Урок:

Індивідуальне заняття з корекції мовлення. Тема: Диференціація звуків Д-Т

17.02.2025
2 0
1
5—6 років, 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас

5

8

381

0

3

5

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Ця методична розробка допоможе коригувати вимову та розвинути мовлення дитини в ігровій формі.

Тема: Диференціація звуків Д-Т

Мета:

  • Формувати навички правильної вимови звуків Д-Т.

  • Розвивати слухову увагу та фонематичне сприймання.

  • Закріпити звуки Д-Т у словах, реченнях та зв’язному мовленні.

  • Стимулювати розвиток дрібної моторики, уваги та пам’яті.

Обладнання:

  • Картки із зображеннями предметів, що містять звуки Д-Т.

  • Дзеркало (для контролю артикуляції).

  • Дидактичні ігри («Знайди пару», «Чарівний мішечок»).

  • Логопедичні чистомовки, вірші, скоромовки.

  • Артикуляційна гімнастика.

Вміст уроку:
1
2
3
4
5
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Дорогі учні!

Сьогодні нашою метою є розрізнення звуків Д та Т. Запрошую вас до цікавої мовної пригоди. Головне- кожен звук має свою чітку вимову.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Організаційний момент

  • Привітання, мотивація до заняття (ігрова ситуація).

    Привітання:
    -Доброго ранку, дорогі учні! Рада що сьогодні ви завітали на заняття. Сьогодні ми зануримося у світ звуків, адже нашою метою є повторення та розрізнення вимови звуків Д та Т. Запрошую вас до цікавої мовної пригоди, де кожен звук має свою чітку вимову.

    Мотивація:
    -Уявіть, що звуки Д та Т – це як два брати, які допомагають нам робити нашу мову чіткою та зрозумілою. Сьогодні ми продовжуємо вчитися правильно вимовляти кожен звук. Кожна вправа – це крок до того, щоб ваша мова ставала ще красивішою і виразнішою.

Дихальні вправи.

Звуки Д і Т потребують короткого і сильного видиху.

Приклади вправ:

«М’ячик» – дитина уявляє, що надуває великий м’яч, потім різко «випускає» повітря зі звуком «п-п-п».

«Лопання кульки» – короткі і потужні видихи зі звуком «т-т-т»

Артикуляційна гімнастика.

(Мета: підготувати артикуляційний апарат до вимови звуків Д-Т)

  1. Вправа «Молоточок» (стукати язиком по верхнім зубам).

  2. Вправа «Грибочок» (присмоктати язик до піднебіння).

  3. Вправа «Каченята» (клацати язиком, імітуючи дзьоб качки).

Звук [Д] – твердий дзвінкий приголосний.

Особливості артикуляції: кінчик язика притиснутий до верхніх зубів, спинка язика опущена. Під натиском повітряного потоку язик відривається від зубів.Голосові звязки вібрують.

-Вимова звуку Д.Д.Д______ .

Звук [Т] – твердий глухий приголосний.

Особливості артикуляції: кінчик язика притиснутий до верхніх зубів, спинка язика опущена. Під натиском повітряного потоку язик відривається від зубів. Голосові зв'язки не вібрує.

-Вимова звуку Т.Т.Т_______ .

Ізольована вимова звуків Д, Т.

  • Вимовляємо звуки:

    Вимова звуку Д.Д.Д______ .

    Вимова звуку Т.Т.Т_______ .

Д. Д. Д_____ Т. Т. Т_____

2

Диференціація звуків у словах

  1. Гра «Доповни слово»

    – Ось початок слова («до…»08000o9t-51a4-348x213.png

    «то…»), а дитина закінчує і записує внизу .08000o8s-4a97-271x199.png

  1. Гра «Знайди пару» – підбір слів із протиставленням звуків

    дуб – 08000ocl-2baa-123x118.png туп,

    дим – тин.08000of8-405c-200x160.png

ЗАПИШІТЬ СЛОВА,ЯКІ ВИ БАЧИТЕ НА МАЛЮНКАХ:

3

Вправи на диференціацію у реченнях

Чистомовки:

  • Да-да-да – в зоопарку є їда,

    • Та-та-та – у лісі стежка золота.

    Скоромовки:

    • Тато Тані та Тимка тупоче тротуаром.

    ЗАПИШІТЬ ОСЬ ЦЕ РЕЧЕННЯ:

    • Дід Данило дрова рубав, дим додолу димом упав.

      08000op0-7bc6-435x435.jpg

4

Розвиток зв’язного мовлення

Гра «Придумай розповідь. Придумай імена дітей » (за малюнками з обома звуками).08000oxh-8735-553x256.png

Завдання «Закінчи речення» і запиши .

Тато купив великий , червоний..........

08000os6-e14e-642x642.png

5

Підсумок заняття

  • Домашнє завдання: придумати 5 слів із звуками Д-Т, скласти речення.

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Молодець.

Нехай цей урок надихне на нові відкриття, адже кожна маленька перемога наближає вас до великих досягнень у світі мовлення!

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався:

0

Так: 7

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 7

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 6

Так: 1

Рекомендуємо

Узагальнення вивченого з теми «Звуки мови й звуки мовлення. Позначення звуків мовлення на письмі. Склад. Наголос». Тренувальні вправи.

Узагальнення вивченого з теми «Звуки мови й звуки мовлення. Позначення звуків мовлення на письмі. Склад. Наголос». Тренувальні вправи.

698

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
5 клас

33 грн

Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт.

Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт.

442

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
5 клас

35 грн

Діагностувальна робота № 4 Звуки мови і звуки мовлення. Позначення звуків мовлення на письмі. Склад. Наголос (тестові завдання)

Діагностувальна	робота № 4  Звуки мови і  звуки мовлення. Позначення звуків мовлення на письмі. Склад. Наголос (тестові завдання)

533

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
5 клас

35 грн

Звуки мови і звуки мовлення. Відмінність їх від інших звуків, які створює людина. Звуки голосні та приголосні. Фонетична транскрипція

Звуки мови і звуки мовлення. Відмінність їх від інших звуків, які створює людина. Звуки голосні та приголосні. Фонетична транскрипція

505

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
5 клас

33 грн

Самостійна робота з теми "Звукові хвилі"

Самостійна робота з теми "Звукові хвилі"

89

Аватар профіля Гонтарук Лілія Петрівна
Фізика
II—III курси

21 грн

Урок культури мовлення (виразне читання текстів, правильна вимова сполучень звуків, антисуржик тощо).

Урок культури мовлення  (виразне читання текстів, правильна вимова сполучень звуків, антисуржик тощо).

1304

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
6 клас

35 грн

Схожі уроки

Тема корекційного заняття: "Розвиток та корекція пізнавальних процесів №3"

Тема корекційного заняття: "Розвиток та корекція пізнавальних процесів №3"

143

Аватар профіля Скачко Ірина Володимирівна
Інклюзивна освіта
5—6 років та 1—2 клас

Тема корекційного заняття: "Розвиток та корекція пізнавальних процесів №2"

Тема корекційного заняття: "Розвиток та корекція пізнавальних процесів №2"

115

Аватар профіля Скачко Ірина Володимирівна
Інклюзивна освіта
5—6 років та 1 клас

" Як одягатись навесні".Робота над текстом.

 " Як одягатись навесні".Робота над текстом.

260

Аватар профіля Гарбар Таміла Віталіївна
Інклюзивна освіта
2—7 клас

Тема: " Одяг і взуття. Мовний матеріал ".

Тема: " Одяг і взуття. Мовний матеріал ".

661

Аватар профіля Гарбар Таміла Віталіївна
Інклюзивна освіта
2—7 клас

Вірш Т.Г. Шевченка "Встала весна"

Вірш Т.Г. Шевченка "Встала весна"

3020

Аватар профіля Гарбар Таміла Віталіївна
Інклюзивна освіта
2—7 клас

Навчання підлітків з особливими освітніми потребами економічно- фінансовій грамотності на уроках математики, фізики та хімії 7 клас «Точні науки у нас вдома».

Навчання підлітків з особливими освітніми потребами економічно-                  фінансовій грамотності на уроках математики, фізики та хімії  7 клас «Точні науки у нас вдома».

133

Аватар профіля Грицак Тетяна Сергіївна
Інклюзивна освіта
7 клас