Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Історія року

27.01.2022
0 0
7 Клас

3

16

185

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Урок музичного мистецтва.7 клас .Розробка містить інформацію про історію,види та представників року

Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

Вітаю вас на уроці музичного мистецтва

Посилання на урок: https://meet.google.com/nvc-pduq-xvq

Завдання №2:

Теоретичний блок

Розповідь про рок-музику

Слухання  музики  Група «Бітлз» («The Beatles») «Учора» («Yesterday») 

 Поділіться своїми враженнями від прослуханого  твору

«Бітлз» («The Beatles») – британський  біт – рок – гурт, створений  1960 р.               у м. Ліверпуль (Велика  Британія). Уважається  найвідомішим музичним  гуртом упродовж  всієї історії  музики. Кількість  проданих платівок  гурту  перевищує один  мільярд примірників, що  є рекордом  світової  музичної індустрії. П'ятнадцять  альбомів «Бітлз» очолювали  хіт - паради  Великої Британії – частіше, ніж  будь – яких інших  виконавців. До  першого складу  гурту входили: Джон Леннон (вокал, рит-гітара), Пол  Маккартні (вокал  ритм - гітара), Джордж  Харрісон (вокал,  соло - гітара), Стюарт Саткліфф

(бас - гітара), і Піт Бест (ударні). Музика  «Бітлз» поступово  ускладнювалася, музиканти  перейшли від  виконання   дуже простих пісеньок скіффл (різновид народної  музики, популярної  у Великій  Британії в другій  1950 – х рр.) до рок-н-ролу. Експериментуючи  з  класичною, східною і електронною  музикою, «Бітлз» привнесли в популярну музику  живий  дух, одночасно  розширивши аудиторію  своїх шанувальників. Перелік  хітів «Бітлз» вражає. Пісні «Michelle», «Yesterday», «Help!», «Yellow Submarine», «Penny Lane», «Strawberry Fields», «The Foolonthe Hill», можна  почути в радіоефірах і сьогодні.

Рок - музика (англ. rock) — узагальнена назва низки напрямів популярної музики другої половини XX століття, що походять від рок-н-ролу та ритм-енд-блюзу.

Термін  rock, очевидно, є скороченням від Rock’n’roll і дослівно перекладається як «хитати(ся); трясти(ся)». Також роком називають своєрідний спосіб життя деяких шанувальників рок-музики, що переріс у субкультуру.

Рок - музика має велику кількість напрямів: від танцювального рок-н-ролу до металу. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється  поп-музиці (так званій «попсі»), хоча

чіткої межі між поняттями «рок» і «non» не існує, а чимало музичних  явищ  балансують на  межі між ними.

Характерні риси рок-музики: рок-музика зазвичай виконується рок-групою, шо складається з вокаліста, гітариста (який грає на електрогітарі), бас-гітариста і барабанщика, іноді клавішника. В ок¬ремих випадках можуть  використовуватися також саксофон, губна гармоніка,  акордеон  та   інші   інструменти.

Відмітні риси рок-музики — одноманітний ритм із сильним бек-бітом, що підтримується барабанами та електрогітарою.

Розвиток   рок – музики та  його  різновиди

У 1957 р. була записана композиція «Rumble» гітариста Лінка Рея, в якій вперше був використаний ефект фаз на гітарі. Це стає початком народження року.

Легендарний  британський   біт-рок-гурт   «The Beatles» із Ліверпуля у складі Джона Леннона, Пола Маккаргні, Джорджа Гаррісона та Рінго Старра започаткував новий етап у рок-музиці.

Гурт справив значний вплив на non- і рок -музику XX століття. Саме цей гурт змінив роботу музичних студій, розподіливши на студійні та концертні записи, а також запровадив моду в зачісках та одязі. Але найбільший вплив «The Beatles» був у формі та змісті рок-музики, у багатстві жанрів, мелодизмі, експериментаторстві в музичних формах.

Найвідомішою групою що виникла на базі ритм-енд-блюзу і впродовж усієї своєї кар’єри поверталася до блюзових коренів, є «The Rolling Stones». їхній імідж був значно агресивнішим, ніж у «The Beatles», звучання і проблеми, що порушувалися в піснях, також демонстрували новий підхід до музики.

У 60-70-х роках починають формуватися та розвиватися численні течії року: фольк-рок, поп-рок, психоделічний рок, класичний рок, хард- рок, прогресивний рок, глем-рок та інші.

Хард-рок. Ряд груп, які намагалися на основі блюз-року створити «важке» гітарне звучання, вже в другій половині 1960-х років закла¬ли основи напряму, який назвали хард-роком. Першим альбомом хард-року вважається дебютна платівка групи «Led Zeppelin» 1969 p. У цій течії також працювали гурти «Black Sabbath» і «Genesis».

Прогресивний рок розвинувся на межі I960—1970-х років  від   психоделічного року та як результат експериментів   з   електронними   інструментами, джазовою та   академічною  музикою.

Аранжування   композицій цієї течії включають доробки класичної, джазової, етнічної музики і навіть авангарду.

Софт-рок. На базі поп-року 1960- 1970-х років виник дуже легкий («сімейний») вид року — софт-рок, представлений Тіною Тернер, гуртами «Bread», «The Carpenters» та іншими.

Спорідненим до цього напряму можна вважати поп-рок 1970-х — із м’якою, спокійною рок-музикою. Представники цього напряму — Елтон Джон, Род Стюарт, Біллі Джоел.

Панк-рок. Група «Ramones» стала першою справжньою панк-рок- групою і однією з найвпливовіших груп альтернативного року взагалі. Характерним для гіанк-року була нігілістична, іноді антигромадська ідеологія, виражена, як правило, в швидкій, агресивній манері гри; основою такого роду музики була не віртуозна виконавська майстер-ність, а бажання самовираження, драйв та енергетика.

У 1980-х роках у СРСР стала розвиватися своя рок-сцена, на якій переважали гурти — «Кіно», «Наутілус Помпіліус», «ДДТ», «Аліса», «Агата Крісті», «Пікнік» та інші.

Симфо-метал. У європейських рок-композиціях кінця 90-х років великого поширення набуло використання елементів класичної музики — живі оркестри (або заміна їх аналогічними синтезаторними ефектами) і багатий, майже оперний жіночий вокал. Найбільшої популярності набули групи «Nightwish», «Within Temptation», «Rhapsody» та інші.

«Pink Floyd» — британський рок-гурт, провідний представник жанрів психоделічного та прогресивного року. Група відома своєю психоделічною космічною музикою, філософськими текстами, екс-периментами зі звуком.

Відомим твором групи стала рок-опера «The Wall». Творчість гурту вплинула на розвиток усієї рок-музики.

«Queen» — британський рок-гурт, створений 1971 р. у Лондоні. Такого «оперного» багатоголосся ніхто раніше не чув: їхня музика здивувала багатьох.

Найвідоміші пісні групи: «We Are the Champions», «We Will Rock You», «Bohemian Rhapsody», «The Show Must Go On» тощо. Популярними були також їхні кліпи, причому відеоролик на композицію «Bohemian Rhapsody» вважається першим відеокліпом в історії світової музики.

Розповідь про історію розвитку рок-музики в Україні.

Українська рок-музика виникла наприкінці 1960-х років та була представлена творчістю аматорських біг-бітових та ритм-енд-блюзо- вих гуртів («Еней», «Гуцули», пізніше — «Діалог», «Крок», «Лабіринт» та інших).

У наш час в Україні проводиться ряд рок-фестивалів, наприклад, «Тарас Бульба», «Рок Січ», «Чайка», «Славське Рок», «Шешори» тощо.

Сучасна українська рок-музика має багато напрямків, наприклад, альтернативний рок («Esthetic Education»), поп-рок (Лама, гурти «Ан-титіла», «Друга ріка», «Скрябін», «С.К.А.Й.»), важкий-метал («Біла вежа», «Мотор'ролла»), етно-рок («ВВ»), фолк-рок («Кому вниз», «Мандри», «Русичі»), мелодійний рок («Океан Ельзи») тощо.

Гурт «Океан Ельзи» (або скорочено — «O.E.») — культовий український рок-гурт, створений у 1994 році у Львові. Склад гурту змінювався кілька разів. Незмінним лідером та вокалістом гурту є Святослав Вакарчук.

До найвідоміших пісень групи відносять «Відпусти», «911», «Без бою», «Вище неба», «Все буде добре», «Я так хочу», «Обійми» та інші. Пісні гурту звучать у першому українському анімаційному мультсеріалі «Лис Микита» та дитячому фільмі «Прикольна казка».

У грудні 2013 р. гурт «Океан Ельзи» зіграв на підтримку Євро- майдану на Майдані Незалежності.

У 2014 р. група провела всеукраїнський тур, приурочений її 20-річчю. Концерт у Києві в НСК «Олімпійський», що відбувся в рамках цього туру, зібрав понад 70 тис. глядачів і став наймасовішим сольним концертом в історії України.

Музичне сприймання. Гурт «Океан Ельзи». Фрагменти творів «Відпусти», «Без бою», «Все буде добре», «Обійми».

        

Завдання №3:

Завантаження файлу

Виписати нові терміни та визначення у зошит.Створити плакат на тему "Рок".Це може бути інформація про авторів року, виконавців,історію рок музики,музичні твори у стилі року

Рефлексія від 6 учнів

Сподобався:

6 0

Зрозумілий:

6 0

Потрібні роз'яснення:

6 0
Рекомендуємо

"ІСТОРІЯ РОК-МУЗИКИ"

"ІСТОРІЯ РОК-МУЗИКИ"

388

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Музика
7 клас

38 грн

"ІСТОРІЯ РОК-ОПЕРИ"

"ІСТОРІЯ  РОК-ОПЕРИ"

216

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Музика
7 клас

38 грн

Історія рок-опери. (7 клас Урок №30)

Історія рок-опери. (7 клас Урок №30)

55

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Музика
7 клас

50 грн

"РОК-Н-РОЛ"

"РОК-Н-РОЛ"

394

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Музика
7 клас

38 грн

Рухи Землі.Пори року.

Рухи Землі.Пори року.

373

Аватар профіля Павлюк Тетяна Анатоліївна
Природознавство
5 клас

40 грн

Схожі уроки

Тема:Що таке не програмна музика?

Тема:Що таке не програмна музика?

1101

Аватар профіля Злидень Ольга Петрівна
Музика
5 клас

Тема:Популярні ВІА

Тема:Популярні ВІА

890

Аватар профіля Злидень Ольга Петрівна
Музика
7 клас

Франція та Англія - країни палаців, театрів, музеїв Динаміка. Г. Грегсон-Вільямс. Музика з к/ф «Хроніки Нарнії». . Виконання «Хлоп! Хлоп!» Англійська пісня- гра

Франція та Англія - країни палаців, театрів, музеїв Динаміка. Г. Грегсон-Вільямс. Музика з к/ф «Хроніки Нарнії».  . Виконання «Хлоп! Хлоп!» Англійська пісня- гра

387

Аватар профіля Краснік Олена Степанівна
Музика
4 клас

Тема:Дитяча народна пісня

Тема:Дитяча народна пісня

29

Аватар профіля Злидень Ольга Петрівна
Музика
5 клас

Сучасна музика. Стилі та напрями.

Сучасна музика. Стилі та напрями.

421

Аватар профіля Дейлик Богдана Петрівна
Музика
7 клас