Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

Зарубіжна література

Для кого: 9 Клас

16 проходжень

2 запитань

02.02.2022

289

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Творча історія п’єси Гоголя «Ревізор»

В 30-ті роки XIX століття українець Гоголь заклав міцний фундамент для створення національної російської драматургії. До появи комедій Миколи Васильовича в російській драматургії були лише дві достойні п’єси: «Недоросток» Фонвізіна та «Горе від розуму» Грибоєдова. Театри вимагали появи своїх національних п’єс, сюжетів і характерів. «Ревізор» став тією комедією, яка вивела на сцену «російський характер» і висміяла всі суспільні вади і людські недоліки, які були породжені самодержавно-кріпосницьким устроєм.

. Історія появи комедії Гоголя «Ревізор»

В жовтні 1835 року Гоголь писав до Пушкіна: «Сделайте милость, дайте какой-нибудь сюжет, хоть какой-нибудь смешной или не смешной, но чисто русский анекдот. Рука дрожит написать тем временем комедию.… Сделайте милость, дайте сюжет, духом будет комедия из пяти актов, и, клянусь, будет смешнее черта …»

І Пушкін подарував Гоголю сюжет. Поет розповів про якогось Павла Свиньїна, котрий приїхав до Бессарабії та видавав себе за поважного петербурзького чиновника, і лише після того, як почав брати хабарі в арештантів, його зупинили. Крім того, Пушкін розповів як в 1833 році, коли він збирав матеріал про історію пугачовського повстання, місцевий губернатор вирішив, що перед ним таємний ревізор, котрого заслали перевірити губернську адміністрацію. Подібні історії не були рідкістю в російській дійсності того часу. Відомий український письменник Квітка-Основ’яненко використав подібний сюжет для власної комедії «Приїзжий зі столиці».

. Робота Гоголя над комедією «Ревізор»

Гоголь отримав сюжет майбутньої п’єси в жовтні 1835 року, комедію написав вже в грудні. Але це була перша редакція. Насправді, над п’єсою він працював до 1842 року. Всі ці роки він трудився над підсиленням викривально-сатиричного звучання комедії, котра стала відображенням не поодинокого випадку, а узагальнюючим зображенням типових явищ російської дійсності. В Москві прем’єра відбулася в травні 1836 року у МХАТі. Роль городничого виконував великий українець, товариш Т.Г.Шевченка – М.Щепкін.

ПЕРЕПИСАТИ Останній абзац .

Завдання №2 Вільне введення тексту

Чиновники провінційного міста N

Брехуни

Господар провінційного міста N

Бездільники

Боягузи

Донощики

Дармоїди

Зажерливі

Картярі

Крадії

Наклепники

Підлабузники

Невігласи

П’яниці

Пліткарі

Переписати таблицю.....Написати характеристику Хлестакова

Рефлексія від 9 учнів

Сподобався

8 1

Зрозумілий

8 1

Потрібні роз'яснення

8 1