Урок:

«Формування інформаційної компетентності у здобувачів освіти"

15.03.2023
0 0
9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, I курс, II курс

1

0

64

0

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Методична розробка

профілактичного заняття для здобувачів освіти на тему:

«ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ»

Мета:

- формування у здобувачів освіти адекватного відношення до мережі Інтернет;

- формування основних знань та уявлень про глобальну мережу;

-привернення уваги молоді до проблеми інтернет-залежності, а також небезпеки, які можуть бути нею спричинені.

Методи та технології реалізації: міні-лекція, міні-дискусія, анкетування.

Матеріали та обладнання: фліпчарт, стікери, маркери, кольорові фломастери, листи формату А3, роздруковані бланки анкети Додаток А.

Структура заняття

з/п

Види роботи

Орієнтовна

тривалість

1.

Вступне слово

1 хв

2.

Вправа «Розповідь про себе». Прийняття правил групи

10 хв

3.

Вправа «Що я найбільше ціную в собі»

10 хв.

4.

Вправа «Інтернет»

15 хв

5.

Вправа «Інтернет: «плюси» та «мінуси» (10 хв.)

10 хв.

6.

Анкетування «Визначення комп’ютерної та Інтернет-залежності»

10 хв.

7.

Рефлексія

4 хв.

Вміст уроку:
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Хід заняття

I. Вступна частина:

1. Вступне слово: Паралельно з усіма позитивними

сторонами інформаційно-комунікаційного середовища

Інтернет, спостерігається й негатив. В Інтернеті швидко розвивається злочинне спілкування. Розповсюджуються віруси, торгівля людьми та дітьми через онлайн, розповсюджуються фільми з насильства та жорстокості над неповнолітніми, порнографія, зокрема, дитяча, залякування та приниження. Намагаються залучити неповнолітніх дітей до наркотичних засобів, міжнаціональну та релігійну ворожнечу, расизм, фашизм, молодіжну агресивну течію, ігрову залежність з негативним змістом.

Для підлітків важливо отримувати необхідну кількість спілкування у реальному світі, адже соціальні мережі покликані не для того, щоб замінити реальне спілкування, а щоб його доповнити та розширити. В світі існує безліч технологій, що допомагають в спілкуванні, роблять його дуже простим. Але в той же час такі технології є також і небезпечними, тому дуже важливо знати як використовувати ці технології, щоб не потрапити у пастку та не стати жертвою злочину.

Вправа «Розповідь про себе» (10 хв.)

Мета: знайомство учасників; виявлення очікування здобувачів освіти; створення доброзичливої атмосфери.

Матеріали: стікери, маркери.

Хід роботи: Група учасників розміщується на стільцях, утворивши коло. Так як теоретично всі учасники можуть бути з однієї групи, знайомство між собою може полягати в проведенні вправи. Кожен на протязі близько 1 хвилини розповідає про себе те, що забажає. Початок розповіді обов’язково починається з фрази «Моє ім’я». Розповідь про себе повинна складатися з двох половин: перша половина - «мені подобається», друга половина - «мені не подобається». Час проведення вправи не лімітується, але потрібно приблизно розрахувати на орієнтовний час.

Вправа «Що я найбільше ціную в собі» (10 хв.).

Мета: продовження знайомства, створення доброзичливої атмосфери; сприяння налагодженню позитивних взаємостосунків між учасниками, створити атмосферу взаємної довіри, налаштувати групу на плідну роботу, визначити найбільш цінну якість кожного здобувача освіти.

Матеріали: стікери, маркери.

Хід роботи: кожен з учасників профілактичного заняття називає своє ім'я та одну якість, яку він найбільше цінує в собі (наприклад, «Мене звати Михайло, я ціную в собі стриманість», і т. д.).

II. Основна частина:

Вправа «Інтернет» (15 хв.)

Мета: вивчити уявлення учасників профілактичного заняття про тему та дізнатися, чи знайомі вони з термінами, що використовуються в Інтернеті та в соціальних мережах; обговорити з учасниками заняття поняття, які асоціюються у них з мережею Інтернет.

Матеріали: ватман, маркер.

Хід роботи: тренер пропонує учасникам обговорити терміни «кіберпростір», «чат», «форум», «блог», «нік» та інше. Відповіді учасників тренер записує на ватмані. Учасники заняття по черзі на всі букви алфавіту називають слова, які асоціюються з Інтернетом.

Вправа «Інтернет: «плюси» та «мінуси» (10 хв.)

Мета: з'ясувати, про які небезпеки в Інтернеті знають учасники.

Матеріали: ватман, листи паперу формату А3, кольорові маркери, фломастери, скотч.

Хід роботи: учасники поділяються на чотири групи, які одержують назви комп’ютерних термінів (наприклад, флешка, диск, миша, сайт тощо). Двом групам дається завдання записати всі «плюси» Інтернету, двом – «мінуси». Потім гурти презентують свої напрацювання, доповнюючи одна одну. Соціальний педагог доповнює (за неохідності) всі чотири групи.

III. Заключна частина:

Анкетування «Визначення комп’ютерної та Інтернет-залежності» (10 хв.)

Мета: проведення анкетування комп’ютерної та Інтернет-залежності серед підлітків.

Матеріали: стандартний бланк анкети (Додаток А) за кількістю учасників, кулькові ручки, олівці.

Хід роботи: кожному учаснику тренінгового заняття пропонується опитувальний лист (див. додаток А). Після проведення анкетування учасників заняття необхідно перевірити отримані результати.

Рефлексія та прощання. (4 хв.)

Мета: Закріпити отримані знання, коротко підвести підсумки проведеної роботи, надати можливість коротко висловити свою думку проведення анкетування комп’ютерної та Інтернет-залежності серед підлітків.

Матеріали: стандартний бланк анкети (Додаток А) за кількістю учасників, кулькові ручки, олівці.

Хід роботи: кожному учаснику тренінгового заняття пропонується опитувальний лист (див. додаток А). Після проведення анкетування учасників заняття необхідно перевірити отримані результати.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Вільне введення тексту

Група учасників розміщується на стільцях, утворивши коло. Так як теоретично всі учасники можуть бути з однієї групи, знайомство між собою може полягати в проведенні вправи. Кожен на протязі близько 1 хвилини розповідає про себе те, що забажає. Початок розповіді обов’язково починається з фрази «Моє ім’я». Розповідь про себе повинна складатися з двох половин: перша половина - «мені подобається», друга половина - «мені не подобається». Час проведення вправи не лімітується, але потрібно приблизно розрахувати на орієнтовний час. 

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Дякую за увагу!

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Поняття інформаційного суспільства. Інтелектуальна власність та авторське право. Етика і право під час створення та використання інформаційних ресурсів. Поняття про інформаційну культуру, інформаційну грамотність, ІК-компетентність

 Поняття інформаційного суспільства. Інтелектуальна власність та авторське право. Етика і право під час створення та використання інформаційних ресурсів. Поняття про інформаційну культуру, інформаційну грамотність, ІК-компетентність

225

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
9 клас

33 грн

Урок 3. Інформаційна система та інформаційні процеси

Урок 3. Інформаційна система та інформаційні процеси

260

Аватар профіля Намистюк Марина Павлівна
Інформатика
5 клас

30 грн

Інформаційні системи, їхні види. Апаратне та програмне забезпечення інформаційних систем. Поняття інформаційного суспільства

Інформаційні системи, їхні види. Апаратне та програмне забезпечення інформаційних систем. Поняття інформаційного суспільства

454

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
9 клас

33 грн

Інформаційна безпека чи кібербезпека?

Інформаційна безпека чи кібербезпека?

54

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
11 клас

25 грн

Інформаційна модель. Створення текстових інформаційних моделей, зокрема у табличні форми

Інформаційна модель. Створення текстових інформаційних моделей, зокрема у табличні форми

244

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
3 клас

25 грн

Схожі уроки

  Залучення неповнолітніх до протиправної діяльності терористичного характеру

  Залучення неповнолітніх до протиправної діяльності терористичного характеру

22

Аватар профіля Галкіна Інна Анатоліївна
Психологія
5—12 клас, I—II курси та дорослі

Пам'ятка: Попередження про небезпечну гру "Червоні двері. Жовті двері".

Пам'ятка: Попередження про небезпечну гру "Червоні двері. Жовті двері".

448

Аватар профіля Галкіна Інна Анатоліївна
Психологія
3—12 клас та дорослі

Рекомендації для батьків "Як виховати дитину доброю", консультація "Виховуємо казкою"

Рекомендації для батьків "Як виховати дитину доброю",  консультація "Виховуємо казкою"

20

Аватар профіля Даценко Руслана Євгенівна
Психологія
дорослі

Дидактична гра "Хто зайвий?"

Дидактична гра "Хто зайвий?"

26

Аватар профіля Даценко Руслана Євгенівна
Психологія
змішані

Дидактична гра "Нагодуй котика"

Дидактична гра "Нагодуй котика"

26

Аватар профіля Даценко Руслана Євгенівна
Психологія
змішані