко витьохкує в гайочку так і українці славляться своїми піснями. Пісня з нами завжди поруч: коли нам сумно і коли нам радісно, коли ми працюємо і коли відпочиваємо. Тож давайте разом з соловейком заспіваємо пісеньку. Діти ведуть хоровод і співають пісню «Соловейку, братику» з використанням глиняного свищика.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.