Учні ознайомляться з особливостями купівлі товарів в магазині та на ринку;
навчаться аналізувати інформацію з касового чека; зможуть пояснити як працює каса, POS-термінал
Конструктор уроків
Учні ознайомляться з особливостями купівлі товарів в магазині та на ринку;
навчаться аналізувати інформацію з касового чека; зможуть пояснити як працює каса, POS-термінал
1
Розділ 1. Урок на тему «Купівля товарів у магазині, на ринку, вулична торгівля» (з курсу «Фінансово грамотний споживач» 6 клас)
Мета: ознайомити з особливостями купівлі товарів в магазині та на ринку;
навчити аналізувати інформацію з касового чека; пояснити як працює каса, POS-термінал; навчити розраховуватися за товари та послуги.
Основні поняття: касовий чек, POS-термінал.
Обладнання: Фінансово грамотний споживач. 6 клас: навч. посібник / авт. кол.; за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Т. С. Смовженко. – К.: ДВНЗ «Університет банківської справи», 2016. – 122 с., Фінансово грамотний споживач. 6 клас: робочий зошит учня, / авт. кол.; за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Т. С. Смовженко. – К.: ДВНЗ «Університет банківської справи», 2016. – 50 с.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Вправа «Я всміхаюсь»
Щоб наша зустріч була щирою, доброю, подаруйте усмішки один одному. Адже відомо: коли люди усміхаються, стає веселіше, світліше, тепліше на світі, бо через усмішку вона дарує тепло своєї душі, доброту.
І. Актуалізація опорних знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
Щоб дізнатися про що ми будемо говорити на цьому уроці виконаємо вправу.
Вправа «Доповни речення»
1.Спеціалізоване місце для продажу різних товарів (магазин)
2. Місце, де продають, купують або обмінюють товари підприємці (ринок )
Тема нашого уроку пов’язана з магазином та ринком. Запишіть тему уроку в зошити «Купівля товарів у магазині, на ринку, вулична торгівля».
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Займи позицію. Зміни позицію»
Діти, ви напевно не раз ходили з мамами за покупками в магазин чи на ринок. Бачили як стоять люди на вулиці, розклавши на асфальті свій товар: сир, сметану, молоко, м’ясо, ковбаси. Вони торгують продуктами, макаронами, печивом, цукром. Ці товари у них дешевші, ніж у магазині. Але в магазинах це гарно розкладено на полицях, в упаковках, але ціни дещо дорожчі.
Біля дошки є три таблички. Якщо, ви виберете товар на вулиці займіть 1 місце, якщо у магазині – 2 місце, якщо на ринку – 3 місце.
Діти відповідають на запитання:
Чому вибрали саме цю позицію?
Доведіть перевагу магазинів.
А що можна брати на ринку чи на вулиці?
Учитель. На вулиці не перевірена якість, без належної упаковки, не дотримані санітарно – гігієнічні вимоги, літо-пил, сонце, мухи. А тепер, можливо хтось хоче змінити позицію, чому? Чому все ж таки краще купувати товари в магазинах?
ІІІ . Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
1.Купуємо товари в магазині, на ринку, вулична торгівля.
Робота в групах.
1–ша група.
Завдання. Особливості купівлі товарів в магазині.
2-га група.
Завдання. Особливості купівлі товарів на ринку.
3-тя група.
Завдання. Особливості вуличної торгівлі.
Після того як учні в групах обговорять питання спікер кожної групи називає особливості кожного виду торгівлі.
2. Розрахунок за товар чи послугу. Каса, POS-термінал.
Робота з поняттями: каса, готівкові та безготівкові платежі, POS-термінал.
Учні знаходять інформацію в смартфонах і записують в зошити.
Вправа «Сорбонка»
На одній стороні картки записується економічне поняття, а на другій - відповідь. Учень, взявши картку дає відповідь і сам перевіряє правильність відповіді.
3.Касовий чек.
Вправа «Дослідження»
Учні приносять на урок касові чеки.
Робота в парах.
Учні знаходять інформацію, яка повинна бути на чеку і записують в зошит.
Зразок.
Касовий чек повинен містити таку інформацію:
назву магазину або торгівельної точки;
адресу господарської одиниці;
індивідуальний податковий номер платника податку;
кількість, вартість отриманого товару або послуги;
вартість одиниці виміру товару;
найменування товари чи послуги;
позначення форми оплати і суму коштів;
загальну вартість придбаних товарів;
порядковий номер, дату і час проведення операції;
напис «Фіскальний чек» і логотип виробника.
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
Робота з таблицею.
Які переваги і недоліки має купівля товарів у різних місцях продажу?
Місце продажу товару | Переваги | Недоліки |
Магазин | ||
Ринок | ||
Вулиця |
V. Домашнє завдання
Дізнайтеся в батьків:
Які товари купують в магазині?
Що найчастіше купують на ринку?
Чи купують товари на вулиці?
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0