Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Хімія (класна хімічна газета)

Хімія

14.09.2021

117

11

0

Опис документу:

Класна хімічна газета-вид подання додаткової інформації, яка потрібна для ознайомлення і зацікавленості учнів у вивченні хімії як науки. В ній є останні новини зі світу хімічних відкриттів, а також нових експериментальних досліджень.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Світ хімічних реакцій подібний до сцени, на якій безперервно грається епізод за епізодом. Акторами на ній є елементи».

Клеменс Вінклер


ВЧЕНІ ВІДКРИЛИ НОВИЙ ХІМІЧНИЙ ПРОЦЕС, ЯКИЙ ПЕРЕТВОРЮЄ СМЕРДЮЧИЙ ТОКСИЧНИЙ ГАЗ В ЧИСТЕ ПАЛИВО.


Сірководень виділяється з відвалів гною і каналізаційних труб і є ключовим побічним продуктом промислової діяльності, включаючи переробку нафти і газу, виробництво паперу та гірничодобувну промисловість. Дослідники виявили, що чисте хімічну речовину, сульфід заліза, неефективно в великих масштабах, необхідних для промислового використання. Дослідницька група намагалася визначити інші недорогі хімічні речовини, які могли б каталізувати це перетворення в великих кількостях. Це дослідження показує, що додавання слідів молібдену в сульфід заліза може бути привабливим варіантом.

В цьому останньому дослідженні вчені виявили, що молібден покращує розкладання сірководню, розділяючи його на дві частини - водневе паливо і сірку.Чому у мурашок і інших дрібних істот такі болючі укуси?

Щелепи комах складаються з комбінації білків і полісахаридного полімеру хітину, який зшивається водневими зв'язками з утворенням хітинових микрофибрилл. Хітин твердий, і при змішуванні з іншими матеріалами, такими як карбонат кальцію, утворює ще більш тверді матеріали, як наприклад, в панцирах омарів і крабів. Однак, Роберт Шофілд з Університету Орегона та групою біофізиків дослідили, що у зубах мурах є Zn. За рахунок рівномірного розподілу Zn по всьому зубі, елемент надає йому міцності і твердості, що сприяє болючим укусам.

Помідори - дуже розумні рослини, вони вміють кричати «SOS!» У момент, коли комаха - наприклад, гусениця - починає гризти листочок помідора, він виділяє хімічну речовину з певним запахом, який приваблює птахів.


Автофигура 2

1


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.