Урок музичного мистецтва №6
Тема: Про що розповів натюрморт.
Мета:
Ознайомити учнів із жанром натюрморту в образотворчому мистецтві та його зв’язком із музикою.
Розвивати вміння аналізувати твори мистецтва різних видів.
Вчити співати українську народну пісню «Ходить гарбуз по городу».
Виховувати любов до народної творчості, праці, родини, природи.
Обладнання:
Репродукції натюрмортів (наприклад: О. Мурашко «Натюрморт з гарбузами»).
Аудіозапис або виконання пісні «Ходить гарбуз по городу» на акордеоні.
Ілюстрації овочів, предметів побуту.
Музичні інструменти (металофон, бубон, трикутник).
Акордеон.
Ноутбук.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Привітання з учнями, налаштування на гарний настрій.
Музичне вітання:
«Проспівав дзвінок! Починається урок!
З божої ласки, з маминої казки!
З щирого старання, гомінких пісень!
- Добрий день, вам діти!
- Добрий день!»
2. Мотивація діяльності
Учитель показує картину:
Що ми бачимо на цих картині?
Обговорення: «Як можна “намалювати” гарбуз у музиці?»
Учні добирають звуки: низькі — «великий гарбуз», високі — «огірочки», «бурячки».
3. Слухання музики:
- А. Мігай. Музична казочка «Чарівні квіти» (фрагмент).
- М/ф «Їздить трактор по городу – у причепі возить воду».
4. Вивчення пісні «Ходить гарбуз по городу»
Ознайомлення зі змістом пісні: гумористичне зображення родини овочів.
Слухання пісні у виконанні.
Обговорення: Хто головний герой? Чому пісня весела?
Розучування куплетів із показом рухів (імітація ходи гарбуза, поклони овочів).
Перегляд м/ф «Ходить гарбуз по городу».
5. Слухання та інтерпретація української народної пісні «Женчичок-бренчичок» в обробці М. Леонтовича.
6. Підсумок уроку
Що нового дізналися ?
Про що розповіла пісня?
Який настрій мала музика?
7. Музичне прощання:
«Наш урок завершено! До побачення!»