Конструктор уроків
2
0
100
0
1
0
1
Урок музичного мистецтва №18 3 клас
Тема: Мандрівка у світ фантастики (продовження).
Мета уроку
Навчальна:
поглибити уявлення учнів про ансамблеве музикування (дует, тріо, квартет);
формувати вміння розрізняти засоби музичної виразності;
ознайомити з музичними образами фантастичних персонажів.
Розвивальна:
розвивати музичний слух, ритмічне відчуття, вокальні навички;
формувати здатність емоційно сприймати музику та передавати художній образ у співі.
Виховна:
виховувати інтерес до музичного мистецтва;
сприяти розвитку дружніх взаємин під час ансамблевого співу.
Тип уроку
Комбінований (слухання музики, перегляд, спів, музично-ритмічна діяльність).
Обладнання
Аудіозаписи, презентація, фрагмент мультфільму,підручник автор Л. Масол «Мистецтво» 3 клас, акордеон, ноутбук, колонка.
2
Хід уроку
1. Організаційний момент
Музичне вітання. Налаштування учнів на творчу атмосферу.
2. Актуалізація знань
Бесіда: Чи любите ви фантастичні історії? Які казкові герої вам запам’яталися?
У минулому вигадані герої мандрували світом на килим-літаку, повітряній кулі. А персонажі сучасних мультфільмів гасають на трансформерах, електроскутерах і зорельотах.
Вгадайте загадку:
У ступі літаю, дітей викрадаю,
В хатинці на курячій ніжці живу.
І добрим людям назло лиш роблю.(БАБА ЯГА)
Якою ви її собі уявляєте?Вона добра чи зла?На чому пересувається?
3. Слухання музики
Лариса Іваненко «Бабуся Ягуся»
Коротка розповідь про образ Баби-Яги.
Слухання твору.
Обговорення:
Який характер музики?
Які засоби виразності допомагають створити образ (темп, динаміка, регістр)?
4. Перегляд відео
Відгадайте загадку. Спробуйте впізнати цього казкового фантастичного персонажа.
Хто моторчик свій заводить?
З даху в гості хто приходить?
На урок до нас дістався!
- Скажем дружно:
Здрастуй,…………….(КАРЛСОН)!
Пригадайте з казки (мультфільму), що ви знаєте про Карлсона?
Який він за характером?
Що полюбляє?
Фрагменти мультфільму «Карлсон, який мешкає на даху».
Бесіда:
Як музика допомагає краще зрозуміти героя?
5. Музична руханка «КАЗКА».
6.Музична грамота.
Вивчення понять ансамбль, дует, тріо, квартет( із показом картинок ).
Ансамбль – група музикантів із двох і більше виконавців, які виконують музику разом.
Гра «Вгадай»: скільки виконавців може бути в ансамблі?
7. Вокально-хорова робота
Розспівування
Вивчення пісні «Планета дитинства» муз. і сл. Д.Пташинської
Прослуховування пісні.
Робота над текстом і мелодією.
Спів по фразах.
Виконання пісні ансамблями: дуетами,тріо, квартетами.
Звернути увагу на злагодженість співу та передачу настрою.
Учні об’єднуються в невеликі ансамблі та виконують куплет пісні із супроводом на шумових музичних інструментах.
8. Творче завдання
Придумайте мелодію та виконайте її із супроводом.
Моторчик свій я заведу,
Шукать пригоди полечу!
9. Підсумок уроку
Які фантастичні образи ми сьогодні зустріли?
Що нового дізналися про ансамблевий спів?
Рефлексія: Який момент уроку сподобався найбільше?
10.Музичне прощання.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0