Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Весняна природотерапія для дітей: цікаві ідеї для проєктної діяльності
»
Взяти участь Всі події

Тема:Популярні ВІА

Музика

Для кого: 7 Клас

13 проходжень

3 запитань

02.02.2022

96

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Знайомство з історією ВІА

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Ознайомтесь з інформацією:Музичний колектив (музичний ансамбль, гурт) – колектив людей, обєднаних спільною роботою, що повязана з музикою.

Серед найбільш відомих груп - "Океан Ельзи", "Воплі Відоплясова", "Танок на майдані Конго", "Скрябін", "Тартак", "Плач Єремії" та інші.

Рок-гурт, поп-гурт, панк-гурт, джазовий ансамбль чи джаз-бенд – ці терміни використовуються в наш час, а на радянських теренах популярним був термін ВІА – вокально-інструментальний ансамбль.

ВІА – офіційне найменування професійних та самодіятьних гуртів на теренах колишнього СРСР у 1960-1980-х роках.
Типовий  вокально-інструментальний ансамбль складався із 6-10 і більше вокалістів та мультиінструменталістів . На чолі ансаблю стояв художній керівник , який здебільшого був і виконавцем, а також музичний керівник.             Більшість музикантів ВІА були професіоналами з високим рівнем виконавської майстерності . ВІА використовували звичайний для поп- і рок –груп набір інструментів: електрогітари, урарну установку, різні варіанти електронних клавішних, апаратуру звукопідсилення

Слухання музики. ВІА «Самоцвіти» - «Клен». 

Самоцвіти — радянський і російський ВІА створений народним артистом Росії Юрієм  Маліковим. Серед відомих пісень є такі, як «Мой адресс Советский Союз», «Там, за туманами», «Вся жизнь впереди», «Не повторяется такое никогда», «Все, что в жизни есть у меня», та інші безсмертні хіти котрі любить, слухає, співає не одне покоління наших земляків.У репертуарі «Самоцвітів» більше 500 пісень, багато хто з яких стали справжньою вітчизняною пісенною класикою і увійшли до енциклопедії радянської і російської естради.

Слухання музики. ВІА «Машина часу» - «Поворот».

«Машина часу» - радянська і російська рок-група. Заснована Андрієм Макаревичем і Сергієм Кавагое 27 травня 1969 року. Жанр творчості групи включає елементи класичного року, рок-н-ролу, блюзу і бардівської пісні. Автор більшості пісень- Андрій Макаревич

Сьогодні ми послухаємо пісню «Поворот» у виконанні групи «Машина часу».

Слухання музики. ВІА«Смерічка», «Водограй».

Легендарний ВІА «Смерічка» бур створений 1970-х роках. Солістами ансамблю виступали С.Ротару, В.Зінкевич та Назарій Яремчук. Пісні для ВІА писали В.Івасюк та Л. Дутківський. Відомими на весь світ стали  деякі пісні у виконанні ВІА «Смерічка»: «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори» та інші.

Завдання №2 Теоретичний блок

Перегляньте відео урок:

Завдання №3 Завантаження файлу

Підготуйте коротку інформацію про улюблений гурт

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався

8 0

Зрозумілий

8 0

Потрібні роз'яснення

8 0