Урок:

Методична розробка "День толерантної людини"

15.03.2023
0 0
9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, I курс, II курс

1

1

198

0

2

3

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Методична розробка

профілактичного заняття для здобувачів освіти на тему:

«ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОЇ ЛЮДИНИ»

Мета:

- познайомити учасників заняття, створити умови для ефективної роботи;

- підвищити самооцінку у здобувачів освіти;

- розвивати уяву, здатність до емпатії, співпереживання і співчуття, довіру,
гідність і самопізнання як елементи толерантності; - формування основних уявлень про життя в стилі толерантності.

Методи та технології реалізації: міні-лекція, проведення вправ, міні-дискусія.

Матеріали та обладнання: фліпчарт, стікери, маркери, кольорові фломастери, листи формату А3, заздалегідь підготовлені роздруковані матеріали для проведення Додаток А.

Структура заняття

з/п

Види роботи

Орієнтовна

тривалість

1.

Вступне слово

1 хв.

2.

Вправа «Розповідь про себе». Прийняття правил групи

10 хв.

3.

Вправа «Що я найбільше ціную в собі»

10 хв.

4.

Вправа «Автопортрет»

10 хв.

5.

Вправа «Мінус-плюс»

10 хв.

6.

Вправа «Перехоплення ініціативи»

10 хв.

7.

Вправа «Як стати своїм?»

10 хв.

8.

Міні-диспут на тему толерантності кожного дня

15 хв.

9.

Вправа «Квітка толерантності»

10 хв.

10.

Рефлексія

4 хв.

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Хід заняття

1. Вступне слово (1 хв.).

Позиція терпимості і довіри – це основа для здійснення вибору майбутніх поколінь на користь миру, а не війни, мирного співіснування людства, а не конфліктів.200 белых человечков для презентации без фона

Толерантність є важливим компонентом життєвої позиції зрілої та психічно здорової особистості, яка має свої цінності і інтереси, яка буде готова при потребі, їх захищати, але одночасно з повагою відноситься до позицій і цінностей інших людей.

200 белых человечков для презентации без фона Сьогодні, маніпулюючи термінами «толерантність», «толерантне відношення», виправдовують низькоморальну, вседозволену, безвідповідальну, а іноді протиправну поведінку особистості. Тому дуже важливо розібратися і зрозуміти сутність феномену толерантності, зокрема його проявів як стійкої риси особистості.

2. Вправа «Розповідь про себе» (10 хв.).

Мета: знайомство учасників; виявлення очікування здобувачів освіти; створення доброзичливої атмосфери.

Матеріали: стікери, маркери.

Идеи на тему «Человечки» (100) | презентация, смайлики, эмодзиХід роботи: група учасників розміщується на стільцях, утворивши коло. Так як теоретично всі учасники можуть бути з однієї групи, знайомство між собою може полягати в проведенні вправи. Кожен на протязі близько 1 хвилини розповідає про себе те, що забажає. Початок розповіді обов’язково починається з фрази «Моє ім’я». Розповідь про себе повинна складатися з двох половин: перша половина - «мені подобається», друга половина - «мені не подобається». Час проведення вправи не лімітується, але потрібно приблизно розрахувати на орієнтовний час.

3. Вправа «Що я найбільше ціную в собі» (10 хв.).

200 белых человечков для презентации без фонаМета: продовження знайомства, створення доброзичливої атмосфери; сприяння налагодженню позитивних взаємостосунків між учасниками, створити атмосферу взаємної довіри, налаштувати групу на плідну роботу, визначити найбільш цінну якість кожного здобувача освіти.

Матеріали: стікери, маркери.

Хід роботи: кожен з учасників профілактичного заняття називає своє ім'я та одну якість, яку він найбільше цінує в собі (наприклад, «Мене звати Оксана, я ціную в собі стриманість», і т. д.).

Белые человечки для презентации на прозрачном фоне - фото и картинки abrakadabra.fun4. Вправа «Автопортрет» (10хв.). Мета: стабілізація та підвищення самооцінки учасників тренінгу. Матеріали: листи паперу формату А4, кольорові маркери, фломастери, скотч. Хід роботи: учасникам пропонується уявити, що в них має відбутися зустріч з незнайомою людиною і потрібно, щоб вона впізнала вас. Пропонується описати самого себе, знайти такі ознаки, які будуть виділяюти вас з натовпу. Опишіть свій зовнішній вигляд, ходу, манеру говорити, одягатися; можуть бути притаманні лише вам жести, які звертають на себе увагу.

Далі можливі 2 варіанти, які може обрати ведучий:

Варіант № 1. Робота відбувається в парах. Учасники по черзі представляють партнеру свій самоопис. У процесі розповіді одного з партнерів, інший може ставити уточнюючі питання для того, щоб «автопортрет» був більш повним. Варіант № 2. Ведучий збирає описи і зачитує їх по черзі. Після прочитання кожного опису учасники повинні вгадати, про кого йде мова. Після проведення вправи обов’язково проводиться обговорення, на якому піднімаються питання.

Питання для обговорення: 1) Чи легко було описувати себе? 2) Що було найскладнішим? 3) Що ви відчували, коли зачитували ваш «автопортрет»? 4) Наскільки точними були описи? 5) Які труднощі ви відчували при вгадуванні людини? 6) Що вам допомогло?

04026szb-3073-600x510.png5. Вправа «Мінус-плюс» (10хв.). Мета: Формування особистісної поведінки та сприйняття критики. Матеріали: листи паперу формату А4, кольорові маркери, фломастери, скотч.

Хід роботи: «Зараз кожен з вас по черзі вислухає, що думають про нього учасники тренінгу». Члени групи за бажанням, називають одну вашу якість, яка, на їх погляд, допомагає вам у спілкуванні, і одну, яка заважає. Пам'ятайте, що називати слід ті якості, які проявилися в ході роботи групи. Після того, як всі висловлять свою думку, черга переходить до наступного учасника.
Після проведення вправи обов’язково проводиться обговорення, на якому піднімаються питання:

- Які почуття викликала інформація про себе?
- Чи змінилося що-небудь у вашому сприйнятті інших людей в групі?

цветные человечки: 2 тыс изображений найдено в Яндекс Картинках6. Вправа «Перехоплення ініціативи» (10хв.). Мета: Формування особистісної поведінки в умовах конкуренції зі сторони толерантності. Матеріали: листи паперу формату А4, кольорові маркери, фломастери, скотч.

Хід роботи: в даній вправі її учасникам пропонується ситуація неформального спілкування, а саме конкуренція. Кожному з учасників потрібно привернути увагу до себе, розповідаючи щось цікаве та значуще для інших. При цьому, необхідно, щоб хтось вже почав щось розповідати і вдало перехопити у нього ініціативу. Також важливо, щоб учасники не поводились грубо чи агресивно. Перехоплення ініціативи в спілкуванні повинно проходити не ображаючи інших членів групи. Виступають всі учасники. Картинки человечка - 74 фото

7. Вправа «Як стати своїм?» (10хв.). Мета: формування особистісної поведінки у спілкуванні на засадах та принципах толерантності. Матеріали: листи паперу формату А4, кольорові маркери, фломастери, скотч. Хід роботи: учасникам групи, кожному окремо, пропонується ситуація, коли потрібно уявити, що студент ніби не знає інших учасників групи, але йому необхідно увійти в контакт і познайомитись з ними. Для цього необхідно сказати декілька фраз, щоб на нього звернули увагу і сприйняли за свого.

Фон с человечками для презентации (75 фото) • Прикольные картинки и позитив8. Міні-диспут на тему толерантності кожного дня (15 хв.).

Мета: Виявлення обізнаності учасників що до поняття толерантності та її проявів. У всі часи толерантність вважали однією з шляхетних людських проявів. Це насамперед, уміння жити, проявляючи терпимість до відмінностей інших людей, не заважати іншим, не порушувати їх свобод та прав. Коротко толерантність можливо описати як товариськість, готовність до співробітництва, компромісу та довіри. Але при цьому, проявляючи таку рису характеру, мати впевненість, що інші також будуть ставитися до вас виходить не завжди. На жаль, на теперішній час байдужість, поблажливість, вседозволеність можуть видавати за прояви толерантності. Це звичайно може привести до можливих проявів агресії в майбутньому. Толерантність як риса характеру людини, є однією зі складових успіху в майбутньому житті. При цьому необхідно зрозуміти та засвоїти декілька простих істин: - необхідно розуміти, що всі інші люди різні; - цінувати в кожній людині особистість. Це означає, що потрібно поважати переконання, думки і почуття, не намагаючись покращити це все на свій лад; - за будь-яких обставин залишатися людиною, зберігаючи власне обличчя.

Человечки с пазлами для презентации - фото и картинки abrakadabra.fun9. Вправа «Квітка толерантності» (10хв.). Мета: закріплення поняття толерантності та її проявів. Матеріали: листи паперу формату А4, кольорові маркери, фломастери, скотч, підготовані заздалегідь матеріали Додаток А. Хід роботи: учасникам пропонується визначити основні прояви толерантності. Учасник, який назвав прояв толерантності , який зазначено на аркуші паперу у формі пелюстки квітки, отримує її та пояснює значення. Після цього він прикріплює на стенді «Квітка толерантності» свій отриманий пелюсток. Приймають участь всі учасники.

10. Вправа-підсумок «Враження» (4 хв.).

Мета: Усвідомлення набутого досвіду та нових вражень. Матеріали: не потрібно. Хід роботи: ведучий пропонує учасникам оцінити власні уявлення відносно толерантності до заняття та після нього. Мають змогу висловитися учасники за бажанням.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Учасникам пропонується визначити основні прояви толерантності. Учасник, який назвав прояв толерантності , який зазначено на аркуші паперу у формі пелюстки квітки, отримує її та пояснює значення. Після цього він прикріплює на стенді «Квітка толерантності» свій отриманий пелюсток. Приймають участь всі учасники.

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Дякую за увагу!

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

практична робота №1 Створення методичної розробки екскурсії

практична робота №1 Створення методичної розробки екскурсії

41

Аватар профіля Бойко Тетяна Вікторівна
Організація екскурсійного обслуговування
III курс

50 грн

Показ та розповідь – найважливіші елементи екскурсії. Їх сполучення і співвідношення. Методична розробка екскурсії. Вибір методичних прийомів. Показ як реалізація принципу наочності.

Показ та розповідь – найважливіші елементи екскурсії. Їх сполучення і співвідношення. Методична розробка екскурсії. Вибір методичних прийомів. Показ як реалізація принципу наочності.

185

Аватар профіля Бойко Тетяна Вікторівна
Організація екскурсійного обслуговування
III курс

50 грн

Розробка веб-сайту

Розробка веб-сайту

269

Аватар профіля Чернишева Антоніна Вікторівна
Професійна освіта
11 клас та II курс

58 грн

День Соборності

День Соборності

312

Аватар профіля Крупіна Ольга Василівна
Виховна робота
5—9 клас

20 грн

"ДЕНЬ ВИШИВАНКИ"

"ДЕНЬ ВИШИВАНКИ"

948

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5—11 клас та дорослі

50 грн

"З ДНЕМ МАТЕРІ!"

"З ДНЕМ МАТЕРІ!"

488

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5—11 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

50 грн

Схожі уроки

Релаксаційні казки "Валентинка для себе"

Релаксаційні казки "Валентинка для себе"

212

Аватар профіля Бердашева Лариса Євгенівна
Психологія
5—6 років та 1—4 клас

Релаксаційні казки "Як зрозуміти, хто справжній друг?"

Релаксаційні казки "Як зрозуміти, хто справжній друг?"

204

Аватар профіля Бердашева Лариса Євгенівна
Психологія
5—6 років та 1—4 клас

Соціальні впливи та конформізм

Соціальні впливи та конформізм

441

Аватар профіля ЗІнченко Тимур Олександрович
Психологія
II курс

Вступ до соціальної психології

Вступ до соціальної психології

139

Аватар профіля ЗІнченко Тимур Олександрович
Психологія
II курс

Релаксаційні казки "Голос маленького серця"

Релаксаційні казки "Голос маленького серця"

365

Аватар профіля Бердашева Лариса Євгенівна
Психологія
5—6 років та 1—4 клас

Безбар'єрність

Безбар'єрність

851

Аватар профіля Сидоренко Юлія Михайлівна
Психологія
9—11 клас