Зростання зарплат освітян реалізовується поетапно, – МОН

Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється у розмірі трьох мінімальних зарплат.

Збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, відповідно до законодавства. Про це розповіли у Міністерстві освіти і науки у відповідь на запит Профспілки працівників освіти і науки щодо соціального забезпечення освітньої сфери.


Згідно зі статтею 61 Закону України «Про освіту»:

  • посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється у розмірі трьох мінімальних заробітних плат;
  • посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10%;
  • найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника встановлюється на 25% вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії;
  • кожний наступний посадовий оклад  науково-педагогічного працівника підвищується не менше ніж на 10% від попереднього.

Водночас, відповідно до пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону, Кабінету Міністрів доручено забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону. При цьому необхідно передбачити щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб – пропорційно розміру збільшення доходів Держбюджету України порівняно з попереднім роком.

Збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, як це передбачено Законом, – зазначили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві також наголосили, що впродовж 2017-2018 років Кабінет Міністрів ухвалював рішення щодо збільшення посадових окладів працівників освітньої сфери.

З січня 2019 року підвищення посадових окладів працівників галузі освіти було реалізовано лише за рахунок зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, від якого залежить розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду і, відповідно, посадових окладів за іншими тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки. Таке зростання впродовж 2019 року становить у середньому близько 9%.

Також з 1 січня 2019 року було передбачено підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти на 11%.

У #МОН підкреслюють, що з 1 вересня 2019 року були підвищені на 10% посадові оклади інших категорій педагогічних працівників закладів освіти, зокрема закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) передвищої, вищої освіти та інших установ і закладів, яким не підвищили посадові оклади у 2018 році.

На сьогодні збільшення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти здійснюється поетапно, в межах можливості Державного бюджету України, відповідно до статті 61 та пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту», – повідомили у Міністерстві освіти і науки.

У наступному році Міністерство освіти і науки та Міністерство фінансів продовжуватимуть реалізацію норм, встановлених законодавством України щодо підвищення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам, з урахуванням фінансових можливостей бюджету країни.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Постанова Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів призупинена

Доплати вчителям з батьківського благодійного фонду: досвід київської школи

Вчителів очікує надбавка за престижність у 30% – МОН

Зарплати всіх освітян зростуть на 9% – МОН

Освітній комітет парламенту просить видати допомогу в 10 прожиткових мінімумів вихователям

Профспілка: Освітню субвенцію – виключно на зарплату педагогам

Підняття зарплат вчителям і вихователям – нова інформація від МОН

Джерело: Освіта.ua

24392
13.12.2019 18:52:57

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
0
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!