Зарплати всіх освітян зростуть на 9% – МОН

А молоді вчителі отримають виплату майже у 21 тисячу гривень.

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%. Молоді вчителі зі стажем до 10 років, які сьогодні отримують найменшу зарплату, наприкінці року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року – це майже 21 тисяча гривень. Про це йшлося на урядовій пресконференції у приміщенні Кабміну.

Передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.

Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші – менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем – це престижно, – наголосив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Сьогодні молодий вчитель в середньому отримує майже на 3 тисячі гривень в місяць менше за досвідчених педагогів. Якщо молодий вчитель наразі заробляє близько 5 тисяч 410 гривень у місяць, то досвідчений вчитель зі стажем 30 років  – 8 тисяч 182 гривень.

Міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад зазначила, що цьогоріч також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.

Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд гривень для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях, – пояснила Ганна Новосад.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Освітній комітет парламенту просить видати допомогу в 10 прожиткових мінімумів вихователям

Профспілка: Освітню субвенцію – виключно на зарплату педагогам

Підняття зарплат вчителям і вихователям – нова інформація від МОН

Джерело: МОН

30901
05.11.2019 16:43:33

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.