Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку "Синтетичні високомолекулярні речовини"

Хімія

Для кого: 10 Клас

02.03.2021

135

7

0

Опис документу:
ВИПАДКОВІ ВІДКРИТТЯ В ХІМІЇ : ТЕФЛОН Що треба для винаходу? Багато хто відповість, що для цього потрібні місяці й роки досліджень і дослідів. У класичних випадках саме так і відбувається. Однак історія знає чимало випадків, коли важливі винаходи відбувалися абсолютно випадково.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВИПАДКОВІ ВІДКРИТТЯ В ХІМІЇ : ТЕФЛОН

Що треба для винаходу? Багато хто відповість, що для цього потрібні місяці й роки досліджень і дослідів. У класичних випадках саме так і відбувається. Однак історія знає чимало випадків, коли важливі винаходи відбувалися абсолютно випадково.

Одне відкриття було здійснене завдяки забудькуватості та низьким нічним температурам. Американець Рой Планкетт експериментував з газами при розробці охолоджуючих речовин. Випадково залишивши на вулиці один із зразків, на ранок виявив, що речовина затверділа і перетворилася на “віск”.

Подальші дослідження привели до того, що в 1945-му компанія, на яку працював Планкетт, запатентувала тефлон – політетрафторетилен (С2Н4)n.

Компанія почала використовувати цей полімер у виробництві сотень видів продуктів ( від посуду до кабельної ізоляції) На сьогоднішній день винахід приніс його автору і компанії-виробнику мільярди доларів; остання, до речі, займає 3-є місце у світовому рейтингу компаній хімічної індустрії.

Політетрафлуорете́н , або тефлон — полімер, пластична маса, що використовується в різних галузях науки, техніки і в побуті. 

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.