Урок:

В.Шекспір та його комедії.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема уроку: В.Шекспір та його комедії.

Мета уроку:

--навчальна: завершити ознайомлення з творчістю Вільяма Шекспіра; ознайомити учнів із двома найвідомішими комедіями драматурга, дати їх коротку характеристику; зробити узагальнення стосовно творчості Шекспіра та її значення для розвитку літератури;

--розвивальна: розвивати читацьку активність учнів;

--виховна: прищеплювати інтерес до надбань світової драматургії.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування на їх основі нових вмінь і навичок.

Обладнання: тексти комедій В. Шекспіра «Сон літньої ночі» та «Венеціанський купець».

Особи, створені Шекспіром, не є, яку Мольера, типи

такої от пристрасті, такого от пороку, а істоти живі,

сповнені багатьох пристрастей, багатьох пороків;

обставини розвивають перед глядачем їхні різноманітні

і багатосторонні характери. У Мольера Скупий є скупим

та й тільки; у Шекспіра Шейлок скупий, кмітливий, мстивий,

чадолюбний, дотепний...

О. С. Пушкін

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

• Пригадайте, на який етап творчості Вільяма Шекспіра припадає написання найвідоміших комедій.

• Що означає поняття «комедія»?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

— Протягом 90-х років Шекспір написав десять комедій. Сюжети для них він брав із різних джерел: італійських новел, античних і сучасних творів, з реальної дійсності.. Та де б не відбувалась у його творах дія, перед нами завжди постає весела Англія і своєрідні типи англійців. З окремими із них ми сьогодні познайомимось.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Слово вчителя

— Комедії В. Шекспіра перейняті ренесансним утвердженням земного життя, непохитною вірою в благородство і довершеність людини. Його герої сміються над усім, що суперечить здоровій людській природі: над ханжеством і скнарістю, педантизмом і догматикою, афектацією і манірністю у поведінці й мові. Також їм трапляється багато перешкод на шляху до щастя, вони бачать у житті жорстокість і несправедливість, але ніколи не схиляються перед злом й рішуче встають на боротьбу з усіма його проявами.

Комедії Шекспіра вражають багатством та широтою життєвого матеріалу, дивовижною різноманітністю людських характерів. Визначальною особливістю Шекспірової комедії є поєднання в ній фантастичного і реального, серйозного і смішного. Сюжети комедій розгортаються зазвичай у двох планах —- романтичному, високому і реальному, побутовому.

2. Особливості комедії «Сон літньої ночі» (розповідь учня)

• Запозичення з різних джерел. З «Порівняльних життєписів» Плутарха взято Тезея та Іпполіту, з «Метаморфоз» Овідія — Пірама та Фісбу, лісові духи підказані фольклором.

• Заплутана любовна історія: Термія і Лізандр кохають одне одного, Єлена кохає Деметрія, але він байдужий до неї, бо серце його полонене Термією. Батько Термії Егей на боці Деметрія і вимагає, щоб донька дала згоду на шлюб з ним.

• Нові мотиви в сюжеті: побутово-гумористичні та фантастичні. У дію втручається Оберон, великий чаклун. За допомогою соку чарівної квітки він може змінювати почуття, викликати любовні пристрасті. Легковажному веселому ельфу Пеку він дає наказ допомогти закоханим юним героям, які дісталися лісу. Пустотливий і безтурботний Пек без кінця помиляється і надзвичайно заплутує всю любовну історію. Зрештою, під впливом лісових чар Деметрій полюбив Єлену, Егей змушений визнати справедливість Лізандра і Термії. Все закінчується весільним святом і виставою п’‎єси про трагічне кохання.

3. Загальна характеристика комедії «Венеціанський купець» за планом (розповідь учня)

• Сюжетні лінії.

• Основний конфлікт.

• Образна система.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Слово вчителя

— Для творчості Шекспіра всіх періодів характерний гуманістичний світогляд: глибокий інтерес до людини, до її почуттів, прагнень і пристрастей. Правда почуттів — ось головний естетичний принцип Шекспіра. Свої твори Шекспір сповнив абсолютно нового, глибокого змісту, хоча на рівні форми нерідко звертався до літературної спадщини своїх попередників.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Читати 1 частину роману «Дон Кіхот» Сервантеса.

2. Підготувати повідомлення про життєвий шлях Сервантеса.

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Вільям Шекспір, творчість.
19 січня 2022
7 0
1 1 1
Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Зарубіжна література
8 клас
36 10 205 22 304 0

2

  • розкрити суть «шекспірівського питання»;

  • з’ясувати причини виникнення «шекспірівського питання»;

  • створити презентацію.

  • періоди творчості В.Шекспіра.

  • підготувати цікаві факти про життя та творчість В.Шекспіра;

  • підібрати найвідоміші цитати з творів драматурга.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Засоби комічного в комедії Мольєра "Міщанин-шлятич": гумор, іронія, сатира, сарказм.

Засоби комічного  в комедії Мольєра "Міщанин-шлятич": гумор, іронія, сатира, сарказм.

3373

Аватар профіля Цецура Віктор Сергійович
Зарубіжна література
8 клас

20 грн

Давньогрецький театр, його характерні особливості, роль в античному суспільстві. Основні жанри давньогрецької драми – трагедія і комедія.

Давньогрецький театр, його характерні особливості, роль в античному суспільстві. Основні жанри давньогрецької драми – трагедія і комедія.

234

Аватар профіля Пилипчук Олександр Миколайович
Зарубіжна література
8 клас

25 грн

Національна проблематика періоду «Трьох літ». Поема («комедія») «Сон» і тогочасна суспільно-політична дійсність.

Національна проблематика періоду «Трьох літ». Поема («комедія») «Сон» і тогочасна суспільно-політична дійсність.

489

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
9 клас

25 грн

Зародження українського професійного театру. Театр корифеїв. ТЛ: драматичний твір, ремарка, комедія, трагедія, трагікомедія. ГР 2. Створення ментальної карти «Джерела розвитку української драматургії

Зародження українського професійного театру. Театр корифеїв.  ТЛ: драматичний твір, ремарка, комедія, трагедія, трагікомедія. ГР 2. Створення ментальної карти «Джерела розвитку української драматургії

282

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
8 клас

35 грн

Комедія «Мартин Боруля», її сценічна історія. Дворянство як міф про краще життя. Психологічна переконливість і трагікомічне звучання образу Мартина Борулі. Характеристика головного героя з точки зору сучасного читача

Комедія «Мартин Боруля», її сценічна історія. Дворянство як міф про краще життя. Психологічна переконливість і трагікомічне звучання образу Мартина Борулі. Характеристика головного героя з точки зору сучасного читача

1221

Аватар профіля Бодоряк Іванна Василівна
Українська література
10 клас та I курс

50 грн

І. Карпенко-Карий. Короткі відомості про життя і творчість видатного українського драматурга. Трагікомедія «Сто тисяч» - класичний взірець українського «театру корифеїв». ТЛ: драматичний твір (поглиблено), комедія, трагікомедія.

І. Карпенко-Карий. Короткі відомості про життя і творчість видатного українського драматурга. Трагікомедія «Сто тисяч» - класичний взірець українського «театру корифеїв». ТЛ: драматичний твір (поглиблено), комедія, трагікомедія.

511

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
8 клас

33 грн

Схожі уроки

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

831

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
1 клас та 10 клас

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

660

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
9 клас

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

8402

Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Зарубіжна література
10 клас

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

1283

Аватар профіля Бабенко Ольга Миколаївна
Зарубіжна література
9 клас

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

1522

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Зарубіжна література
9 клас

Шарль Бодлер (1821 – 1867) – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

Шарль Бодлер (1821 – 1867) – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

3144

Аватар профіля Плитус Любов Іванівна
Зарубіжна література
10 клас